Mavi Kol, gönüllü yazarlar arıyor. Detaylar için lütfen buraya tıklayın.

Razer, oyuncular için özel bir maske duyurdu

Razer markasından dikkat çekici bir akıllı maske ve oyuncu koltuğu geliyor.

Razer, iki yeni konsept tasarım duyurdu: Dünyanın en akıllı ve sosyal olarak kullanışlı yüz maskesi olan Project Hazel ve yeni nesil atmosfer alanı için kompakt, entegre bir oyun koltuğu olan Project Brooklyn. Markanın konsept tasarımları; topluluktan gelen geri bildirimleri değerlendirmek ve markanın gelecekteki ürün portföyünün etkisini arttırmak için tasarım ve mühendislik ekipleri tarafından yapılan yenilik keşifleridir.

Akıllı maske, yaygın sosyal etkileşim zorluklarının üstesinden gelirken günlük kullanım rahatlığını artırmaya yardımcı oluyor. Yeni dönüştürülebilir oyun koltuğu esnek yapıdaki grafikleri ve aydınlatması sayesinde tam ölçekli bir atmosfer sağlıyor. Bu konsept tasarımların özel bir ön izlemesi için Razer, oyuncuları 12 Ocak 2020 tarihinde, markanın YouTube, Twitch ve Facebook kanallarından yayımlanacak olan RazerStore Live etkinliğine davet ediyor.

Razer

Razer, öncelikle Project Hazel ile oyuncuların karşısına çıkıyor

Pandeminin başlangıcından bu yana Razer, üretim tesislerini sertifikalı tıbbi maskeler üretecek hale dönüştürmesi ve Razer Health girişimi kapsamında sağlık hizmetleri cephesine 1 milyon cerrahi yüz maskesi bağışlanması da dahil olmak üzere COVID-19 ile mücadelede proaktif davrandı. Bu girişimin doğal bir ilerlemesi ve evrimi olarak markanın çoklu kullanım özellikli Project Hazel isimli akıllı maskesi; beklenmedik sağlık risklerine ve tek kullanımlık maskelerin çevresel sorunlarına karşı hijyen ve hazırlıklı olma konusundaki artan hassasiyete odaklanırken, aynı zamanda çoklu kullanım özellikli bir kişisel maskede olması gereken özellikleri destekliyor.

Tüketicileri gelecekteki yeni normale daha da hazır olmaya odaklanan maske konsept tasarımı; çıkarılıp şarj edilebilir aktif ventilatörler ve optimum nefes alabilirlik için hava akışını düzenleyen akıllı bölmeler kullanan N95 tıbbi sınıf solunum koruması gibi yenilikler sunuyor. Yüksek bakteriyel filtrasyon verimliliği özelliğine sahip akıllı bölmeler, havadaki partikülleri en az %95 oranında filtrelerken; yüksek sıvı direncine de sahiptir. Geliştirilmiş sosyal etkileşim için Project Hazel, açık ve şeffaf bir tasarıma sahiptir. Böylece etrafınızdakiler gülümseme gibi mimiklerinizi görebilir ve işitme güçlüğü çekenlerin dudaklarınızı okumasına izin verir.

Maskeler sesleri de boğabildiğinden, yeni Razer VoiceAmp teknolojisi, sosyal alanlarda güvende kalırken net iletişim kurması için kullanıcının konuşmasını geliştirmek adına yerleşik bir mikrofon ve amplifikatör kullanır. ​Tek kullanımlık maskelerin yarattığı çöpü azaltmak için Project Hazel, akıllı maskenin disk şeklindeki değiştirilebilir ve şarj edilebilir sağ ve sol vantilatörleri, dezenfekte edici UV ışığı içeren çift amaçlı kablosuz hızlı şarj kutusunun içine yerleştirilerek bakterilerden ve virüslerden uygun şekilde sterilize edilebilir. Aydınlatma göstergelerinin, şarj seviyelerini gösterdiği diskler, dolu haldeyken uzun pil ömrü sayesinde maskenin tüm gün kullanımını sağlar.

