Assassin’s Creed Valhalla, Overwatch 2, Halo Infinite ve Battlefield 2042 gibi oyunlardan gelen yeni haberlerimiz ile radarımızdan kaçan gelişmeler isimli yazı serimiz devam ediyor. Belirttiğimiz tarihler arasında çıkan önemli haberleri internet sitemiz üzerinde bağımsız olarak sizlere aktaramadığımız için kısa ve öz bir şekilde, bu yazımız içerisinde kendilerini sunmak istedik. Eğer dilerseniz, bu haberlere hemen aşağıdan sizler de göz atabilirsiniz.

Radarımızdan kaçan gelişmeler: Assassin's Creed Valhalla
Radarımızdan kaçan gelişmeler: Assassin’s Creed Valhalla

Radarımızdan kaçan gelişmeler

SEGA, Crazy Taxi ve Jet Set Radio oyunlarını yeniden yapıyor olabilir

SEGA, Super Game isimli yeni bir proje başlattığını duyurmuştu. Bu proje dahilinde 1’den fazla büyük video oyunu geliştirilecekti. Şimdi ise Bloomberg tarafından yayımlanan güvenilir bir rapora göre Super Game dahilinde geliştirilecek olan ilk iki oyun, oldukça yüksek bütçeli, Crazy Taxi ve Jet Set Radio oyunlarının yeniden yapımları olacak. İki oyunun da iptal edilme ihtimali mevcut ama Crazy Taxi, 1 senedir geliştiriliyor ve 2025 dönemini hedefliyor gibi görünüyor.

ARK: Ultimate Survivor Edition, Nintendo Switch için duyuruldu

Nintendo Switch için rezalet bir seviyede piyasaya sürülen ARK: Survival Evolved, yapılan yeni bir açıklamaya göre aynı konsol için tamamen sıfırdan geliştiriliyor. Unreal Engine 4 isimli oyun motorunun son sürümünde, henüz açıklanmayan bir ekip tarafından sıfırdan geliştirilen bu oyunun adı ARK: Ultimate Survivor Edition olacak ve Eylül 2022 içerisinde Nintendo Switch için çıkacak. Ana oyunun sahipleri, bu sürüme ücretsiz bir şekilde sahip olabilecek.

Assassin’s Creed Valhalla için Mastery Challenge Pack 2 geldi

Assassin’s Creed Valhalla için yayımlanan yeni bir güncelleme, oyuna sıradaki ücretsiz içeriklerden olan Mastery Challenge Pack 2 ögesini ekledi. Oyuncular, bu görev serisi ile bir kere daha yeteneklerini test ediyor ve karşılığında benzersiz ödüller kazanıyor. Ubisoft aynı zamanda, Mayıs 2022 içerisinde bu oyuna Armory isimli yeni bir özelliğin geleceğini, ücretsiz bir oyun içi etkinliğin düzenleneceğini de açıkladı.

Marvel’s Avengers için sıradaki kahraman Jane Foster olacak

Thor ile oldukça benzer yeteneklere sahip olan Jane Foster, Marvel’s Avengers oyununa eklenecek olan sıradaki karakter olarak duyuruldu. Bu karakter hakkında herhangi bir detay verilmedi ve ilk bilgilerin de gelecekte açıklanacağı belirtildi. Yine de Jane Foster ile Thor, normal şartlar altında çok benzer olduğu için tahmin ediyoruz ki bu oyunda da Kate Bishop ile Hawkeye arasındaki farklılık ile benzer bir yapıda sunulacaktır.

Tom Clancy’s Rainbow Six Siege için yeni bir harita geldi

Ubisoft bugün, Tom Clancy’s Rainbow Six Siege oyununa üç yıl içinde eklenen ilk yeni harita olan Emerald Plains’in artık çıktığını duyurdu. Emerald Plains, Kuzey İrlanda’nın inişli çıkışlı tepelerinde yer alıyor. Cennet gibi bir ortamda oyuncular, ister tavan penceresinden inme riski olsun, ister üç iç merdivenden faydalanma veya şömine atriyumunun yanında siper arama olsun, maçları için en iyi yaklaşımı geliştirmek için zemini keşfedebilirler.

WWE 2K22
Radarımızdan kaçan gelişmeler: WWE 2K22

10 sene ardından TERA, oyunculara veda ediyor

PUBG: Battlegrounds oyununun arkasındaki stüdyo, aynı zamanda 10 sene önce TERA oyununu da geliştirmişti. Şimdi ise stüdyo, bu oyuna artık destek vermeyeceklerini, bu yüzden de oyunun tüm sunucularının kapanacağını açıkladı. TERA oyununun sunucuları, 30 Haziran 2022 tarihinde kapanacak. O zamana kadar oyunda bazı kalıcı etkinlikler düzenlenecek. TERA oyununun son birkaç senesinin de çok sıkıntılı geçtiğini belirtmek istiyoruz.

WWE 2K22 için 1.09 sürümlü güncelleme yayımlandı

WWE 2K22 için 1.09 sürümlü yeni bir güncelleme yayımlandı. Bu güncelleme ile oyuna NXT 2.0 arenası eklendi, oyunun PC sürümüne yeni grafik ayarları eklendi, MyGM moduna yeni özellikler eklendi ve ardından da oyunda bolca hata düzeltmesi yapıldı. WWE 2K22 oyununun bu güncellemesi, oyuncuların karşısına çıkan en büyük güncelleme oldu ve ilk defa da tam anlamıyla bu yapıta yeni içerikler ekledi. Güncellemenin tüm detayları ise burada.

Overwatch 2 oyununda savaş bileti sistemi yer alabilir

Oyuncular, bir şekilde Overwatch 2 oyununun beta sürümünün dosyalarına ulaştı ve bu dosyaların arasında savaş biletine yapılan göndermeler bulundu. Aynı zamanda, oyunun PvE temelli modlarında yeni kahramanların parça parça açılabileceği, aynı zamanda kilidi açılabilir rollerin de yer alabileceği görüntülendi. Tabii tüm bunlar, artık oyunda yer almayan özelliklere ait geride bırakılmış kodlar/göndermeler de olabilir.

Xbox Game Studios Publishing, Japonya sınırları içinde çalışmasını genişletiyor

Xbox Game Studios Publishing cephesinin Japonya tarafındaki yetkili isimlerinden gelen yeni bir açıklamaya göre büyük geliştirici ekipleri ile büyük projeler üzerinde çalışılıyor. Yani, PC ve Xbox için birinci parti oyunlar hazırlanıyor ve bu oyunlar, Japonya bölgesinden gelecek. Microsoft şirketinin Xbox 360 döneminden beri ilk defa Asya sınırları içerisinde dağıtım ekibini tekrardan kurduğunu da hatırlatmak istiyoruz efendim.

Embracer Group, Lost Boy Studios tarafını satın aldı

Sayısız yüksek kaliteli video oyununda destek stüdyosu olarak çalışmış olan Lost Boy Studios, Embracer Group tarafından Gearbox Software için satın alındı. Zaten bu yeni stüdyonun en yeni projesi de Tiny Tina’s Wonderlands idi. Tahmin ediyoruz ki Gearbox Software, stüdyonun performansından çok memnun kaldı ve kendilerini satın aldı. Lost Boy Studios, an itibariyle 220’den fazla çalışana sahip ve oldukça da büyük bir yapıda çalışıyor.

Radarımızdan kaçan gelişmeler: Halo Infinite
Radarımızdan kaçan gelişmeler: Halo Infinite

Halo Infinite için Battle Royale modu bu sene çıkabilir

Jez Corden tarafından sızdırılan yeni bir bilgiye göre söylentilerini sıkça duyduğumuz Halo Infinite oyununun Battle Royale modu, Eylül 2020 döneminden beri geliştiriliyor ve bu yüzden de kendisi, aynı modun 2022 senesinin sonbahar döneminde piyasaya sürülmesini bekliyor. Söylentilerin devamına göre bu Battle Royale modu, PvPvE şeklinde bir deneyim sunacak ve oyun için çok büyük bir özellik gibi sunulacak oyunculara.

Baldur’s Gate 3, 2023 senesine ertelendi

Daha önce Eylül 2022 içerisinde tam sürümüne geçeceği belirtilmiş olan Baldur’s Gate 3, ne yazık ki ertelendi. Geliştirici ekip, halihazırda erken erişim sürecinde olan bu oyunun tam çıkışı için net bir tarih vermedi, sadece 2023 senesini işaret etti. Bu da demek oluyor ki ortada tahmin edildiğinden çok daha büyük bir erteleme olabilir. Hatta bazı oyuncular, şimdiden böylesine derin bir oyunun 2024 senesine kadar ertelenebileceğini tahmin etmeye başladı bile.

AEW tarafının yeni oyununun adı AEW: Fight Forever olabilir

Geçtiğimiz günlerde AEW Dynamite, Pittsburgh içerisinde bir şov gerçekleştirdi ve bu şov sona erdikten sonra şirketin CEO pozisyonunda yer alan Tony Khan, seyirci ile konuşarak, kendi markalarına ait yeni bir oyunun geliştirildiğini belirtti. Böyle bir oyunun yapıldığını zaten biliyorduk. Bilmediğimiz şey oyunun adı idi ve Tony Khan, konuşurken bu oyuna AEW: Fight Forever dedi. Tabii yine de konu hakkında resmi bir açıklama bulunmuyor.

Paradigm, Epic Games Store ile ücretsiz oluyor

Epic Games Store üzerinden ücretsiz olarak verilecek yeni video oyunları açıklandı. Bu oyunlar, Paradigm ve Just Die Already olacak. Bahsi geçen iki oyunu da 28 Nisan 2022 ile 5 Mayıs 2022 tarihleri arasında ücretsiz bir şekilde kütüphanenize ekleyebileceksiniz. Bu durumda oyunlar sonsuza dek sizin olacak. 28 Nisan 2022 tarihine kadar da Amnesia: Rebirth ve Riverbond oyunları ücretsiz yapılarını korumaya devam edecek.

LEGO Star Wars: The Skywalker Saga, 3.2 milyon adet sattı

5 Nisan 2022 tarihinde çıkışını gerçekleştirmiş olan LEGO Star Wars: The Skywalker Saga, iki hafta içerisinde 3.2 milyon adet satarak çok büyük bir başarıya imza attı. Bu satış rakamı sayesinde LEGO Star Wars: The Skywalker Saga, LEGO markasına ait oyunlar arasında en hızlı satan yapıt olmayı da başardı. Dağıtımcı şirket, satış rakamlarının her bölgede, her sürümde ve her platformda rekorlar kırdığını da belirtmekten çekinmedi.

Dying Light 2: Stay Human
Radarımızdan kaçan gelişmeler: Dying Light 2: Stay Human

Dying Light 2: Stay Human, 5 milyon adet sattı

Techland şirketinin eleştirmenlerce beğenilen ve tür tanımlayan amiral gemisi oyunu mükemmel bir başlangıç yaptı. 28 Şubat 2022 itibariyle Techland, Dying Light 2: Stay Human oyununun 5 milyon kopyasını sattı ve sayılar her ay önemli ölçüde artıyor. Bu stüdyonun tek büyük başarısı bu da değil. Serinin ilk oyunu olan Dying Light, bugüne kadar 20 milyonun üzerinde bir satış rakamına ulaştı ve stüdyonun yüzünü güldürdü.

Perfect World Entertainment, Gearbox Publishing oldu

Embracer Group tarafından satın alınmış olan Perfect World Entertainment, yine aynı şirketin çatısı altında yer alan Gearbox Publishing ile birleştirildi. Böylece, bir isim değişikliği de yaşandı. Perfect World Entertainment, artık Gearbox Publishing olarak bilinecek. Bu değişiklik, sadece isimde kalacak. Stüdyo, aynı oyunlar üzerinde, aynı geliştiriciler ile çalışmaya devam edecek. Stüdyonun kendisine ait markaları da el değiştirmeyecek.

Temtem için 0.9 sürümlü güncelleme çıktı

Temtem için 0.9 sürümlü güncelleme çıktı ve bu güncelleme ile oyuna Temtem Plus isimli yeni bir ek paket, Storage sisteminin yenilenen hali, çapraz ilerleme desteği, Dojo Wars modu, Dojo Housing sistemi, Dojo Park sistemi, ticaret evi, binek hayvanlar ve çıkartmalar eklendi. Aynı güncelleme ile bolca hata düzeltildi ve iyileştirmeler de yapıldı. Stüdyo şimdi, bu oyunun ana çıkışı olan 1.0 sürümü için büyük bir çalışmaya başladı.

2022 senesinin Call of Duty oyunu çok yakında duyurulabilir

Bu senenin yeni Call of Duty oyununu geliştiren Infinity Ward, sosyal medya hesaplarını siyaha bürüdü. Genellikle bu markaya ait video oyunları her sene, nisan ile mayıs aylarında duyurulduğu için öyle görünüyor ki Activision ve Infinity Ward, şimdi de serinin yeni oyununu duyurmaya hazırlanıyor. Ayrıca, Tom Henderson tarafından onaylanan bir bilgiye göre bahsi geçen oyun, önümüzdeki hafta da internet ünlüleri tarafından deneyimlenebilecek.

Halo Infinite, Overwatch tarzı bir deneyim üzerinde yoğunlaşıyordu

Jason Schreier tarafından yayımlanan yeni bir rapora göre Halo Infinite oyununun çok oyunculu modu için kahraman temelli PvP ve PvE tipi içerikler planlanıyordu. Yani, oyun aslında Overwatch tarzında bir deneyim sunacaktı ama geliştirilme sürecinde bu plandan vazgeçildi, kahraman sistemi tam olarak oturtulamadı ve oyuncuların şu anda oynayabildiği, Halo markasının daha klasik halini hatırlatan bir içerik çıkartıldı.

Radarımızdan kaçan gelişmeler: Battlefield 2042
Radarımızdan kaçan gelişmeler: Battlefield 2042

Hideo Kojima, PlayStation 5 için bir oyun yapıyor gibi görünüyor

Xbox için yeni bir oyun geliştirdiği söylenen Hideo Kojima, uzun bir süredir oyun geliştiriyor ve zaman zaman da Twitter üzerinden, çalışma alanlarının fotoğraflarını paylaşıyor. Şimdi paylaşılan yeni bir fotoğrafta ise PlayStation 5 konsolunun geliştirici kiti görünüyordu. Bu da demek oluyor ki Hideo Kojima, yeni bir PlayStation 5 oyunu üzerinde çalışıyor olabilir. Ne yazık ki bu oyun hakkında herhangi bir detay bulunmuyor.

Battlefield 2042 için gelecek olan bazı mikro ödeme ögeleri sızdırıldı

Battlefield 2042 oyununa gelen 4.0 sürümlü güncelleme, veri madencilerini tekrardan iş başına soktu. Şimdi ise oyuncuların keşfettiği verilere göre EA ve DICE, bu oyun için mikro ödeme ögeleri olarak kozmetik eşya paketleri, silah görünümleri, kahraman görünümleri, araç görünümleri, tecrübe puanı arttırıcıları, savaş bileti seviyeleri, bonus olarak haftalık ve günlük görevler satılacak. Mikro ödeme için para birimi de 5 farklı pakete sahip olacak.

Yazar Hakkında

Kaan Gezer

Kurucu

Video oyunlarını ve müzik bestelemeyi seven bir kişi.

Tüm yazıları göster