Radarımızdan kaçan gelişmeler (20 Ocak 2020 – 26 Ocak 2020)

PlayStation 5, Watch Dogs Legion, Fortnite, The Witcher, Resident Evil 3 ve çok daha farklı konular hakkında haberlerimiz var.

Radarımızdan kaçan gelişmeler ile geçtiğimiz hafta sizlere sunamadığımız haberleri tek bir içerik altında toplamaya devam ediyoruz. Sanıyorum ki bu haftanın radarımızdan kaçan gelişmeler içeriği, seriye ait en uzun içeriklerden olacak; gerçekten yoğun bir hafta geçirdik ve birçok haber, o radarımızdan kaçmayı başardı. Hatta bu haberler arasında PlayStation 5 ve Watch Dogs Legion hakkında gelişmeler de bulunuyor. Tüm gelişmeleri, hemen aşağıdan sizler de görebilirsiniz.

Radarımızdan kaçan gelişmeler

İşte geçen hafta radarımızdan kaçan gelişmeler

PlayStation 5 konsolunun açılışı sızdırılmış olabilir

Geçen hafta bitmeden önce çok ilginç bir olay yaşandı ve YouTube üzerinde bir video görüntülendi. Bu videoda PlayStation 5 konsolunun açılış sahnesinin görüntülendiği iddia ediliyordu. Eğer dilerseniz bahsi geçen görüntülere buraya tıklayarak sizler de cevap verebilirsiniz. Bu olay, radarımızdan kaçan gelişmeler arasında bulunuyor; kendisine en başta pek inanmamıştık fakat tekrar ve tekrar izledikçe aslında gerçekten önemli bir sızdırmaya tanıklık ediyor olabileceğimizi düşündük.

Ubisoft, yeni nesil animasyon teknolojisini gösterdi

Ubisoft, yeni nesilde kullanılabilecek bir animasyon teknolojisini tanıttı. Bu teknolojinin adı DReCon ve kendisi, fizik temelli bir sistem. Özetlemek gerekirse bu sistem, 0.34ms gibi bir sürede hem hareket yakalama, hem de fizik verilerini birleştiriyor ve ortaya animasyonu başarılı bir şekilde çıkartıyor. Ayrıca bu animasyonlar oldukça gerçekçi de görünüyor. Şimdilik bu teknoloji, herhangi bir gelecek video oyunu için duyurulmadı ama Ubisoft, bu sistemi tamamladıktan sonra bütün oyunlarda kullanacaktır.

Star Wars: Knights of the Old Republic, geri dönüyor olabilir

Ortaya çıkan yeni raporlara göre EA ve BioWare, Star Wars: Knights of the Old Republic serisini tekrar canlandırmak istiyor. Hatta raporlara göre EA, bu markanın bir yeniden yapım veya devam oyunu için yeşil ışığı yaktı bile. Ayrıca, bugüne kadar piyasaya sürülmüş olan iki farklı Star Wars: Knights of the Old Republic oyunu da gerçek Star Wars evrenine ait değildi fakat EA, yeni oyunu direkt olarak Star Wars evreninde yer alan bir ürün yapmak istiyor.

Şubat 2020, Xbox Game Pass için çok güzel geçecek

Microsoft ve Xbox tarafından yapılan açıklamalara göre Şubat 2020, Xbox Game Pass için gerçekten, gerçekten, gerçekten, gerçekten ve gerçekten çok güzel geçecek. Bu bilgiyi Twitter üzerinden veren marka, paylaşımda bazı ters yazılar da kullandı ve bu sebepten ötürü de bizler de dahil olmak üzere birçok oyuncu, Control oyununun Xbox Game Pass sistemine eklenebileceğini düşünmeye başladı. Bakalım önümüzdeki ay bu sisteme neler eklenecek?

