Bizimle birlikte çalışacak yeni yazarlar arıyoruz. Detaylar için lütfen buraya tıklayın.

Radarımızdan kaçan gelişmeler (22 Haziran 2020 – 28 Haziran 2020)

Crash Bandicoot 4: It’s About Time, Minecraft, PlayStation 5 ve çok daha fazla konu hakkında haberlerimiz var.

Günler, haftalar ve aylar geçiyor; radarımızdan kaçan gelişmeler serimiz de devam ediyor. Bu haftaki yazımızda da Crash Bandicoot 4: It’s About Time, The Crew 2, Minecraft, Call of Duty: Modern Warfare ve PlayStation 5 gibi konular hakkında haberlerimiz bulunuyor. Eğer geçtiğimiz hafta içerisinde kaçırdığımız ufak tefek, zaman zaman da büyük haberleri görmek istiyorsanız, sizi yazımızın devamına davet ediyoruz. İşte radarımızdan kaçan gelişmeler!

Radarımızdan kaçan gelişmeler
Radarımızdan kaçan gelişmeler: Crash Bandicoot 4: It’s About Time

Radarımızdan kaçan gelişmeler

Crash Bandicoot 4: It’s About Time, farklı platformlara da gelebilir

PlayStation 4 ve Xbox One için duyurulmuş olan Crash Bandicoot 4: It’s About Time, Activision tarafından yapılan açıklamalara göre gelecekte daha farklı platformlar için de planlanabilir. Activision, bu platformların ne olduğunu söylemedi ama bizler, PC ve Nintendo Switch taraflarının kast edildiğini tahmin ediyoruz. Aynı zamanda oyunun yeni nesil sürümleri de bu planın içerisinde yer alıyor olabilir.

The Crew 2, yeni yaşını kutluyor

İkinci yaşını dolduran The Crew 2, bu durumu bir yıl dönümü etkinliği ile kutlayacak. Ubisoft tarafından yapılan açıklamalara göre bu etkinlik, 24 Haziran 2020 ile 30 Haziran 2020 tarihleri arasında aktif olacak. Yalnız, etkinlik ile oyuncuların karşısına neler çıkartıldığını ne yazık ki bilmiyoruz. Yapılan açıklamalar arasında böyle bir bilgi ne yazık ki yer almıyordu. Ubisoft, herkesi oyuna davet ediyor.

Highrise, Call of Duty: Modern Warfare için geri dönebilir

Activision, yaptığı yeni bir açıklama ile birlikte, oyuncuların oldukça sevdiği Highrise haritasını Call of Duty: Mobile için duyurdu. Bu duyurunun ardından da Call of Duty markası hakkında sürekli bilgi sızdıran isimler, aynı haritanın Call of Duty: Modern Warfare için de geleceğini söylemeye başladı. Orijinal olarak Call of Duty: Modern Warfare 2 oyununun haritası olan Highrise, merakla oyuncular tarafından bekleniyor.

Minecraft için Nether güncellemesi sonunda geldi

Oyuncular tarafından çok uzun zamandır beklenen, Minecraft oyununun Nether güncellemesi sonunda indirmeye açıldı. Oyunun tüm sürümleri için indirmeye açılmış olan bu güncelleme sayesinde Nether bölgesi tamamen değişiyor. Bu bölgeye yeni biyomlar, mekanikler, madenler ve çok daha fazlası ekleniyor. Ayrıca bu güncelleme, aktif olan dünyanıza da otomatik olarak işlenebiliyor.

Call of Duty: Mobile, 250 milyon kez indirildi

1 Ekim 2019 tarihinde çıkışını gerçekleştirmiş olan Call of Duty: Mobile, önemli bir barajı arkasında bıraktı. Bu baraj, oyunun 250 milyon kez indirilmesi idi. Activision tarafından yapılan açıklamalara göre bu mobil oyun, oldukça büyük bir başarıya ulaştı ve bu başarı, önümüzdeki dönemlerde de devam edecek. Malum, haftalık ve sezonluk olarak Call of Duty: Mobile, sürekli olarak güncelleniyor.

