Kendisine has piksel grafikleri, oynanış yapısı ve elde etmiş olduğu oyuncu kitlesiyle çıktığı her platformda güzel bir başarıya sahip olan Stardew Valley oyununun, uzun zamandır beklenen çoklu oyuncu modunun test aşaması geçtiğimiz gün ile birlikte başladı. Oyuncularının deneyimine sunulan 1.3 beta güncellemesi ile birlikte gelen tek özellik yalnızca çoklu oyuncu modu da değil. Oyuncuların bekleyişine değecek pek çok yenilik bulunduruyor bu bahsettiğimiz güncelleme.

Stardew Valley

Artık arkadaşınızla Stardew Valley oynayabilirsiniz

Geçtiğimiz Kasım ayında, oyunun yapımcısı beklenen haberi vererek, oyuna çoklu oyuncu modunun geleceğini duyurmuştu ve 2018 yılı içerisinde bizlere sunulacağının haberini vermişti. Stardew Valley ile şehir hayatının yoruculuğundan sıkıldığınızda, arkadaşlarınızla birlikte artık Pelikan Kasabası’nda, dedemizden miras kalan çiftliğimizde, huzurlu ve bir o kadar da eğlenceli vakit geçirebileceğiz. Herkese açık olan beta sürümünde en fazla dört kişiye kadar oynanabilirlik sunuluyor. Yani artık şehrin yoruculuğundan tek başınıza değil, arkadaşınızla birlikte kaçabileceksiniz.

Güncelleme ile oyuna gelen İlk yenilikleri karakter oluşturma ekranına geldiğimizde görüyoruz. Karakter oluşturma ekranına geldiğimiz zaman, ekranın sol tarafında yeni eklenen bölüm göze çarpıyor. Bu bölüm ile birlikte; oyuncu sayısını,her oyuncunun sahip olacağı kabinin konumlarının nasıl olacağını ve tekli oyuncu modunda olmayan zorluk seviyesi ile karşılaşıyoruz. Ölçeklendirilebilir zorluk seviyesinde, yapacağımız işlerden elde edeceğimiz kar payımızı ayarlayarak zorluk seviyemizi belirliyoruz.

Stardew Valley’deki gizemlerle dolu Pelikan Kasabası’nda isterseniz maceraya atılabilir, tarım, madencilik,  hayvancılık yapabilir, isterseniz de sahil kenarında balık tutabilirsiniz. Bu etkinliklerden elde etmiş olduğunuz her şey, oyuncular arasında eşit miktarda paylaştırılacak. Her oyuncunun envanteri, becerileri, diğer karakterlerle olan ilişkileri farklı olacak. Envanterlermizin ayrı olmasının yanı sıra, çevrim dışı oyuncunun, kabinindeki sandıkların içlerinde bulunan eşyalara erişebileceğiz. Oyun içerisinde daha rahat iletişim kurabilmek için bir sohbet kutusu ve 200 emojiden oluşan bir emoji paketi de bulunuyor.

Yeni etkinlikler, oyuncuları bekliyor

Tüm bunların haricinde, bahsettiğimiz güncelleme ile artık hoşlandığımız karaktere evlenme teklifi edebilmek için kendimiz bir yüzük yapabileceğiz. Son olarak, beta sürümüyle tekli oyuncu moduna atlar için şapkalar, yeni karakter etkinlikleri ve üç gün süren yeni bir Kış Festivali de ekleniyor.

Oyunun beta sürümüne dahil olmanız için yapmanız gerekenler oldukça basit: Betayı etkinleştirebilmek için kütüphanenizden oyuna sağ tıklayın ve özellikleri seçin .Açılan penceredeki, “Beta” sekmesine geldikten sonra metin kısmına,”jumpingjunimo” kodunu yazıp onaylamanız ve üst kısımdan, “beta” seçeneğini seçmeniz yeterli. Yapımcı Chucklefish, oyunun beta sürümünde her oyuncunun kendi dosyalarını yedeklemesini öneriyor. Böylelikle oyunun beta sürümünden çıktıktan sonra kaldığınız yerden devam edebileceksiniz.

Etiketler: