Spotify uygulamasının uyku zamanlayıcısı, iOS için de geldi

Bundan böyle iPhone ve iPad kullanıcıları, uyuduklarında şarkılarını otomatik kapatmaya ayarlayabilecekler.

Müzik dinlemeyi seven ve aynı zamanda da iOS temelli bir telefon ya da tablet kullanan okurlarımızı sevindirecek bir haberimiz bulunuyor: Android temelli mobil cihazlarda aktif olan Spotify uygulamasının uyku zamanlayıcısı özelliği, bundan böyle iPhone ve iPad sahibi olanlar tarafından da kullanılabilecek. Bu özelliği nasıl aktif edeceğinizi merak ediyorsanız, alt satırlarımıza göz atmanızı öneriyoruz.

Spotify

Spotify ile iPhone kullanıcıları beraber uyuyacaklar

Uyumadan önce müzik dinlemeyi sevenlere hitap eden uyku zamanlayıcısı özelliği, adından da anlaşılacağı üzere Spotify uygulamasının sabaha kadar çalışmasını engelliyor. Üst kısımda belirttiğimiz gibi öncesinde Android temelli mobil cihazlarda aktif olan bu özellik, bundan böyle iOS isimli işletim sistemi olan akıllı telefon ve tablet sahipleri tarafından da kullanılabilecek.

Eğer Spotify uygulamasını kullanıyorsanız ve bu özellikten faydalanmak istiyorsanız size yardımcı olabiliriz. Uyku zamanlayıcısını kullanabilmeniz için yapmanız gerekenleri sizler için sıralayalım: Öncelikle, iOS temelli cihazınızdaki Spotify uygulamasını başlatmanız gerekiyor. Sonrasında herhangi bir şarkı ya da radyo programını dinlemeye başlayabilirsiniz.

Dinleme esnasında tüm kontrollerin görünmesi için şimdi oynatılıyor ekranına girmeniz gerekiyor. Burada, şarkılar için sağ üst köşedeki üç nokta ibaresine, radyo programı için ise sağ alt kısımda bulunan ay simgesine dokunmanız lazım. Eğer yukarıda bahsettiğimiz adımları sırasıyla yerine getirdiyseniz, girdiğimiz menüdeki uyku zamanlayıcısı bölümünü göreceksiniz.

Bu özellikte, 5 dakika ile bir saat arasında değişen altı farklı zaman aralığını tercih edebilirsiniz. Artık buradan sonrası da sizin ne kadar çabuk uykuya dalmanızla alakalı olarak şahsi tercihinize kalıyor. Hızlı uyuyan biriyseniz yada bir şarkıyı dinleyip devam etmek istemiyorsanız, bu özellikteki parça sonu seçeneğini de tercih edebileceğinizi sözlerimize ekleyelim.

Abone Ol
Bildir
guest
0 Yorum
Satır Arası Geri Bildirimler
Tüm yorumlara bak.
0
Yorumlarınızı merakla bekliyoruz. x
()
x