PlayStation ekibi, hafta başında yaptığı bir açıklama ile Countdown to E3 etkinliklerini duyurmuştu. Bu etkinlik dahilinde her gün 1 adet önemli haber alacaktık Sony cephesindeki oyunlar hakkında. Bugün ise ekip, PlayStation 4 platformu için, içerisinde PlayStation VR desteği de olan bir video oyunu duyuracaklarını açıklamıştı. Countdown to E3 etkinliğinin ilk gününde bir canlı yayın gerçekleştirildi ve bu yayın sırasında da Tetris Effect duyuruldu!

Tetris Effect

Yeni bir Tetris oyunu olan, Tetris Effect geliyor

Yapılan açıklamalara göre Tetris Effect, PlayStation 4 ve PlayStation VR platformları için 2018 senesinin sonbahar aylarında gerçekleştirecek. Oyun içerisinde daha önce Tetris oyuncuları tarafından çok sevilmiş olan oyun modları ve yeni oyun modları bulunacak. Daha da iyisi, E3 2018 etkinliğine katılan oyuncular, etkinlik alanında bu oyunu oynayabilecek. Şimdilik net bir bilgi yok ama canlı yayında söylendiğine göre bu oyunun demosu da yakın bir zamanda PlayStation Store üzerindeki yerini alabilir.

Bahsetmiş olduğumuz video oyunu için bir de duyuru videosu yayımlandı. Eğer dilerseniz bahsettiğimiz bu videoya sizler de hemen aşağıdan göz atabilirsiniz. Ardından da oyun hakkındaki yorumlarınızı mutlaka bekliyor olacağız. Sizce, PlayStation ve Sony ekipleri, yeni bir Tetris oyunu duyurarak, iyi bir karar mı verdiler?