Çinli stüdyo Virtuos tarafından yayımlanan yeni bir işe alım videosu, şirkete lisansın verildiğine dair raporların ortasında Metal Gear Solid serisine atıfta bulunuyor. Geçen hafta paylaşılan ancak hafta sonu sosyal medyada dolaşmaya başlayan video, stüdyonun Montreal temelli ofisini tanıtıyor ve sanat ekibine odaklanıyor. Ancak, özellikle video sırasında, bir sanatçının masasında duran “The Art of Metal Gear Solid” kitabı tek çekimde gösteriliyor. Genellikle bu, dikkat çekmeyi haklı çıkarmaz, ancak VGC ekibinin kaynakları geçen yıl Virtuos ekibinin Metal Gear Solid 3: Snake Eater oyununun yeni bir sürümü üzerinde çalıştığını iddia etmişti.

Metal Gear Solid V: The Phantom Pain

VGC daha sonra Virtuos içerisindeki bir çalışanın, Metal Gear Solid markasının lisansının verildiğine dair bir rapora takiben henüz duyurulmamış bir AAA seviyesindeki aksiyon ve macera oyunu yeniden yapımı üzerinde çalıştığını iddia ettiğini bildirdi. Açıklamasına göre, yeniden yapım AA seviyesindeki kalite düzeyinde sanat ve yüksek grafikler içerecek. Videoda yer alan diğer tek oyun, Virtuos ekibinin konsept sanatına katkıda bulunduğu Ubisoft şirketinin Watch Dogs Legion oyununun posteri. Görünüşe göre ekip, kamuya açık bir videonun parçası olarak çalışmalarını paylaşamayacak; kitabın yerinde bırakılması dikkate değer.

VGC ekibinin geçen yılki raporuna göre Konami şirketinin oyun özelliklerini lisanslama konusundaki tutumunu yumuşattığı anlaşılıyor. Bunun kanıtı, yakın zamanda Silent Hill 2 oyununun yeniden yapımı da dahil olmak üzere birkaç yeni Silent Hill projesinin ortaya çıkmasıyla görüldü. Bu, Observation serisinin geliştiricisi olan No Code tarafından Silent Hill: Townfall ve Silent Hill F adlı başka bir yeni oyunla birlikte bu ayın başlarında duyurulan birkaç projeden biriydi. Silent Hill bu kadar yayılıyorken, Konami diğer markalarını da unutmayıp, değerlendirebilir. Alakalı bir duyuru da The Game Awards 2022 sırasında gelebilir.