Total War serisinin geliştirici ekibi olan Creative Assembly, Hyenas isimli yeni oyununu duyurdu

Hyenas, popüler kültüre bolca gönderme yaparak geliyor.


SEGA ve Creative Assembly, konsollar ve bilgisayarlar için yeni bir çok oyunculu nişancı oyunu olan Hyenas yapıtını duyurdu. Oyun, Creative Assembly ekibinden gelen ve aslında uzun zamandır beklenen bir nişancı projesidir. Total War serisi üzerinde çalışmış olan bu stüdyo, birkaç yıldır bahsi geçen bu nişancı üzerinde çalışıyordu ve daha önce iş listelerinde oyun, “FPS alanında kökten farklı bir şey” olarak tanımlamıştı. Geçtiğimiz çarşamba günü yapılan canlı yayında stüdyo, oyunu “çok oyunculu, çok takımlı bir soygun oyunu” olarak tanımladı; bu oyun, sıfır yer çekim segmentli geniş uzay gemilerinden ganimet çalmak için üç yapay zeka ve birbiriyle savaşan beş takımdan oluşuyor.

Hyenas oyununun kreatif yönetmeni, “Güvenlik anahtarları ve aygıtları olan bu geniş uzay gemilerinde üç kişilik beş ekip ve anti-kahramanlarımız Hyenas, bu popüler kültür galaksisinde yol alan, klip çeken, gemileri soyan ve zengin pislikleri soyan bu korsanlar.” dedi. Aynı kreatif yönetmen, daha önce de Red Dead Online oyununun tasarımını yöneten Charlier Bewsher idi. Oyunun hikayesi, Dünya’nın zengin sakinlerinin Mars’a gittiğini, bu süreçte Dünya’yı yok ettiğini ve kalanları “yüzen bir yörüngede gecekondu mahallesinde” bıraktığını görüyor. Zenginler, kaçırdıkları “pop kültürü” hazinesini toplamak ve müşterilerine satmak için devasa yağma gemilerini dünyaya geri gönderiyor. Hyenas grubunun işi, bu gemilere saldırmak ve mallarını soymak, kasalara ulaşmak için yapay zeka denetleyici güvenlik güçleriyle ve diğer oyuncu ekipleriyle savaşmaktır.

Hyenas

Charlier Bewsher, Creative Assembly stüdyosunun diğer kıyamet sonrası temalı nişancı oyunlarının “karanlık ve kasvetli” görünümünden ziyade, grafik roman tarzı bir sanat stiliyle kendisini fazla ciddiye almayan bir oyun yaratmaya hevesli olduğunu söyledi. Önceki bilgilerden beklendiği gibi, Hyenas sadece klasik SEGA serilerine değil, Fall Guys: Ultimate Knockout ve League of Legends gibi diğer oyunlara da selamlar dahil olmak üzere pop kültürü referanslarıyla doludur. Stüdyo, oyunun oyuncu karakterlerinin gelecekte ayrıntılı olarak açıklanacağını söyledi, ancak bu onların gizlilik, suç ve bilgisayar korsanları gibi belirli oyun tarzı kategorilerine gireceğini belirtti.

1Pro, pompalı tüfeği, konuşlandırılabilir tareti ve Başkan Nixon maskesiyle klasik tarzda bir banka soyguncusu olacak. Komutan Wright, hızla barikatlar, koruma ve tırmanma platformları oluşturabilen köpük tabancalı bir astronot olacak. Doc Hotfix, kendisinin bir oyunda bir karakter olduğuna inanan ve bu nedenle dördüncü duvarları yıkan bir yorum sunan bir oyuncu olduğu belirtiliyor Hyenas oyununun 2023 senesinde Xbox Series X/S, Xbox One, PlayStation 5, PlayStation 4 ve PC için piyasaya sürülmesi planlanıyor ve stüdyoya göre bu oyun oynanması ücretsiz olmayacak. Oyuncular şu an ise bir alfa programına kaydolabilirler.