PlayStation 5
Radarımızdan kaçan gelişmeler: PlayStation 5

PlayStation 5 için yeni bir patent kaydedildi

Sony Interactive Entertainment, yeni bir patent kaydetti. Bu patentte, bir kullanıcı arayüzü görünüyordu. Bu görünüme göre video oyunları, filmler, müzikler ve uygulamalar ayrı klasörlere ayrılıyor ve oyuncular, o klasörler aracılığı ile oyunları başlatabiliyor. Yani, PlayStation 3 konsolunun arayüzü ile PlayStation 4 konsolunun arayüzlerinin karışmış bir hali karşımıza çıkıyor. Bu arayüz, yeni nesle mi ait, bilemiyoruz.

Facebook Gaming, Xbox konsollarına eklenmeyecek

Hatırlayacağınız üzere Microsoft, Mixer platformunu kapatmıştı ve Facebook Gaming tarafını destekleyeceğini açıklamıştı. Bu yüzden de Xbox konsollarındaki Mixer menüsü kaldırılacaktı. Yalnız, bu durumda Facebook Gaming mi bir sekme olarak eklenecekti? Phil Spencer tarafından yapılan açıklamalara göre böyle bir şey olmayacak; Mixer sekmesi gidecek ve onun yerine herhangi bir şey gelmeyecek.

EA, La Liga ile olan anlaşmasını yeniledi

Tam 20 senedir EA ile anlaşmalı bir şekilde FIFA oyunlarında yer alan La Liga, 10 sene boyunca daha oyuncuların karşısına çıkacak; EA tarafından yapılan açıklamalara göre bahsi geçen taraf ile şirket arasında 10 senelik, yeni bir anlaşma imzalandı. Bu anlaşma ışığında La Liga içerisindeki isimler, lisanslı olarak EA şirketine ait olacak. Yani, FIFA oyunlarındaki lisanslar aynı şekilde devam edecek efendim.

PlayStation Bug Bounty isimli yeni bir program başladı

PlayStation 4 ve PlayStation Network üzerinde hatalar ve güvenlik boşlukları bulabileceğini düşünüyorsanız, Sony Interactive Entertainment artık sizi ödüllendiriyor. Eğer, PlayStation 4 konsolunda kritik bir güvenlik açığı fark ederseniz, bu açıklara karşı alacağınız ödül 50 Bin Dolar gibi bir birimden başlıyor ve hatanın kritiklik seviyesi yüksedikçe, ödül de artıyor.

BioShock markasının kreatif yönetmeni, yeni projede yok

2K Games cephesinin yeni bir BioShock oyunu üzerinde çalıştığı resmi olarak biliniyor ve herkes de bu projede, markanın kreatif yönetmeni olan Ken Levine kişisinin yer aldığını düşünüyordu. Ken Levine ise bugün yeni bir açıklama yaparak, bahsi geçen projede yer almadığını, onun yerine kendi projesi üzerinde çalıştığını belirtti. Bu projenin ne olduğu bilinmiyor ama kendisinin de garipliklere sahip olduğu söyleniyor.

Radarımızdan kaçan gelişmeler
Radarımızdan kaçan gelişmeler: Deep Down

Deep Down için isim hakkı bir kere daha yenilendi

Tam bir nesil boyunca hiçbir haberini duymadığımız, birçok oyuncuya göre artık iptal edilmiş olan Deep Down, bir kere daha karşımıza çıktı. Bu sefer Capcom, Deep Down isminin haklarını yeniledi. Bu yüzden de bazı oyuncular, oyunun PlayStation 5 için hala geliştirildiğini düşünmeye başladı ama tahmin edebileceğiniz üzere Capcom, konu hakkında hiçbir açıklama yapmadı.

