Naughty Dog, bağımsız bir çoklu oyunculu proje için iş ilanı paylaştı

The Last of Us evreninde geçecek olan çoklu oyunculu temelli oyun için her geçen gün ihtimaller biraz daha artıyor.

Hatırlayacak olursanız, The Last of Us Part II oyununda orijinal olarak çoklu oyunculu bir içerik de olacaktı. Yalnız bu içerik, geliştirici ekip tarafından iptal edilmişti. Daha sonra öğrenmiş olduk ki Naughty Dog, bu çoklu oyunculu içeriği bağımsız bir video oyunu olarak hazırlayacaktı. Yalnız, bu gelişmeler seneler önce yaşandı ve şirket, konu hakkında sessizliğini korudu. Şimdi ise ortaya çıkan yeni iş ilanları, bahsi geçen projenin iptal edilmediğini, tam tersine geliştirildiğini bizlere gösteriyor. Öyle görünüyor ki bu çoklu oyunculu temelli video oyunu, şirketin geliştirdiği ilk bağımsız ve çoklu oyunculu video oyunu olacak.

Naughty Dog

Naughty Dog, çoklu oyunculu bir bağımsız proje için çevre tasarımcısı ve oynanış senaryosu tasarımcısı arıyor. Bu iki farklı iş ilanının açıklamasında da çalışanların, şirketin yeni macerasında yer alacağı belirtiliyor. Bu maceranın, şirket için ilk bağımsız ve çoklu oyunculu video oyunu olacağı da net bir şekilde yazılıyor. İş ilanlarında verilen detayların devamına göre şirket, geleneksel video oyunlarındaki inanılmaz yüksek kaliteyi, çoklu oyunculu oyunlara da taşımak istiyor ve bu yüzden de en iyi oyun geliştiricilerini arıyor. Yani, stüdyonun bir yan proje ile uğraşmadığını, adeta bir ana oyun geliştirdiklerini tahmin edebiliriz bu cümlelerden.

Ne yazık ki bu iş ilanlarının hiçbirinde geliştirilmekte olan video oyunu hakkında detay bulunamıyor. Yani, sadece oyunun çoklu oyunculu temelli olduğunu görebiliyoruz. Geliştirilen yeni oyun, yepyeni bir markaya mı ait olacak, yoksa önceden de belirtildiği gibi The Last of Us markasına ait bir yapıt mı göreceğiz, şimdilik bilemiyoruz. Peki, bu konu hakkında sizler ne düşünüyorsunuz? Naughty Dog, sizce oyuncuların karşısına nasıl bir video oyunu ile ne zaman çıkacak? Tahmin ediyoruz ki bu oyunu 2021 senesinde görmemiz mümkün değil. Peki, 2022 senesi hedefleniyor olabilir mi? Dediğimiz gibi, yorumlarınızı bekliyor olacağız efendim.