Fortnite

Fortnite oyununun ikinci bölümünün ikinci sezonu için çıkış tarihi verildi

Epic Games ekibinin söylediğine göre Fortnite oyununa gelecek olan 11.50 güncellemesiyle beraber oyun, Unreal Engine 4 motorunun Kaos Fizik sistemine geçiş yapacak. 11.50 güncellemesine ek olarak, oyunun ikinci bölümünün ikinci sezonu ise 20 Şubat 2020 tarihinde oyuna gelecek. Kaos Fizik ve yeni sezonun oyuna net olarak neler getireceği ise henüz açıklanmadı. Fakat bu yeni sistem sayesinde oyunun yeni sezonunun bir tık ertelendiğini tahmin edebiliyoruz efendim.

Uncharted filmi resmi olarak ertelendi

Altı veya yedi kere yönetmen değiştirmiş olan ve senelerdir bir türlü oyuncuların karşısına çıkartılamamış olan Uncharted filmi, Sony tarafından resmi olarak ertelendi. Normalde 2020 senesinin sonlarına doğru vizyona girmesi beklenen bu filmin yeni tarihi ise 5 Mart 2021 olarak açıklandı. Bu kötü haberin yanında bir iyi haber de verildi: Erteleme, filmin başrolünü etkilemeyecek ve Tom Holland, Nathan Drake rolünü korumaya devam edecek. Sully olarak da Mark Wahlberg yer alacak filmde.

Fortnite oyununa Harley Quinn ile alakalı bir etkinlik gelecek olabilir

Epic Games tarafından yapılan açıklamalara göre Fortnite oyununda ikinci bölümün ikinci sezonu başlamadan iki hafta önce bir etkinlik başlayacaktı. Bu etkinliğin ne olduğu açıklanmamıştı ama ortaya çıkan bazı bilgilere göre Fortnite ile Yırtıcı Kuşlar (Birds of Prey) filmi arasında bir anlaşma sağlanabilir. Bunu söyleyebiliyoruz; Fortnite markasının resmi Twitter hesabı, Warner Bros. Pictures ile etkileşime geçti ve, “Gelecekte görüşürüz Harley Quinn!” dedi.

Ninja Theory, Project Dreadnought hakkında konuştu

Ninja Theory tarafından yapılan açıklamalara göre Project Dreadnought, video oyunu sektörünü yenileyecek bir yapıt olacak. Hatta bu stüdyonun söylediğine göre gerçeklik bile bu projeden etkilenecek. Ayrıca bu stüdyo tarafından geliştirilen The Insight Project isimli projenin geliştirilme sürecine University of Cambridge tarafının katıldığı da açıklandı. Ninja Theory, şu an geliştirdiği tüm projelere güveniyor gibi görünüyor. Bakalım neler olacak?

Radarımızdan kaçan gelişmeler

Nioh 2 için ek paket planları detaylandırıldı

Radarımızdan kaçan gelişmeler arasında yer alan haberlerden bir tanesi de Nioh 2 hakkında. Geçtiğimiz günlerde bu oyunun ek paket planları detaylandırıldı. Açıklamalara göre bu oyun için üç farklı ve büyük ek paket çıkacak. Tüm ek paketler, Nioh 2 oyununun öncesinde geçecek ve farklı hikayelere ve farklı oynanışlara odaklanacak. Bu ek paketler ile oyuna yeni silahlar, yeni yetenekler ve çok daha fazlası eklenecek. Ayrıca oyun için sezonluk bilet de satılacak.

Housemarque, bugüne kadarki en büyük projesi için diğer tüm işlerini durdurdu

Daha önce Resogun, Nex Machina ve Matterfall gibi video oyunlarını geliştirmiş olan Housemarque, çok ilginç bir açıklama yaptı. Aynı anda 1’den fazla proje üzerinde çalışan Housemarque, tek bir büyük proje üzerinde odaklanabilmek için diğer tüm projelerini durdurduklarını açıkladı. Ayrıca Housemarque, üzerinde çalışılan projenin de stüdyolarının tarihine göre en büyük ve en istekli proje olduğunu açıkladı. Şimdilik bu projenin ne olduğunu bilemiyoruz efendim.

Funcom, Tencent tarafından tamamen satın alınıyor

Funcom ve Tencent şirketlerinden gelen açıklamalara göre Tencent, Funcom şirketinin tamamını satın almaya hazırlanıyor. Bu işlem sonucunda Funcom, maddi anlamda çok daha güçlü olacak ve bu güç sayesinde de ekibin şu sıralar geliştirmekte olduğu Dune isimli açık dünya oyununun boyutu ve kalitesi ciddi anlamda etkilenecek. Dune oyunu için artık çok daha fazla heyecanlı olan Funcom, Conan oyunlarının yokluğunu hissettirmeyeceklerini de açıkladı.

Watch Dogs Legion oyununun içinde bir röportaj gerçekleştirildi

Ubisoft şirketinden Watch Dogs Legion oyununun kreatif yönetmeni ile BBC ekibinden önemli bir isim, dünyada bir ilk gerçekleştirdi. Bu ilk ise oyun içerisinde gerçekleştirilen ilk gerçek röportaj oldu. Bu bağlantıdan ulaşabileceğiniz sayfadan izleyebileceğiniz bu röportajda, kreatif yönetmen ve BBC temsilcisi kendilerini hareket yakalama ve yüz taraması gibi teknolojiler ile oyunun içerisine aktardı. Bize soracak olursanız, gayet güzel bir röportaj olmuş. İzlemenizi öneririz.

Metro Exodus

Metro Exodus için ikinci ek paket, 11 Şubat 2020 tarihinde geliyor

Yanlışlıkla internet alemine düşen bazı görseller aracılığı ile anlıyoruz ki Metro Exodus oyununun ikinci ek paketi, 11 Şubat 2020 tarihinde çıkışını gerçekleştirecek. Anladığımız kadarıyla bu ek pakette Sam karakterine odaklanacak ve Sam, Vladivostok’a olan yolculuğunu oyunculara gösterecek. Ayrıca bu oyunda sunulan maceranın, Sam’in bu yeni hikayesi ile sonlanacağı da açık bir şekilde belirtiyor. Bakalım oyuncuların karşısına nasıl bir ek paket çıkacak ve duyuru ne zaman yapılacak?

Red Dead Redemption 2, Steam sayesinde daha çok sattı

Öncelikle PlayStation 4 ve Xbox One için ardından da PC için sadece Epic Games Store üzerinden çıkışını gerçekleştiren Red Dead Redemption 2; 2020 senesi bitmeden önce Steam üzerinden de oyunculara sunuldu. İşte o çıkış, oyunun satışlarını ciddi anlamda yükseltmiş gibi görünüyor. Sensor Tower tarafından yayımlanan raporlara göre bu oyunun dijital satış rakamları, Aralık 2019 içerisinde Steam sayesinde iki katına çıkmayı başardı. Ocak 2020 için herhangi bir rapor henüz yok.

DOOM Eternal, şimdiki nesil konsollarda görsel şölen sunacak

DOOM Eternal oyununun yapımcısından gelen açıklamalara göre oyun, standart Xbox One ve PlayStation 4 konsollarında bile oyuncuların bu nesilde gördüğü en iyi görsel deneyimi yaşatacak. Yapımcının söylediğine göre bu video oyunu, ekip tarafından bugüne kadar yapılmış en iyi teknolojileri içerisinde bulunduruyor ve konsollarda oyunu deneyimleyen herkes, gördüklerinden memnun kalacak. Yapımcı, bu oyunun çok özel olacağını da cümlelerine ekliyor.

5 sene sonra Batman: Arkham Knight oyununa bir ek paket geldi

5 sene önce çıkışını PC, PlayStation 4 ve Xbox One için gerçekleştirmiş olan Batman: Arkham Knight, yeni bir ek pakete kavuştu. Yalnız bu ek paket sadece PlayStation 4 için gelen bir kıyafet gibi görünüyor. Bahsi geçen oyunun geliştirici ekibi, oyundaki Batman karakteri için Earth 2 Dark Knight isimli bir görünüm eklendi. Bu karakter görünümü daha önce farklı kampanyalar ile PlayStation kullanıcılarına da verilmişti; şimdi ise tüm PlayStation oyuncularına ücretsiz olarak sunuldu.

Radarımızdan kaçan gelişmeler

Bluepoint Games, 90 kişi ile gelecek neslin en gerçekçi oyunlarını yapacak

Bluepoint Games, geçtiğimiz günlerde internet sitesini güncelledi. Radarımızdan kaçan gelişmeler yazımızın konuğu olan bu ekip, güncelleme ile yeni bilgiler de verdi okurlara. Mesela, artık stüdyonun 90’dan fazla çalışana sahip olduğunu öğrendik ve o ekibin de yeni nesil için görsel anlamda en gerçekçi oyunları yapacağı belirtiliyordu. Bu ekibin yeni nesil oyunu görsel açıdan hem yeni bir standart getirecek, hem de ekibin bugüne kadar geliştirdiği en büyük oyun olacak gibi görünüyor.

SpongeBob SquarePants: Battle for Bikini Bottom – Rehydrated oyununun çıkış tarihi sızdırıldı

Radarımızdan kaçan gelişmeler arasında SpongeBob SquarePants: Battle for Bikini Bottom – Rehydrated hakkında bir haber de yer alıyor. Geçtiğimiz aylar içerisinde duyurulmuş olan SpongeBob SquarePants: Battle for Bikini Bottom – Rehydrated oyununun çıkış tarihi açıklanmamıştı ama Nintendo markasının internet sitesindeki bilgilere göre bu oyun 22 Mayıs 2020 tarihinde çıkışını gerçekleştirecek. Nintendo, bu hatasını fark edip, çıkış tarihini kaldırdı ama oyuncular öğrendi bir kere bu tarihi.

Techland, Xbox Game Studios çatısı altına girebilir

Dying Light serisi ile oyuncuların karşısına çıkmış olan Techland, çok ilginç zamanlar geçirdi. Bu şirket, öncelikle dağıtım departmanını ortadan kaldırdı, ardından da çok daha güzel ve büyük bir stüdyoya taşındı. Bunlardan sonra da Dying Light 2 oyunu ertelendi. Birçok oyuncunun tahminine göre Techland, eline bol miktarda para geçirdiği için bu adımları atabildi ve işin arkasında da Xbox Game Studios bulunuyor. Bu tahminlerin açıkçası mantıklı olduğunu düşünüyoruz.

PlayStation, en sadık oyunculara sahip

Konsol savaşları hiç hoş olan şeyler değil ama yine de günümüzde bu savaşlar devam ediyor. Yapılan bir ankete göre ise de video oyunu dünyasında en sadık oyunculara sahip olan marka, %40 oran ile PlayStation gibi görünüyor. Bu markayı da sırasıyla Xbox, Nintendo, masaüstü bilgisayarlar, dizüstü bilgisayarlar ve HTC Vive tarafından takip ediliyor. Ayrıca oyuncular, yeni bir konsol alırken de %90 oran ile cihazın fiyatına dikkat ediyor. Bu veriyi, inceleme puanları gibi ögeler takip ediyor.

Doom

Paradox Interactive, ek paketler için abonelik sistemi deniyor

Paradox Interactive tarafından dağıtımı sağlanan strateji oyunlarının bolca ek paketi bulunabiliyor. Mesela, Europa Universalis IV oyunu için piyasaya sürülmüş bolca ek paket var ve bu durum oyuncuları rahatsız ediyor. Sonuçta kimse, bu kadar fazla ek paket satın almak istemiyor. İşte dağıtımcı şirket, bu sorunu çözebilmek için sadece Europa Universalis IV oyunu üzerinde ek paketlere abonelik özelliği deniyor. Sisteme aylık ücret veren oyuncular, tüm ek paketlere erişim sağlayabiliyor.

