Steam Labs sistemine oyun keşfi için 2 yeni özellik geliyor

Tüm bu özellikler ardından oyuncular, Steam Labs aracılığı ile oyun keşfini daha verimli bir şekilde yapabilecek.

Valve, bir süre önce Steam Labs sistemine oyun keşfi için yeni özellikler eklemişti. Bugün ise yapılan bir açıklama ile öğrenmiş olduk ki o özelliklerden bir tanesi güncellendi; sisteme de 2 yeni özellik eklendi. Tüm bu özellikler sayesinde oyuncular, farklı yollardan video oyunlarını keşfedip, aradığı yapıtı kolaylıkla bulabiliyor.

Steam Laboratuvarı

Steam Labs, kendisini geliştirmeye devam ediyor

Bahsetmiş olduğumu bu sistemin ilk özelliği, Experiment 001: Micro Trailers idi. Bu sistem sayesinde oyuncular, belli etiketlere sahip video oyunları için 6 saniyelik, mikro tanıtım videoları izleyebiliyordu. Bugün ise Valve, o sistemi güncelleyerek, platformda yer alan tüm oyunlar için mikro tanıtım videolarını sundu. Şimdi, oyuncular Experiment 001: Micro Trailers aracılığı ile tüm mağazayı önüne serebiliyor.

Steam Labs sistemine eklenen yeni teknoloji ise Experiment 004: Search oldu. Experiment 004: Search sayesinde oyuncular, mağazadaki video oyunlarını daha detaylı bir şekilde arayıp, daha temiz bir sonuç sayfası ile karşılaşabiliyor. Experiment 004: Search sayesinde sadece indirimdeki oyunları arayabilmek veya fiyat aralığı belirleyebilmek mümkün oluyor.

Experiment 004: Search, şu an oyunculara sunuldu ama Valve, sadece tek bir teknoloji ile yetinmeyecek. Experiment 005: Deep Dive, sisteme eklenecek olan yeni teknoloji olacak ve oyuncular, platform tarafından sunulan daha yararlı önerileri bu teknoloji sayesinde görebilecek. Yani, Experiment 005: Deep Dive aslında tüm işi yapay zekaya bırakan bir sistem olacak.

Valve, tüm bu sistemler aracılığı ile oyuncuların çok daha kolay bir şekilde oyun keşfedebilmesini hedefliyor. Şu an Experiment 005: Deep Dive, sisteme eklenmemiş olsa da diğer teknolojileri deneyimleyip, farklı oyunları keşfedebilmeniz mümkün. Bunun için de direkt olarak Steam Labs platformunu ziyaret etmenizi öneriyoruz.

Kurucu
Abone Ol
Bildir
guest
0 Yorum
Satır Arası Geri Bildirimler
Tüm yorumlara bak.
0
Yorumlarınızı merakla bekliyoruz. x
()
x