The Last of Us Part II için bir grafik karşılaştırma videosu yapıldı

The Last of Us Part II oyununun, E3 2018 etkinliğinde yayımlanan tanıtımı ile oyunun son halinin karşılaştırdığı bir video hazırlandı.

Naughty Dog firmasının son oyunu olan The Last of Us Part II, geçtiğimiz günlerde çıkışını gerçekleştirdi. Çıkışından dört yıl önce, PlayStation Experience 2016 etkinliğinde duyurulan oyunumuz tüm hayranlarını ve oyun severleri heyecanlandırmıştı. İlerleyen yıllarda The Last of Us 2 oyununun, grafiklerini ve oynanış mekaniklerini yakından deneyim edebildiğimiz tanıtım videolarını da gördük.

Bu tanıtım videolarından en kapsamlısı ise 2018 yılında, PlayStation firmasının katıldığı son E3 fuarında yayımladığı oynanış videosuydu. Kısa bir sinematik ile başlayan video daha sonrasında baş karakterimiz Ellie’nin, bir grup düşmana karşı olan mücadelesini konu alıyordu. Son olarak bir YouTube kullanıcısı, bu tanıtım videosu ile oyunun son halini karşılaştırdığı bir videoyu, kanalında yayımladı.

The Last of Us Part II

The Last of Us 2 oyununun grafikleri, düşürüldü mü?

Naughty Dog firmasının son oyununun, E3 2018 etkinliğindeki videosu yayımlandığı dönemde birçok oyuncuyu etkilemişti. Videodaki animasyonlar ve grafikler o kadar iyiydi ki, bazı oyuncular bu videonun gerçek olabileceğine inanmamışlardı. Şimdi ise oyun, raflardaki yerini aldığı için kolay bir şekilde karşılaştırma yapma şansımız var.

ElAnalistaDeBits isimli bir YouTube kanalı, zamanında herkesi etkileyen oynanış videosu için bir karşılaştırma videosu yaptı. Yapılan karşılaştırmaya göre, grafiksel açıdan, oyunun son hali ile E3 2018 etkinliğinde yayımlanan video arasında bazı ışıklandırmalar ve animasyonlar dışında büyük bir fark yok. Görselliğin yanı sıra düşmanların çevreye etkilerinde de azalma var.

E3 2018 videosunda düşmanların saldırıları çevre ile daha etkileşimliydi ancak oyunun son halinde bu kadar etkileşim yok. Ayrıca yakın dövüş animasyonlarında da bazı farklılıklar var. Tüm bunlara rağmen Naughty Dog firmasının son oyunu, PlayStation 4 konsolunun sınırlarını zorlayarak, bu neslin en güzel görünen oyunlarından birisi olmayı başarıyor.

Bu değişikliklerin dışında Naughty Dog, artistik anlamda da bazı farklı uygulamalara gitmiş. Oyunun son halindeki çevre, E3 2018 videosuna göre daha fazla bitki ile kaplı. Bunun nedeni oyuncuya gizlilik için daha fazla şans vermek olabilir. Oyunun çevresinde bulunan bazı objelerin de yerleri değiştirilmiş. Ayrıca final versiyonu ile yayımlanan videodaki düşmanların, haritadaki dağılımlarında da farklılıklar var.

Deneme Yazar
Abone Ol
Bildir
guest
0 Yorum
Satır Arası Geri Bildirimler
Tüm yorumlara bak.
0
Yorumlarınızı merakla bekliyoruz. x
()
x