DOOM Eternal, çıkışından sonra gerçek zamanlı ışın izleme teknolojisine kavuşabilir

id Tech 7 ile geliştirilen DOOM Eternal oyununun oyun motoru incelendi ve ortaya önemli bilgiler çıktı. Bu bilgilere göre oyuna, çıkışından sonra gerçek zamanlı ışın izleme teknolojisi eklenebilir. Bu teknolojinin tam olarak ne zaman geleceğini bilemiyoruz ne yazık ki. Hatta bu teknolojinin kesin olarak geleceği de açıklanmadı ama bu tip bir teknolojinin yenilikçi bir şekilde araştırılacağı açıkça belirtildi. Bu yenilik ne olabilir, bilemiyoruz ama tahminler ses özelliklerinden yana görünüyor.

Resident Evil 3, Denuvo ile çıkışını gerçekleştirecek

Resident Evil 3 oyununun Steam üzerindeki sayfasından alınan bilgilere göre oyun, Denuvo isimli korsan karşıtı teknolojisini kullanacak. Capcom, genelde piyasaya sürdüğü birçok video oyununda bu sistemi kullanıyor ve en son da bu sistemi Resident Evil 2 oyununda görmüştük. Bu sistem, oyunun çıkışından yaklaşık bir sene sonra kaldırıldı. Normalde bu tip sistemler, oyunun korsana yenik düşmesini engeller ama Resident Evil 2, altı gün içerisinde savaşı kaybetmişti.

The Witcher dizisinin müzikleri artık Spotify platformunda

Netflix üzerinden yayımlanmış olan The Witcher dizisi, birçok yönü ile sevilmişti. Dizinin sevilen noktalarından bir tanesi ise müzikleri idi. Birçok izleyici, bu dizinin müziklerini Spotify üzerinde görmek istiyordu ve Netflix, bugün o müzikleri bahsi geçen platform üzerinde yayımladı. Eğer dilerseniz, şimdi çalma listesini bu bağlantıyı kullanarak ziyaret edebilirsiniz ve müzikleri dinlemeye başlayabilirsiniz. Radarımızdan kaçan gelişmeler ile haberlerimiz devam ediyor.

Radarımızdan kaçan gelişmeler

Daybreak Games, 3 farklı stüdyoya ayrılıyor

Daybreak Games tarafından yapılan açıklamalara göre bu şirket artık üç farklı stüdyodan oluşacak. Bu stüdyoların adı Dimensional Ink Games, Darkpaw Games ve Rogue Planet Games olacak. Bu stüdyolardan ilki, DC Universe Online üzerinde çalışmaya devam edecek ve yeni bir MMO-aksiyon oyunu geliştirecek. İkinci stüdyo ise EverQuest üzerinde yoğunlaşacak. Üçüncü stüdyo ise yeni bir nişancı oyunu geliştirecek ki bu oyunun PlanetSide 3 olduğu resmi olarak biliniyor.

Nintendo Switch Pro, NVIDIA Volta mimarisi ile çıkabilir

Uzun zamandır yeni ve daha güçlü bir Nintendo Switch konsolunun Nintendo tarafından geliştirildiği söyleniyordu. Bugün ise o söylentilerin arasına bir yenisi katıldı ve o söylentilere göre bahsi geçen konsol, NVIDIA Volta mimarisine sahip olacak. Ayrıca bu cihaz, standart sürümden daha güçlü olsa bile oyuncuların çok büyük bir performans farklı beklememesi gerektiği de söyleniyor. Ayrıca bu konsolun, 2020 senesinin sonlarına doğru piyasaya sürülebileceği de belirtiliyor.

Second Dinner, bir Marvel oyunu üzerinde çalışıyor

Daha önce Hearthstone oyunu üzerinde çalışmış olan geliştiriciler tarafından kurulmuş olan Second Dinner isimli stüdyonun ilk oyunu belli oldu. Second Dinner tarafından yapılan açıklamalara göre bu stüdyo, şu an Marvel lisansına sahip bir video oyunu geliştiriyor. Şimdilik bu oyunun ne olduğu bilinmiyor ama oyunun mobil uyumlu olacağı belirtiliyor. Bu yüzden de herkes, Hearthstone gibi bir kart oyununun geliştirildiğini düşünüyor. Bakalım neler çıkacak karşımıza?

