Radarımızdan kaçan gelişmeler (21 Aralık 2020 – 27 Aralık 2020)

Microsoft Flight Simulator, Warframe, Sons of the Forest ve Gotham Knights gibi video oyunlarından haberlerimiz var.

Microsoft Flight Simulator, Warframe, Sons of the Forest ve Gotham Knights gibi video oyunlarından gelen haberlerimiz ile radarımızdan kaçan gelişmeler serimiz devam ediyor. Bu sefer yine kaçırdığımız haber sayısının az olduğu bir haftadayız; yeni yıl ve Noel dönemleri işin içine girdiği için sektör oldukça yavaşladı. Bu haftadan sonra muhtemelen yine bolca farklı olay yaşanmaya devam edecektir diye düşünüyoruz.

Radarımızdan kaçan gelişmeler (21 Aralık 2020 – 27 Aralık 2020)
Radarımızdan kaçan gelişmeler: Nintendo Switch Lite

Radarımızdan kaçan gelişmeler

Nintendo Switch, ömrünün yarısını tamamladı

Nintendo markasının patronunun söylediğine göre Nintendo Switch konsolu, ömrünün yarısını tamamladı. 3 Mart 2017 senesinde çıkışını gerçekleştirmiş olan bu konsol, neredeyse 4 yaşını dolduracak ve bu da demek oluyor ki konsolun 8 senelik bir ömrü bulunuyor. Yani, 2024 senesinin civarında Nintendo Switch konsolunun devamını görebiliriz. En azından patron, bunları ima ediyor oyunculara.

Microsoft Flight Simulator için sanal gerçekçilik güncellemesi geldi

Aylar önce çıkışını gerçekleştirmiş ve oldukça da büyük bir başarı yakalamış olan Microsoft Flight Simulator, düzenli olarak güncellemeler almaya devam ediyor. Microsoft Flight Simulator için gelen yeni güncellemede ise oyuncuların çok büyük bir merakla beklediği sanal gerçekçilik desteği bulunuyor. Evet, artık bu oyun; Windows Mixed Reality, Oculus, Valve ve HTC taraflarına ait sanal gerçekçilik başlıkları ile oynanabiliyor.

PlayStation 5 artık doğru oyun sürümü için uyarıyor

Sony Interactive Entertainment, PlayStation 5 konsolunun kullanıcı arayüzü için ufak bir güncelleme getirdi. Bu güncelleme sayesinde, eğer bir oyunun hem PlayStation 4, hem de PlayStation 5 sürümü bulunuyorsa ve oyuncu, PlayStation 4 sürümünü açmaya çalışıyorsa, “Hey, burada aynı oyunun PlayStation 5 sürümü de var.” gibi bir uyarı çıkıyor. Bu sayede oyuncular, yeni nesil konsollarda eski nesil sürümleri oynama hatasına düşmez.

Resident Evil 6, PlayStation Hits kütüphanesine eklendi

Sony Interactive Entertainment ve Capcom, sessiz sedasız bir şekilde Resident Evil 6 oyununu PlayStation Hits kütüphanesine ekledi. Bu kütüphaneye eklenen video oyunları daha düşük bir fiyat üzerinden satılıyor. Yani, PlayStation 5 konsolundaki PlayStation Plus Collection ile kendisini karıştırmayın. PlayStation Hits başlığı altında eklenen oyunlara yine ücret ödemeniz gerekiyor ama oyun daha ucuz oluyor.

Warframe oyununun geliştiricileri, kreatif yapılarını koruyacak

Tencent tarafından satın alınmış olan Digital Extremes, Warframe isimli oldukça popüler video oyununun arkasındaki geliştirici ekip. Bugüne kadar sürekli olarak övgü alan bu stüdyo, Tencent tarafından alındıktan sonra ise oyuncular kara kara düşünmeye başladı. Ya bu stüdyo kreatif bağımsızlığını kaybederse? O zaman Warframe oyununa ne olacak? Digital Extremes, kreatif bağımsızlıklarını tamamen koruyacaklarını resmi olarak açıkladı.

