S.T.A.L.K.E.R. 2 oldukça sürpriz bir şekilde duyuruldu. Hatta birçok oyuncu bu duyuruyu öncelikle bir şaka sandı fakat oyunun resmi internet sitesi açılınca, her şey gün yüzüne çıktı. Bağlantısını verdiğimiz resmi internet sitesine göre STALKER 2, çıkışını 2021 senesinde gerçekleştirecek. Yani, bu oyunu oynamak için önümüzde daha 3 sene gibi bir süre var. Bu yüzden bayağı bir sabra ihtiyacımız olacak gibi.

STALKER 2

STALKER 2 herkesi şaşırttı

S.T.A.L.K.E.R. 2 oyunu hakkında başka hiçbir bilgi verilmedi. Yani, sadece oyunun adını ve çıkacağı yılı biliyoruz şimdilik. Oyunun, E3 2018 öncesinde duyurulması ise E3 2018 sırasında oyun hakkında yeni bilgiler görebileceğimizi işaret ediyor ama daha çıkışına 3 sene olan bir oyunu, böyle bir etkinlikte görmemiz ne kadar mantıklı, şimdilik bilemiyoruz.

Tahmin edebileceğiniz gibi oyuncular bu duyuruya ciddi anlamda şaşırdı. Ayrıca, ortaya bazı söylentiler de atıldı tabii. Bu söylentilere göre STALKER 2, PlayStation 4 ve Xbox One platformlarını atlayıp, yeni nesil konsollar için piyasaya sürülen ilk video oyunlarından bir tanesi olacak. Çünkü geçmişte birçok farklı söylenti, PlayStation 5 konsolunun 2020 senesinde piyasaya sürüleceğini işaret ediyordu. Şimdi de bir video oyununun 2021 için açık bir şekilde duyurulmuş olması, doğal olarak insanların aklına bu tip fikirleri getirdi.

S.T.A.L.K.E.R. 2 hakkındaki yorumlarınızı mutlaka bekliyor olacağız. Sizce bu oyunu E3 2018 etkinliği sırasında görebilecek miyiz? 2021 tarihi biraz uzak değil mi, neden bu kadar erkenden bir duyuru aldık? Acaba oyun şimdiki nesil konsollar için mi çıkışını gerçekleştirecek, yeni nesil konsollar için mi? Kafamızda bir anda çok fazla soru işareti oluştu.

Yazar Hakkında

Kaan Gezer

Kurucu

Video oyunlarını ve müzik bestelemeyi seven bir kişi.

Tüm yazıları göster