Nutaku, 45 milyon kayıtlı kullanıcıya ulaştı

Nutaku isimli tarayıcı tabanlı video oyunu platformu, beşinci yaşını kutluyor. Bu kutlama dahilinde platform için bazı istatistikler de açıklandı. Bu istatistiklere göre internet sitesinin 45 milyon kayıtlı kullanıcısı bulunuyor. Ayrıca platformda 400’den fazla oyun, aylık 128 milyondan fazla ziyaretçi ve daha fazlası bulunuyor. Platformun en popüler oyunları ise Kamihime PROJECT R, BOOTY CALLS, FAP CEO ve HAREM HEROES olarak açıklandı. En popüler oyun türü ise Dating Sim gibi görünüyor.

Super Smash Bros. Ultimate

Super Smash Bros. Ultimate için Doom Slayer gelebilir mi?

DOOM Eternal oyununun yapımcısı, muhtemelen Super Smash Bros. Ultimate oyununu çok seviyor ve Doom Slayer karakterinin de Super Smash Bros. Ultimate oyununa eklenmesini çok istiyor; kendisinden gelen açıklamalara göre Nintendo, ne yazık ki böyle bir istekte bulunmadı ama yapımcı, böyle bir iş birliğine açık olduğunu da belirtti. Yani, gelecekte Super Smash Bros. Ultimate oyununda Doom Slayer karakterini görürseniz, hiç şaşırmayın efendim.

Kingdom Hearts: Project Xehanort, mobil cihazlar için duyuruldu

Square Enix tarafından yapılan yeni bir duyuru ile Kingdom Hearts markası için yeni bir video oyunu gösterildi. Açıklamalara göre bu video oyunu, mobil platformlar için gelecek ve oyunun çıkış tarihi de 2020 senesinin ilkbahar ayları olacak. Bu oyun hakkında şimdilik pek bir şey bilmiyoruz ama en azından oyunun proje adı Kingdom Hearts: Project Xehanort olarak açıklandı. Ayrıca bu oyunun geliştiricileri, oyunun adını belirlemek için de şu an oyuncular arasında bir yarışma yapıyor.

Disney, FoxNext Games stüdyosunu sattı

2017 senesinde açılmış olan FoxNext Games, 2020 senesinde Disney tarafından Scopely isimli şirkete satıldı. Genelde mobil oyunların dağıtımı ile ilgilenen Scopely, FoxNext Games ekibine muhtemelen mobil oyunlar için geliştirme izni verecek. Yalnız, bu stüdyonun pek sorun çekeceğini sanmıyoruz; FoxNext Games normalde de mobil oyunlar üzerinde çalışıyordu Disney için. Yine de bu şirketin, bir video oyunu stüdyosunu satmış olması oldukça ilgimizi çekti.

Call of Duty: Modern Warfare oyununa arbalet silahı eklendi

Radarımızdan kaçan gelişmeler arasında Call of Duty: Modern Warfare da bulunuyor. Geçtiğimiz günlerde bu oyuna arbalet silahı eklendi ve bu silahın sahibi olabilmek için bir meydan okuma görevini tamamlamanız yetiyor. Bu görevin adı Crossbow Challenge gibi görünüyor ve bu silah için Blueprint sistemi ve dahası da yer alıyor. Arbalet, oyundaki diğer silahlara benzemediği için farklı parçalara ve özelleştirme ögelerine de sahip. Bu silahı şimdi deneyimleyebilirsiniz.

Radarımızdan kaçan gelişmeler

Rust, Çin Yeni Yılı 2020 dönemini kutluyor

Yayımlanan bir basın bültenine göre Rust isimli video oyununda Çin Yeni Yılı 2020 için bir etkinlik başladı. Bu etkinlik dahilinde oyuna büyük bir güncelleme geldi ve bu güncelleme ile oyuna Rat Mask, Firework, Deployable Gong ve Dragon Door Knocker gibi sezonluk ögeler eklendi. The Lunar New Year Update olarak geçen bu güncelleme, Rust oyununu yine şenlendirdi ve oyunculara, oyun içerisinde yeni içerikler sundu. Güncelleme hakkındaki yorumlarınızı bekliyor olacağız.

FIFA 20 oyununda artık As Oyuncular var

Yeni teknik direktörleriyle, yeni bir sistemle veya sakatlık dönüşü yakaladıkları inanılmaz form grafikleriyle potansiyellerinin sinyallerini veren ve 2020’de çok konuşulması beklenen oyuncular karşınızda. Bu oyuncular, FIFA Ultimate Team 20 için As Oyuncular etkinliğinde potansiyelleriyle kalıcı olarak yükseltilen ve 2019-2020 sezonu boyunca bireysel ve takım performanslarıyla yükselme şansı olan özel ve eşsiz dinamik ögelerle kutlanıyor.

Call of Duty: Mobile oyununda Çin Yeni Yılı 2020 için bir etkinlik başladı

Activision tarafından yapılan açıklamalara göre Call of Duty: Mobile için Lunar Festival Challenges etkinliği başladı. Radarımızdan kaçan gelişmeler arasında yer alan bu olay, oyunculara üç farklı etkinlik sunacak. Tüm bu etkinlikler sayesinde Çin Yeni Yılı 2020 temalı kozmetik ögelerin sahibi olabileceksiniz ve bu etkinliklerden ilki de A Rush of Crimson olacak. A Rush of Crimson aracılığı ile Seraph için Freak Show isimli kıyafetin ve daha fazlasının sahibi olabileceksiniz.

Nagasaki Outlaw, Grand Theft Auto Online oyununa eklendi

Radarımızdan kaçan gelişmeler arasında Grand Theft Auto Online için gelmiş olan bir araç da bulunuyor. Bu aracın adı Nagasaki Outlaw olarak geçiyor ve oyuncular bu aracı, Southern San Andreas Super Autos üzerinden satın alabiliyor. Daha çok asfalt olmayan yollar için yapılmış olan bu araba, bir sonraki soygun göreviniz için en iyi kaçış arabalarından bir tanesi olabilir diye düşünüyoruz. Bu araç, şimdi sizi Grand Theft Auto Online oyununda bekliyor!

Wasteland 3

Wasteland Remastered için çıkış tarihi verildi

Radarımızdan kaçan gelişmeler, Wasteland Remastered oyununu da kapsıyor; geçtiğimiz hafta Wasteland Remastered oyununun PC ve Xbox One için çıkış tarihi açıklandı. Oyunun geliştirici ekibinin söylediğine göre bu oyun, 25 Şubat 2020 tarihinde oyunculara sunulacak. Ayrıca bu oyunun Xbox Game Pass aracılığı ile çıkış gününde Xbox One konsolunun sahiplerine sunulacağı da tahmin ediyor. Aynı şey muhtemelen PC oyuncuları için de geçerli olacaktır.

FIA Gran Turismo Championships için World Tour 2020; Sydney, Avustralya’da başlıyor

2020 serisini açan World Tour 2020 canlı etkinliği 15 Şubat 2020 ve 16 Şubat 2020 tarihlerinde gerçekleşecek ve Avustralya’nın Güney Yarımküresi’nin başkenti Sydney’de düzenlenecek. Bu yılki kampanya, nostaljik eğlence parkı Luna Park Sydney’de yer alan Big Top Sydney’de başlayacak. Önceki World Finals etkinliğinde olduğu gibi, bireysel rakiplerin olduğu bir Nations Cup ve üretici ekiplerinin kapışacağı bir Manufacturer Series olacak.

