Ekibimize yeni yazarlar arıyoruz. Detaylı bilgi için lütfen buraya tıklayınız.

Sony, Days Gone oyununun bir seri olmasını ümit ediyor

PlayStation 5 için Days Gone 2 oyununun ilk sinyalleri de verilmiş oldu böylece.

Çok değil, sadece birkaç hafta içerisinde Sony, yepyeni bir oyunu piyasaya sürecek. Bu oyun tabii ki Days Gone olacak. Sadece PlayStation 4 ve PlayStation 4 Pro için çıkışını gerçekleştirecek olan bu video oyunu, bugünlerde Average Caucasian Shark isimli bir internet sitesinin konuğu idi. Sony şirketinden bir halka ilişkiler çalışanı, Average Caucasian Shark tarafına bazı açıklamalar yaptı ve bahsi geçen yeni video oyununun, aslında bir seri olmasının ümit edildiğini belirtti.

Days Gone

Horizon: Zero Dawn gibi Days Gone için de devam oyunları gelebilir

Sony, PlayStation 4 ile birlikte oyunculara birkaç yeni video oyunu markası sundu. Bu markalardan en önemlisi Horizon: Zero Dawn idi; bu oyunun çıkışından sonra Horizon: Zero Dawn için devam oyunlarının geleceğini de öğrenmiştik. Yani, belli ki Sony bu markayı, bir seriye dönüştürmek istiyordu. Şimdi ise aynı konunun Days Gone için de geçerli olduğunu öğrendik.

Biraz önce de demiş olduğumuz gibi Sony şirketinden bir çalışan, Average Caucasian Shark tarafına röportaj verdi ve bahsi geçen video oyunu markasının bir seri olmasını dilediklerini açıkladı. Bahsetmiş olduğumuz çalışan bu konuda, “Amacımız bu oyunu piyasaya sürüp, ardından başka projelere yönelmek değil; ilk oyunu piyasaya sürüp, devamını getirmek. Amacımız, oyuncuların seveceği ve devamını isteyeceği video oyunları yapmak.” dedi.

Yapılan açıklamalara bakacak olursak bu video oyunu, bir seri olacak ve kendisini yeni nesil konsollarda da devam ettirecek. Horizon: Zero Dawn, Days Gone, Ghost of Tsushima ve Death Stranding gibi yeni video oyunu markaları Sony cephesinin bünyesine girerken, belli ki bazı eski video oyunu markalarını da geride bırakacağız.

Kurucu

Yorumlar

avatar
  Abone Ol  
Bildir