24 Mayıs 2018 ile 28 Mayıs 2018 tarihleri arasında Steam üzerinde gerçekleştirecek yeni bir etkinlik duyuruldu. Bu etkinliğin adı Bahar Temizliği Etkinliği olarak geçiyor. Amacımız da oyun kütüphanemizi temizlemek. Bu etkinlik ile Valve, oyunculara bazı oyunları oynaması için görevler verecek. Oyuncular da bu oyunları oynayarak, rozet kazanabilecek. Bahsettiğimiz oyunlar hem sizin sahip olduğunuz oyunlar olabilecek, hem de Steam üzerinde bulunan ücretsiz video oyunları olabilecek.

Steam

Bahar Temizliği Etkinliği ile Steam hareketleniyor

Bahsetmiş olduğumuz etkinliğe katılabilmek için önce bir görev seçmeniz gerekiyor. Bu görevler günlük olarak güncelleniyor ve her gün, oyunculara daha farklı görevler veriliyor. Ardından da kriterlere uygun olan bir video oyunu oynamanız gerekiyor. Bu oyun; hem sizin kütüphanenizde olabilir, hem de platform üzerindeki ücretsiz bir video oyunu olabilir. Ardından da kupalar ve profil rozetinizi kazanın. İşte bu kadar basit.

Günlük görevler; Hızlı Temizlik, Sıkma Devri ve Biriken Oyunları Temizleyin şeklinde üçe ayrılıyor. Hızlı Temizlik sayesinde Steam üzerindeki herhangi bir video oyunu, 24 saatliğine ücretsiz olacak ve oyuncular o oyunu deneyimleyebilecek. Sıkma Devri ise size ait olan kütüphaneden rastgele bir video oyunu oynamanıza izin veren görev olacak. Biriken Oyunları Temizleyin görevinde ise kütüphanenizde bulunan ama hiç oynamadığınız bir oyunu ilk defa oynamanız istenecek.

Tüm bunları yaparak, birbirinden güzel Projeler açabileceksiniz. Bu projelerin adı ise Nostalji, Bekleyemiyorum, Güvenilir Arkadaş, Güvenilir Danışman, Bir Şans Daha ve Eski Güzel Günler olarak geçiyor.

Bu hafta sonu hangi oyunlar ücretsiz?

Dediğimiz gibi, Steam üzerinde başlamış olan bu etkinlik sayesinde birçok oyun ücretsiz olacak ve bu ücretsiz oyunların ilk partisi açıklandı. Yapılan açıklamalara göre Dead by Daylight, Cities: Skylines, Don’t Starve Together, DiRT 4, Middle-earth: Shadow of Mordor, Borderlands 2, Left 4 Dead 2, Castle Crashers ve Tyranny isimli video oyunları ücretsiz olacak.

Etiketler: