Bizimle birlikte çalışacak yeni yazarlar arıyoruz. Detaylar için lütfen buraya tıklayın.

Steam için Neşe Jetonları ve Yılbaşı Pazarı nedir?

Steam ve Valve, yine kafaları karıştırabilecek bir etkinlik ile oyuncuların karşısına çıktı.

Steam platformunda Kış İndirimi 2019 isimli yeni bir dönem başladı. Tabii ki her sezonluk indirim döneminde olduğu gibi bu dönemde de platforma indirim ile alakalı büyük bir etkinlik eklendi. Bu etkinlik dahilinde oyuncular, platformda para harcayarak Neşe Jetonları kazanabiliyor ve bu kazançlar da Yılbaşı Pazarı noktasında harcanabiliyor. İşte bu yeni yazımızda da tüm bunların ne demek olduğundan sizlere bahsedeceğiz; Neşe Jetonları birimi nasıl kullanılır, ondan bahsedeceğiz.

Steam

Steam platformunun yeni özellikleri: Neşe Jetonları ve Yılbaşı Pazarı

Basit bir şekilde anlatmak gerekirse Valve, Steam üzerinden yaptığınız her 1 TL değerindeki harcama için size Neşe Jetonu isimli bir birim veriyor. Bu birimi de etkinliğe özel bir mağazada harcayabiliyorsunuz. Eğer sürekli olarak oyun almak veya cüzdanınıza para eklemek istemezseniz, günlük görevleri yaparak da Neşe Jetonları birimlerinden elde edebilme şansınız bulunuyor. Görevlerin dışında da her 1 TL değerindeki harcamaya 18 adet Neşe Jetonları elde edebiliyorsunuz.

Neşe Jetonları kazanabilmek için sadece indirime girmiş olan video oyunlarından satın almanız gerekiyor. Eğer indirimde olmayan bir oyunu satın alırsanız, ne yazık ki bu jeton biriminden elde edemiyorsunuz. Bir diğer yandan günlük görevler de sürekli olarak birbirinin üstüne ekleniyor. Yani, etkinliğe 3 gün sonra dahil olsanız bile kaçırdığınız günlere ait tüm görevleri yapabiliyorsunuz. Bu görevler genelde çok basit oluyor ve aksiyon başına 100 adet Neşe Jetonları kazanıyorsunuz.

Görevler arasında 3 adet video oyununu istek listesine eklemek, bir canlı yayını izlemek, Steam platformunun deneysel özelliklerini kullanmak ve toplu mesajlaşma odalarına katılmak gibi görevler bulunuyor. Dediğimiz gibi bu görevler gayet basit ve tüm görevleri yaparak 2000 adet Neşe Jetonları birimini elde edebiliyorsunuz. Peki, tüm bu birimleri nerede ve nasıl harcayacaksınız? Hemen ondan da bahsedelim efendim. Yalnız, 2000 adet jetonun şimdiden pek yetmeyeceğini söylemek isteriz.

Yılbaşı Pazarı üzerinde bir mağaza bulunuyor. Bu mağazada Neşe Jetonları birimlerini harcayabiliyorsunuz. Mesela, 5000 adet jeton karşılığında bir indirim kuponu alabiliyorsunuz veya 2000 adet jeton harcayarak, Şubat 2020’de etkisiz kalacak özel bir profil görünümü elde edebiliyorsunuz. Bunlar, mağazanın en özel ürünleri. Diğer tüm ürünler genelde sohbet odası efektleri, çıkartmalar ve simgelerden oluşuyor. Yine de belli dönemlerde bu mağaza güncellenecek; yeni hediyeler gelecek.

Kurucu
Abone Ol
Bildir
guest
0 Yorum
Satır Arası Geri Bildirimler
Tüm yorumlara bak.
0
Yorumlarınızı merakla bekliyoruz. x
()
x