Steam
Radarımızdan kaçan gelişmeler: Steam

Steam Labs Experiment 12: Exploring Sales, denenmeye başlandı

Valve, Steam platformunun yeni özelliğini Kış İndirimleri 2020 sırasında aktif etti. Bu özelliğin adı Exploring Sales ve oyuncular bu sayede indirimleri çok daha farklı şekillerde keşfedebiliyor. Mesela, Kış İndirimleri 2020 içerisinde indirime giren yarış, aksiyon, macera, spor, bulmaca, görsel roman ve diğer tüm oyun türlerini ayrıca kontrol edebiliyorsunuz. Mesela, eşli oyunculu oyunların sayfası burada yer alıyor.

Sons of the Forest için inanılmaz bir video daha yayımlandı

The Forest isimli hayatta kalma oyununun devamı olan Sons of the Forest, 2021 senesi için duyurulmuştu ve şimdi de aynı oyun için YouTube üzerinden ikinci tanıtım videosu yayımlandı. İnanılmaz görünen bu tanıtım videosu, özellikle animasyonları ve görsel efektleri ile benim dikkatimi çekti. Ağaç kesme ve toprak kazarken ortaya çıkan detaylar, yapay zekanın zenginliği ve daha fazlası, tanıtım videosunun yıldızlarıydı bence.

SIE Japan Studio tarafının en önemli yapımcısı işi bıraktı

Daha önce Bloodborne, Soul Sacrifice ve Demon’s Souls oyununun yeniden yapım projelerinde yer almış olan Teruyuki Toriyama, Sony Interactive Entertainment şirketinden Aralık 2020’nin sonunda ayrılacağını duyurdu. Teruyuki Toriyama, video oyunu sektörünü tam olarak bırakmayacak ve 2021 senesinde yepyeni bir stüdyoda, yepyeni bir oyun markası üzerinde çalışmaya başlayacak.

Resident Evil için yeni projeler yolda

Capcom tarafından yapılan açıklamalara göre Resident Evil markasına ait olan video oyunlarının toplandığı yeni bir internet sitesi kurulacak. İşte bu duyurunun yapıldığı sırada yeni projelerin yolda olduğu da açıklandı. Şimdilik elimizde Resident Evil Village haricinde resmi bir bilgi yok ama söylentilere göre 2021 senesinde Resident Evil Village ile birlikte bir de Nintendo Switch konsoluna özel bir oyun piyasaya sürülecek.

DualSense için resmi bir Linux sürücüsü çıktı

Sony Interactive Entertainment, PlayStation 5 konsolunun kontrolcüsü olan DualSense için yeni sürücüleri indirmeye açtı. Yalnız bu sürücüler, Linux içindi. Atılan bu adımdan sonra birçok oyuncu, Windows 10 için de gelebilecek olan resmi sürücüler için beklemeye başladı ama Sony Interactive Entertainment tarafından konu hakkında resmi herhangi bir açıklama yapılmadı.

Radarımızdan kaçan gelişmeler
Radarımızdan kaçan gelişmeler: Gotham Knights

Gotham Knights, 2021 senesini hedefliyor olabilir

Gotham Knights markasının resmi Twitter hesabı üzerinden oldukça ilginç bir paylaşım yapıldı. Bu paylaşım aslında yeni yıl temalıydı ama görselde yer alan bir poster, oyuncuların oldukça ilgisini çekti; bu posterde bir tarih yer alıyordu. O tarihi ise 16 Temmuz 2021 idi. Birçok oyuncuya göre Gotham Knights oyunu o tarihte piyasaya sürülecek. Yine de ortada resmi bir açıklama yok efendim.

Kurucu
Abone Ol
Bildir
guest
0 Yorum
Satır Arası Geri Bildirimler
Tüm yorumlara bak.
0
Yorumlarınızı merakla bekliyoruz. x
()
x