Activsion Blizzard, elektronik spor üzerinden Google ile anlaşma sağladı

Elektronik spor dalından hoşlanıyorsanız ve özellikle de Activision Blizzard şirketi tarafından sunulan oyunların elektronik spor aktiviteleri ilginizi çekiyorsa, artık bu aktiviteleri izlemek için tek bir platform olacak. O platform da YouTube olacak; Activsion Blizzard, elektronik spor üzerinden Google ile anlaşma sağladı. Overwatch League, Call of Duty League, Hearthstone Esports ve daha fazlasını kapsayacak olan bu anlaşma, şirkete Google Cloud teknolojisini de sunacak ve bu sistem, oyunlarda kullanılacak.

SOMA oyununun geliştiricileri, yeni bir yapıt için hazırlanıyor

Frictional Games, birkaç haftadır yeni bir video oyununa dair ipuçları veriyor oyunculara. Radarımızdan kaçan gelişmeler arasında ise bu konu hakkında bir gelişme yer alıyor. Daha önce SOMA oyununu geliştirmiş olan Frictional Games, şimdi ise yeni oyunları ile alakalı bir ARG başlattı. Alternatif gerçekçilik oyunlarına denen ARG, muhtemelen yeni oyun duyurusuna bir yol açacak ve oyuncular, Frictional Games ekibinin yeni ürününü çok yakında görebilecek.

Radarımızdan kaçan gelişmeler

Yeni bir Observer oyunu geliyor olabilir

Bloober Team tarafından geliştirilmiş olan korku ve gerilim oyunu Observer, ikinci ürünü ile oyuncuların karşısına çıkmayı hedefliyor olabilir. Bloober Team, geçiğimiz hafta YouTube üzerinden bir video yayımladı. Bu video oldukça kısaydı ve içerik olarak da hiçbir şey içermiyordu ama videoda kullanılan fontlar, Observer oyununa ait gibi görünüyordu. Bu sebepten ötürü de şimdi birçok oyuncu, Observer için bir devam oyununun duyurulacağını düşünmeye başladı.

Stardew Valley, 10 milyon adet sattı

Stardew Valley oyununun geliştiricisinden gelen açıklamalara göre oyun, 10 milyon adet sattı. 26 Şubat 2016 tarihinde çıkışını gerçekleştirmiş olan bu oyun, 1 ay sonra yeni yaşını kutlayacak ve böyle bir dönemden önce oyunun 10 milyon satış barajını geçmiş olması, geliştiriciyi gerçekten memnun etmiş gibi görünüyor. Video oyunu sektörünün başarılı bağımsız oyunlarından bir tanesi olan Stardew Valley, bakalım bir sonraki barajına ne zaman ulaşabilecek, 15 milyon adet satabilecek?

Yeni bir Spyro, yeni nesil konsollar için duyurulabilir

Ortaya çıkan yeni söylentilere göre Activision ve Toys for Bob, yeni bir Spyro oyunu geliştiriyor. Bu oyunun PlayStation 5 ile birlikte gösterileceği, 2021 senesinde de PC, Nintendo Switch, PlayStation 5 ve Xbox Series X için çıkacağı belirtiliyor. Ayrıca bu oyunda Spyro karakterinin daha yaşlı olacağı, küçük rol yapma elementlerinin yer alacağı ve oyunun özüne bağlı kalacağı söyleniyor. 4K/60 FPS olarak çıkışını gerçekleştireceği söylenen bu oyun için herhangi bir ek paket de planlanmadı.

Sly Cooper 5 oyunu ortaya çıktı

Sucker Punch Productions tarafından 2002 senesinde yaratılmış olan Sly Cooper serisinin Sly Cooper 5 isimli bir oyunu ortaya çıktı. Bu oyun, Press Start ve Instant Gaming gibi iki önemli platform tarafından listelendi. Tabii ki böyle bir listelemeye bakıp, net konuşamayız ama Sly Cooper gibi bir serinin de dikkat çekmek için listelendiğini hiç düşünmüyoruz. Eğer böyle bir video oyunu gerçekten varsa Sony, çok yakında duyurusunu yeni nesil veya şimdiki nesil için duyurabilir diye düşünüyoruz.

Kurucu

Yorumlar

avatar
  Abone Ol  
Bildir