Silikon kaplı akıllı maske, aktif hava soğutma ve düzenleme ile rahatlık sağlarken içeriye temiz hava alıp, CO2’yi dışarı atar. Sonuç olarak; ayarlanabilir kulak halkalarından itibaren tüm ağız ve burun bölgenizi, ağzınızı rahatsız etmeyecek şekilde sıkıca kaplayan bir kullanım sunar. Ekstra kullanıcı eğlencesi ve tarzı için, kullanıcılar 16,8 milyon renk ve bir dizi dinamik aydınlatma efekti sunan iki adet özelleştirilebilir Razer Chroma RGB aydınlatma alanını keyfini çıkartabilirler. Akıllı maske konsepti; güvenlik uyumluluğu, maksimum rahatlık ve kullanılabilirlik sağlamak adına titiz testler ve kullanıcı geri bildirimleriyle optimize edilmeye devam edecek.

Tabii bir de Project Brooklyn var

Her türden oyuncu için tasarlanan; ister yatak odanıza, ister oyun odanıza rahatça uyacak şekilde dizayn edilen Project Brooklyn; ergonomik bir oyun koltuğunu hem PC, hem de konsol oyunları için nefes kesici, yeni nesil sürükleyici bir deneyim sunan tam teşekküllü bir eğlence merkezine dönüştürüyor. Project Brooklyn, karbon fiber ve RGB aydınlatma ile inşa edilmiş, 60 inçlik bir açılır ekrandan panoramik görseller sunan; koltuğa yerleştirilmiş perçinleyici dokunsal geri bildirim ve ayarlanabilir masalara dönüşebilen 4D kolluklarla tamamlanan sürükleyici bir oyun istasyonuna dönüşmüş son teknoloji bir oyun koltuğudur.

Ekim 2020’de tanıtılan Razer Iskur projesinden gelen tasarım ilhamıyla ortaya çıkan Project Brooklyn; kullanıcı temas noktalarında sıçrama yaparak oyun koltuğunu ekran ve kolçaklar gibi daha işlevsel bileşenlere bağlarken; benzersiz vücut şeklinizi destekleyen pelüş, yüksek yoğunluklu köpük yastıklardan konforu da sunmaya devam ediyor. Deri dikişli koltuk arkası, oyun maratonları boyunca düzgün duruşu korumak için sağlam bir karbon fiber gövde içine inşa edilmiştir. Koltuğun oturduğu ayarlanabilir platform, kablo yönlendirme ile tamamlanmıştır ve Razer Raptor monitöründen tasarım ipuçlarını taşır.

Tamamen modüler 4D kolçaklar içlerinde sakladıkları katlanabilir masalarla esnek ergonomi sunarak; ister fare ve klavye ile PC oyunculuğuna isterseniz de masaları kaldırarak konsol oyunculuğuna kolayca geçiş yapmanızı sağlar. Her kol dayanağında, farklı klavye ve fare ergonomisine izin veren ayrı paneller vardır ve her iki panel de kullanılmadığında katlanabilir. Markanın iki sene önce gösterilen ses odaklı dokunsal geribildirim prototipinin başarısı üzerine inşa edilen yeni bir yerel Razer HyperSense entegrasyonu; dokunsal etkileşim konusunda en üst düzey tecrübe için sandalyenin iskeleti etrafında yerleştirildi.

150’den fazla entegre oyunu, diğer senkronize çevre birimleriyle birlikte de oynarken tetiklenen ve 16,8 milyon renk ile kişiselleştirme sunan Razer Chroma RGB; koltuk minderlerinin dış taraflarına entegre edilmiştir. Razer, fizibilite, konfor ve performansı karşılaştırmak için en iyi sporcular ile testler yaparak bu oyun koltuğu konseptini geliştirmeye devam edecek. Project Brooklyn konseptinin, daha sürükleyici bir oyun deneyimi sunmak ve yakın gelecekte markanın büyüyen oyun sandalyeleri portföyüne ilham vermek için; kullanıcı mekaniklerini ve tasarımını nasıl iyileştirebileceğine dair öngörüler sağlaması bekleniyor.

Kurucu
Abone Ol
Bildir
guest
0 Yorum
Satır Arası Geri Bildirimler
Tüm yorumlara bak.
0
Yorumlarınızı merakla bekliyoruz. x
()
x