That’s No Moon, ilk oyununu geliştirmek için 100 milyon dolarlık yatırım aldı

That's No Moon stüdyosunun ilk oyunu hikaye temelli bir aksiyon-macera deneyimi olacak.

PlayStation, Naughty Dog, Santa Monica Studio, EA, Bungie ve Infinity Ward gibi büyük şirketlerden ayrılan oldukça kıdemli ve deneyimli oyun geliştiricileri tarafından açılan That’s No Moon isimli yeni bir stüdyo bulunuyor. Bu stüdyo, yaptıkları yeni bir açıklama ile hem geliştirdikleri ilk video oyununu detaylandırdı, hem de oldukça büyük bir şirketten, aynı büyüklükte bir yatırım aldıklarını belirtti. Öyle görünüyor ki That’s No Moon isimli yeni oyun geliştirme stüdyosu, ilk oyununu Smilegate şirketi ile birlikte geliştirecek. Smilegate, bu proje için ciddi anlamda çılgın bir rakam olan 100 milyon dolarlık bir yatırım ile karşımıza çıkıyor.

That's No Moon

100 milyon dolar kadar yatırım alan ilk video oyununun kreatif yönetmeni Taylor Kurosaki olacak. Kendisi daha önce Naughty Dog ve Infinity Ward stüdyolarında hikaye anlatımı konusunda yüksek pozisyonlarda yer almıştı. Jacob Minkoff ise oyun yönetmeni olarak karşımıza çıkacak. Bu kişi de Call of Duty: Modern Warfare oyununun tasarım yönetmenliğini ve The Last of Us oyununun da oyun tasarımcılığı rollerini üstlenmişti. Projede aynı zamanda Michael Mumbauer, Tina Kowalewski, Nick Kononelos, Barry Genova ve George Allison gibi diğer kıdemli isimler de yer alacak. Peki, bu kadar deneyimli oyun geliştiricisi, tam olarak ne yapacak?

Smilegate, daha çok ücretsiz oyunların dağıtımcılığını üstleniyor. Kendileri aynı zamanda mobil platformlarda da oldukça aktif. Durum böyle olunca That’s No Moon cephesinin de benzer bir oyun geliştirebileceğini düşünebilirsiniz ama durum kesinlikle öyle değil. Bu stüdyonun 100 milyon dolarlık yatırım alan ilk oyunu, AAA seviyesinde, belki de AAAA seviyesinde bir aksiyon-macera oyunu olacak. Bu oyunun temelinde ise hikaye ve hikaye anlatımı olacak. Yani, örneklendirmek gerekirse, muhtemelen The Last of Us ve Uncharted tarzında bir deneyim göreceğiz. O oyunlar da sektörde hikaye temelli aksiyon-macera deneyimleri olarak geçiyor.

That’s No Moon, şu anda iki farklı stüdyoya sahip ve 2022 senesine kadar da çalışan sayısının 100’ü geçmesi planlanıyor. Aynı zamanda bu stüdyo, kendilerini aslında video oyunlarının, filmlerin ve dizilerin buluştuğu nokta olarak görüyor. Tekli oyunculu ve üçüncü şahıs bakış açısına sahip olan bir oyun geliştirecek olan bu stüdyo, şu anda da ekibini genişletmek adına yeni çalışanlar arıyor. Yalnız, iş ilanlarında ne yazık ki herhangi bir ek bilgi bulunmuyor. Peki, bu yeni stüdyo hakkında sizler ne düşünüyorsunuz? Sizce, kendilerinin ilk projelerini ne zaman görebileceğiz? Bizim tahminimiz 2023 senesinden yana olacaktır.