Telltale Games ekibi, resmi internet sitesi üzerinden üzücü bir açıklama yaptı. Bu üzücü açıklama oyuncular tarafından büyük bir merakla beklenen The Wolf Among Us 2  oyunu hakkında idi. Ekip, bu oyunun 2019 senesine ertelendiğini duyurdu. Bu erteleme haberinden önce ise oyunun 2018 senesinin üçüncü veya dördüncü çeyreğinde piyasaya sürüleceği biliniyordu. Peki, bu video oyunu neden ertelenmiş olabilir? Telltale Games bunun cevabını da verdi.

The Wolf Among Us 2

The Wolf Among Us 2 neden ertelendi?

Telltale Games, net bir şekilde sorumuzun cevabını vermedi. Fakat bizler yine de verilen cevap ile tatmin olduk. Ekibin söylediğine göre bu ertelenmenin sebebi, 2018 senesinin başında şirketin video oyunu geliştirmeye olan bakış açısının değişikliği ile alakalı. Ekip, senenin başında, daha detaylı ve yeni oynanış mekaniklerine sahip video oyunları yapacaklarını belirtmişti. Muhtemelen The Wolf Among Us 2  oyunu da daha fazla yeniliğe sahip olabilmesi için ertelendi.

Telltale Games ekibinin söylediğine göre bu ertelenme sayesinde oyundaki hikaye anlatımı daha derin ve zengin olacak. Ayrıca oyunda bazı yenilikler de göreceğiz. Geliştirici ekip, bu noktadaki açıklamalarında, oyunun çok uzun bir tarihe ertelenmediğinin de sinyallerini verdi. Çünkü açıklamada genelde, “Ekstra aylar.” şeklinde zaman dilimi bulunuyordu. Bu da demek oluyor ki, ertelenmiş olan The Wolf Among Us 2 aslında 2019 senesinin ilk çeyreğinde piyasaya sürülebilir. Bu dan en fazla 6 ay, en az da 1 aylık bir ertelenmenin olduğunu bizlere gösteriyor.

Etiketler: