Ubisoft Forward nedir?

E3 2020 etkinliğinin yokluğunda bazı oyun dağıtımcıları, Ubisoft Forward gibi kendi konferanslarını düzenledi.

Son güncelleme:

E3 2020 etkinliğinin iptal edilmiş olması, birçok dağıtımcı şirketi yalnız bıraktı. O şirketlerden gücü olanlar, kendi konferanslarını gerçekleştirdi. İşte o şirketlerden bir tanesi ise Ubisoft idi ve kendileri de Ubisoft Forward isimli yeni bir konferans programı ile oyuncuların karşısına ilk defa 2020 senesinde çıktı. Bu satırları yazdığımız sırada, 2020 senesi içerisinde bu programdan iki kere gerçekleştirildi ve yakında bu konferansın geri geleceği de resmi bir şekilde duyuruldu. Yani, 2020 senesi içerisinde muhtemelen bir kere daha bu konferansı göreceğiz ve ardından 2021 senesine geçiş yapacağız.

Ubisoft Forward

Ubisoft Forward, nasıl bir etkinliktir?

Ubisoft Forward, adından da anlayabileceğiniz üzere Ubisoft şirketinin oyunlarına odaklanır. Konferansın kendisi tamamen dijital olarak gerçekleştirilir ve genelde 1 saat civarı sürer. Yalnız, bu 1 saatten önce bir ön şov, ardından da kapanış şovu yapılır. Ön şov sırasında şirketin daha küçük oyunlarına yer verilir. Ana şov sırasında asıl oyun duyuruları ve gösterimleri yapılır. Kapanış şovunda ise gösterilen video oyunlarının daha uzun oynanış videoları yayımlanır. Mesela, ikinci kere gerçekleştirilen bu konferansa Watch Dogs: Legion, Hyper Scape ve Immortals: Fenyx Rising gibi oyunlar konuk olmuştu.

Ubisoft Forward, yapı olarak E3 programlarına benzer. Yalnız, bu konferansta uzun uzun sunumlar gerçekleştirilmez. Genelde, 1-2 cümlelik bir konuşma yapılır, ardından oyun gösterilir, sonra ufak bir konuşma bir daha yapılır ve ondan sonra sıradaki oyun gösterilir. Yalnız, gösterimler sırasında oyun geliştiricileri daha uzun konuşmalar da yapabilir. Yani, saf oyun videolarının arka arkaya gösterildiği anlar da olabiliyor, tam tersinin yaşandığı, geliştiriciler ile röportajların yapıldığı anlar da yer alabiliyor konferansta. Ayrıca, konferans muhtemelen 2021 senesinde de devam edecektir.

Ubisoft Forward, canlı yayın yapılabilecek olan birçok farklı ve popüler olan platformda izlenebilir. Konferansın asıl yuvası ise markanın YouTube platformundaki resmi kanalıdır. YouTube haricinde; Twitch, Twitter, Facebook ve Instagram gibi popüler platformlardan da canlı yayın takip edilebilir. Ubisoft, aynı zamanda kendi internet sitesinde de bu programın bölümlerinin özetini yayımlar. Aynı tipteki özetleri bizler de kendi internet sitemizde yayımlarız. Yani, Türkçe bir kaynak arıyorsanız, bizleri de rahatlıkla takip edebilirsiniz ve etkinliklerden haberdar olabilirsiniz.