The Game Awards nedir?

Son birkaç haftadır, sizlere sürekli olarak içerisinde The Game Awards bulunduran haberler sunmaya başladık ve bazı takipçilerimizin, bunun ne olduğunu bilmediğini fark ettik. İşte sizlerin, “The Game Awards nedir?” sorusuna cevap olabilmek için de böyle bir içerik hazırlamak istedik. Bu yazımızın devamından, bahsetmiş olduğumuz bu etkinliğin tam olarak ne olduğunu öğrenebileceksiniz. Hatta şimdi bile bunun bir etkinlik olduğunu öğrenmiş oldunuz aslında.

The Game Awards

The Game Awards, video oyunu dünyası için oldukça önemli bir etkinlik

The Game Awards, her sene Aralık ayı içerisinde düzenlenen bir video oyunu etkinliğidir. Bu etkinlik, E3 veya Gamescom kadar büyük değildir ve zaten etkinliğin temelinde de oyun duyuruları değil, oyun ödülleri yatar. Bunu zaten etkinliğin adına bakarak da anlayabiliyorsunuz. Her sene, neredeyse 70 farklı jüri, farklı farklı kategoriler için en iyi video oyunlarını seçer ve o video oyunlarına ödüller verilir. Bahsetmiş olduğumuz jüri, video oyunu sektöründe çalışan önemli kişilerden oluşur.

Sunuculuğunu Kanadalı bir video oyunu basın üyesi olan Geoff Keighley’in yapmış olduğu bu etkinlik, son yıllarda video oyunları duyurularına da ev sahipliği yapmaya başladı tabii ki. Her ne kadar biraz önce bu etkinliğin duyurulardan ziyade, ödüller ile öne çıktığını belirtsek de, The Game Awards etkinliği özellikle 2016 senesinden itibaren içerisinde önemli video oyunlarının duyurularına da yer vermeye başladı. Bu şekilde, etkinlik daha fazla oyuncunun ilgisini çekmeyi başardı.

Peki, bu etkinliğin oyunculara gözle görülür bir faydası var mı? Aslında var. Geride bıraktığımız birkaç sene içerisinde Steam, Microsoft Store ve PlayStation Store gibi resmi mağazalar üzerinde bu etkinliğe özel indirimler yapıldı. Bu indirimlerde, etkinlik sırasında ödüllere aday gösterilen video oyunları, indirimlere girdi. Bu içeriği ürettiğimiz sırada herhangi bir indirim başlamadı ama bu, indirimlerin hiç başlamayacağı anlamına gelmiyor. İsterseniz aklınızdaki mağazaları bu indirimler için bir de siz kontrol edin.

The Game Awards; her sene Aralık ayının ilk haftasında düzenlenir ve bu etkinlik ile verilmiş olan en büyük ödül, yılın oyunu ödülüdür. Bu ödül, 2014 senesinden beri veriliyor ve 2014 senesinden beri Dragon Age: Inquisition, The Witcher 3: Wild Hunt, Overwatch ve The Legend of Zelda: Breath of the Wild isimli video oyunları sırayla yılın oyunu seçilmeyi başardı. 2018 senesinin en iyi video oyunları aday listesinde ise God of War, Marvel’s Spider-Man ve Red Dead Redemption 2 gibi güçlü video oyunları bulunuyor.

Kurucu
Abone Ol
Bildir
guest
1 Yorum
En Çok Oylanan
En Yeni En Eski
Satır Arası Geri Bildirimler
Tüm yorumlara bak.
1
0
Yorumlarınızı merakla bekliyoruz. x
()
x