Ekibimize yeni yazarlar arıyoruz. Detaylı bilgi için lütfen buraya tıklayınız.

RAGE 2, serinin son oyunu olmayacak

id Software tarafının en yetkili ismi, serinin 3. oyununu göreceğimizi söyledi.

RAGE 2, bilindiği üzere 14 Mayıs 2019 tarihinde; PC, PlayStation 4 ve Xbox One platformları için çıkışını gerçekleştirdi. Serinin ilk oyunu tamamen id Software bünyesinde geliştirilmişti fakat bu yeni oyunda Avalanche Studios ile ortaklaşa bir çalışmaya imza atıldı. Bir basın kuruluşuyla yaptığı röportajda kendisine yöneltilen soruları yanıtlayan id Software şirketinin CEO’su ise serinin yeni oyununu daha çabuk görmek istediğini ifade etti. Böylelikle, RAGE serisinin devam edeceğini ve sonraki oyunla arasında ilk iki oyun kadar fark olmayacağını öğrenmiş olduk.

RAGE 2

RAGE 2 sonrasında 3. RAGE oyunu için çalışmalarına başlanacak gibi görünüyor

Yakın bir zaman sonra detaylı bir inceleme yazısını paylaşacağımız RAGE 2 oyununun devamlılığıyla ilgili ilginç bir bilgiyi sizinle paylaşmak istedik. Giriş paragrafından da anlaşılacağı üzere bu video oyunu serisinin devam edeceğini oldukça yetkili bir ismin ağzından öğrenmiş olduk. Konunun özetini sunmuşken detaylarını da izninizle aktaralım.

Geçtiğimiz günlerde The Hollywood Reporter ile id Software şirketinin CEO’su olan Tim Willits arasında bir röportaj gerçekleşti. Röportajın ana konusu tabii ki çıkışını gerçekleştiren RAGE 2 oyunuydu ama bir soruyla serinin geleceği hakkındaki planlar da ortaya çıkmış oldu. Tim Willits tarafından samimiyetle yanıtlanan sorunun odağında serinin yeni oyunu için bu kadar çok beklenip beklenmeyeceği yer alıyordu.

İlk RAGE oyunu 2011 senesinde çıkışını gerçekleştirmişti. Serinin 2. oyununun görmek için yaklaşık olarak 8 yıl beklemek gerekti. Aynı FPS serisinin 3. oyunu içinse bu kadar beklenmeyeceği Tim Willits tarafından belirtildi. Bu seriyi her zaman çok sevdiklerini ifade eden id Software şirketinin CEO’su, serinin yeni oyununun en kısa sürede görmek istediklerini sözlerine ekledi. Buradan da serinin 3. oyunu için bir 8 yıl daha beklemeyeceğimiz sonucunu çıkarabiliyoruz. Tabii ki video oyunu dünyasında söylenen verilen her bilginin harfiyen yerine getirilmediğini sizlere hatırlatalım.

Yorumlar

avatar
  Abone Ol  
Bildir