Ekibimize yeni yazarlar arıyoruz. Detaylı bilgi için lütfen buraya tıklayınız.

Steam kütüphanesi büyük ölçüde yenileniyor

Steam kütüphanesi daha kullanışlı ve daha göze hitap eden bir görüntüye kavuşacak.

Mart 2019 sırasında Valve tarafından yapılan açıklamalarla Steam kütüphanesi tasarımının yenileceği duyurulmuştu. Yapılan yeniliklerle birlikte kullanıcılara daha kullanışlı ve daha kişisel bir yapı sunmak isteyen Valve tarafı harekete geçti. Geçtiğimiz günlerde yayımlanan bilgilendirme yazısıyla da yapılacak olan yenilikler hakkında pek çok detay açıklandı. Bundan böyle kullanıcıların takip ettikleri oyunlar ve yayıncılarla ilgili haberlere kolayca ulaşabileceği bu yapıyla ilgili bilgileri sizler için derledik.

Steam

Steam kütüphanesi, kullanıcıların tercihlerine göre içerik sunacak

Giriş kısmında bahsettiğimiz yeniliklere geçmeden önce Steam kütüphanesinin beta sürecine birkaç hafta içerisinde geçileceğini sizlerle paylaşmak istiyoruz. Yeniliklere geçecek olursak, bahsettiğimiz platformun yeni kütüphane sisteminde pek çok kişiselleştirme seçeneğinin bulunacağı göze çarpıyor. Yayımlanan görsellerde, yeni kütüphane görüntüsünde simgesel olarak fazlaca görselin bulunacağını, istenilen oyunlara kolay ulaşmak için büyük simgelerin kütüphane sayfasının merkezinde yer alacağı gözleniyor.

Bununla birlikte seçilen video oyunun platform üzerinde görülen sayfasında bazı düzenlemeler yapma imkanı sunuluyor. Bundan böyle oyunların dikey ve yatay afişleri kütüphanede ve oyunun kendi sayfasında yer alacak. Hatta seçilen oyunların sayfada bulunan resimleri üzerindeki logoların yerleri bile değiştirilebilecek. Bir başka deyişle, dileyen kullanıcılar kişisel zevklerine göre çeşitli özelleştirmeler yapabilecekler.

Bahsettiğimiz özellikler arasında sayfadaki resimlerin boyutlarını değiştirme ve logoların boyunu ve konumuyla ilgili seçeneklerin bulunduğunu da unutmadan belirtelim. Dileyen okurlarımız daha detaylı bilgilere ulaşmak için bu platformun topluluk sayfasına girerek yeniliklere göz atabilirler. Birkaç hafta içerisinde yeni sayfa tarzının beta süreciyle birlikte yenilenmesi bekleniyor.

Yorumlar

avatar
  Abone Ol  
Bildir