Ekibimize yeni yazarlar arıyoruz. Detaylı bilgi için lütfen buraya tıklayınız.

Red Dead Redemption 2 oyununun kaç adet sattığı resmi olarak açıklandı

Sadece Red Dead Redemption 2 değil, NBA 2K19 ve Grand Theft Auto Online oyunlarına da değinildi.

Red Dead, Grand Theft Auto ve NBA 2K gibi popüler serileri çatısı altında bulunduran Take-Two Interactive, yayımladığı yeni bir mali raporda, bünyesinde yer alan oyunların nasıl bir performans sergilediğini gösterdi. Bu raporlarda da zaten Red Dead Redemption 2, Grand Theft Auto Online ve NBA 2K19 oyunlarına sıkça yer verildi. Peki, bu oyunlar nasıl bir performans gösterdi ve ne kadar sattı?

Red Dead Online

Red Dead Redemption 2, yüksek bir satış rakamına ulaştı

Take-Two Interactive tarafından verilen bilgilere göre öncelikle oyuncuların, bu şirkete ait video oyunlarında harcadığı gerçek para, geçen yıla göre %55 civarında artış gösterdi. Bu artışın en büyük sebepleri ise muhtemelen NBA 2K19 oyununun çok fazla mikro ödeme temelli olması idi ve tabii ki Grand Theft Auto Online oyununun aktif olarak, yeni güncellemelerle desteklenmeye devam etmesi idi.

Take-Two Interactive için en büyük gelir kaynağı Grand Theft Auto Online oldu. Hatta bu oyun için geçen haftalarda çıkmış olan yeni gazino güncellemesi de rekorlar kırdı. Şirketin söylediğine göre bu güncelleme, rekor sayıda oyuncuyu, bu video oyununa geri getirdi. Ayrıca oyunun günlük, haftalık ve aylık aktif oyuncu sayısında da büyük bir artış gözlemdi. Diğer güncellemelerde böyle büyük bir artış söz konusu değildi.

Grand Theft Auto V oyununun artık 110 milyon adet satmış olduğunu belirten bu şirket, Red Dead Redemption 2, yapıtına da değindi. Take-Two Interactive tarafından verilen bilgilere göre Red Dead serisinin en yeni oyunu, 25 milyon adet sattı. Bu sırada, NBA 2K19 ise 12B milyon adet satarak kendi rekorunu kırdı.

Kurucu

Yorumlar

avatar
  Abone Ol  
Bildir