QuakeCon 2020, dijital bir etkinlik olarak duyuruldu

Bethesda ve id Software, beklenen açıklamayı yaptı ve QuakeCon 2020 etkinliğinin dijital sürümünü Ağustos 2020 için duyurdu. 7 Ağustos 2020 ile 9 Ağustos 2020 tarihleri arasında gerçekleşecek olan bu etkinlik, tamamen dijital bir yapıya sahip olacak ve 1’den fazla canlı yayından oluşacak. Bu etkinlik sırasında turnuvalar ve daha fazlası da yaşanacak; oyunculara güzel bir deneyim sunulacak.

Deck13, Focus Home Interactive tarafından satın alındı

The Surge 2, Lords of the Fallen ve Blood Knights oyunlarını geliştirmiş olan Deck13, 2017 senesinden beri Focus Home Interactive ile çalışıyordu. Şimdi ise bu iki marka arasındaki ilişki, bir üst seviyeye taşındı; bahsi geçen oyun geliştirme stüdyosu, oldukça başarılı bir finansal yıl geçirmiş olan Focus Home Interactive tarafından satın alındı. Focus Home Interactive, dağıtımcı rolünü üstleniyor olacak.

Square Enix, önümüzdeki iki ayda yeni oyunlarını duyuracak

COVID-19 yüzünden E3 2020 gibi etkinlikler iptal edildi ve Square Enix gibi şirketler de kendi oyunlarını duyurmak için yeni yollar aradı. Birçok şirket, kendi yolunu çizdi bile ve kendi etkinliklerini açıkladı. Square Enix ise yeni bir açıklama yaptı ve normalde E3 2020 etkinliği sırasında duyurmayı planladıkları oyunları, Temmuz 2020 ve Ağustos 2020 içerisinde göstereceklerini belirtti. Bu oyunların ne olduğu bilinmiyor.

PlayerUnknown’s Battlegrounds Mobile için yeni harita geliyor

PlayerUnknown’s Battlegrounds Mobile oyununun geliştirici ekibi, kendi ürünleri için özel olan yeni bir haritayı duyurdu. Yeni haritanın adı Livik olacak ve kendisi sadece kısa süren, Battle Royale tipinde olmayan karşılaşmalara ev sahipliği yapacak. Bu harita, sadece PlayerUnknown’s Battlegrounds Mobile oyununa özel kalacak ve markaya ait diğer yapıtlara taşınmayacak gibi görünüyor.

The Dark Pictures Anthology: Man of Medan
Radarımızdan kaçan gelişmeler: The Dark Pictures Anthology: Man of Medan

The Dark Pictures Anthology: Little Hope için video yayımlandı

PC, PlayStation 4 ve Xbox One için bu yaz aylarında piyasaya sürülecek olan The Dark Pictures Anthology: Little Hope için yeni bir oynanış videosu yayımlandı. Bu oynanış videosunda oyunun muhtemelen ilk saatlerinden bir bölümün ilk 7 dakikasını görüyoruz. Bu ilk 7 dakika içerisinde hem sakin, hem de korku dolu anlar bulunuyor. Eğer dilerseniz bu oynanış videosuna YouTube üzerinden göz atabilirsiniz.

Minecraft Dungeons için ilk ek paket bu hafta çıkacak

Microsoft ve Mojang tarafından yapılan açıklamalara göre Minecraft Dungeons için ilk ek paket bu hafta çıkacak. Bu ek paketin adı Jungle Awakens olacak ve kendisi tam olarak, 1 Temmuz 2020 tarihinde çıkacak. Eğer oyunun kahraman sürümünü satın aldıysanız, ek pakete ücretsiz olarak sahip olabileceksiniz. Eğer o sürüme sahip değilseniz, ek paketi ayrıca satın almanız gerekecek gibi görünüyor.

