Resident Evil Village için 30 dakikalık bir oynanış videosu yayımlandı

Resident Evil Village, kendisini en iyi şekilde gösteriyor.

Capcom, Resident Evil Village için 30 dakikalık bir resmi oynanış videosu yayımladı. Daha doğrusu, bu görüntüler basın mensupları ve diğer içerik üreticilerine alternatif makara olarak dağıtılmıştı ama şimdi görüntüler resmi olarak da paylaşıldı. Eğer ön inceleme videolarında gördüğünüz oynanış anlarını hiçbir ekstra ses olmadan izlemek istiyorsanız, hemen yukarıdaki görüntülerden bunu yapabilirsiniz. Ayrıca, Capcom tarafı bu görüntülerden hikaye ile alakalı keyif kaçırıcı bilgileri de çıkarttığı için hikayeye önem veriyorsanız bile rahatlıkla izleyebilirsiniz. Bu arada, görüntülerin de oyunun ilk 4-5 saatinden geldiğini belirtmek isteriz.

Resident Evil Village

Resident Evil Village, en iyi halinde gösteriliyor

Bahsi geçen bu oynanış videosu, Capcom tarafından yapılan açıklamalara göre oyunun PlayStation 5 sürümünden geliyor. Ayrıca tahmin ediyoruz ki bu sürümde de gerçek zamanlı ışın izleme modu değil, performans modu kullanılıyor. Oynanış anları boyunca pek de bir performans düşüşü olmadığı için gerçek zamanlı ışın izleme modunun devre dışı bırakıldığını tahmin edebiliriz. Aynı zamanda, oynanış görüntüleri sırasında farklı silahların kullanımını, farklı düşman tiplerini ve bazı envanter ile mağaza özelliklerini de görebilmek mümkün. Merak edenler için bu görüntülerde Alcina Dimitrescu ve kızlarının da yer aldığını belirtebiliriz.

Oynanış videosu içerisinde çok görünmüyor ama PlayStation Blog tarafından yayımlanan ön incelemede, Alcina Dimitrescu ile Mr. X arasında benzerlikler olduğundan bahsediliyor. Bu ön incelemeye göre Alcina Dimitrescu da kalenin içerisinde Mr. X gibi bizi sürekli olarak takip ediyor ve kendisinden aktif olarak kaçmamız gerekiyor. Capcom, Resident Evil markasında bu Nemesis sistemini çok uzun zamandır kullanıyordu ve açıkçası bu oyunda da Alcina Dimitrescu ile aynı şeyin yapılmasına pek şaşırmamak lazım. Peki, yayımlanan bu görüntüler hakkında sizler ne düşünüyorsunuz? Yorumlarınızı mutlaka bekliyoruz.