Mafia: Definitive Edition, gelecek oyunlara da kapı aralayacak

Hangar 13 tarafından geliştirilmekte olan Mafia: Definitive Edition, net bir yeniden yapım olacak. Şimdi de bu ekibin söylediğine göre bahsi geçen yeniden yapım oyunda kullanılmış olan özellikle ışıklandırma teknolojileri, stüdyonun gelecek video oyunlarında da kullanılacak. Aynı zamanda bu ekibin, anlık olarak 1’den fazla video oyunu üzerinde çalıştığı da bir kere daha resmi olarak tekrarlandı efendim.

Fable için açılan Twitter hesabı, bir şey ifade etmiyor

Hafta içerisinde oyuncular, Microsoft şirketine ait elektronik posta adresleri ile açılan ve gizli görünen Fable ve Perfect Dark markalarına ait Twitter hesaplarını keşfetmişti. Xbox markasından önemli bir isim, konu hakkında resmi bir açıklama yaptı ve bu hesapların, marka isimlerini Twitter üzerinde korunması için açıldığını, hesapların hiçbir şey ifade etmediğini söyledi, oyuncuların hevesleri de kırıldı.

Tell Me Why oyunundan kısa bir sahne yayımlandı

Life is Strange oyununu geliştiren ekibin arkasında olduğu Tell Me Why, yeni görüntülerle karşımıza çıktı. PC ve Xbox One için çıkacak olan bu oyun, şimdi de muhtemelen ilk birkaç saatlik bölümlerinden birini, 7 dakikalık bir Twitter paylaşımı ile gösterdi. Eğer dilerseniz bahsi geçen paylaşıma, Twitter üzerinden sizler de göz atabilirsiniz ve oyunu net bir şekilde görebilirsiniz.

Radarımızdan kaçan gelişmeler
Radarımızdan kaçan gelişmeler: Dying Light: Bad Blood

Dying Light: Hellraid için çıkış tarihi verildi

Nisan 2020’de duyurulmuş olan Dying Light oyununun Hellraid isimli ek paketi, şimdi çıkış tarihi ile karşımıza çıktı. Techland tarafından yapılan açıklamalara göre bahsi geçen ek paket; PC, PlayStation 4 ve Xbox One için 23 Temmuz 2020 tarihinde oyuncuların karşısına çıkacak. Oyuncular, bu ek paket aracılığı ile yeni zombi tiplerini, yeni silahlarla öldürebilecek. Bu silahlar, eski zaman temalı kılıçlar ve daha fazlası olacak.

Crash Bandicoot 4: It’s About Time, mikro ödemelerle geliyor

Dağıtımı direkt olarak Activision tarafından sağlanacak olan Crash Bandicoot 4: It’s About Time, muhtemelen mikro ödemelerle gelecek. Oyunun böyle bir özelliğe sahip olacağını bizlere Microsoft Store söylüyor ve oyunun ön siparişlerinde bazı kıyafet setlerinin olduğunu göz önünde bulundurursak, mikro ödemeler aracılığı ile yeni kıyafet setlerinin ve diğer kozmetik ögelerin alınabileceğini düşünebiliriz.

Pokémon Unite oyunu duyuruldu

Eğer, MOBA türündeki video oyunlarını seviyorsanız ve üzerine bir de Pokémon markası ile MOBA türünün birleşmesini istiyorsanız, öncelikle çok ilginç bir hayal gücünüzün olduğunu söylemek isteriz. Yalnız, bu hayaliniz gerçek oldu; Pokémon Unite oyunu duyuruldu. MOBA türündeki bu oyun, 5v5 şeklinde bir yapıya sahip olacak ve Nintendo Switch ile mobil platformlar için piyasaya sürülecek.

Kurucu
Abone Ol
Bildir
guest
0 Yorum
Satır Arası Geri Bildirimler
Tüm yorumlara bak.
0
Yorumlarınızı merakla bekliyoruz. x
()
x