Ekibimize yeni yazarlar arıyoruz. Detaylı bilgi için lütfen buraya tıklayınız.

PlayerUnknown’s Battlegrounds: Survivor Pass nedir?

Daha önceden Event Pass olarak bildiğimiz sistem, şimdi değişerek Survivor Pass adını aldı.

PlayerUnknown’s Battlegrounds oyununda bir süredir Event Pass isimli bir öge bulunuyordu. Oyuncular, bu Event Pass ile oyun içerisinde bir sürü kozmetik eşyanın ve çok daha fazlasının sahibi olabiliyordu. Haftalar önce ise bu sistem, PUBG oyununun geliştiricileri tarafından değiştirildi. Bu değişim sonrasında ise oyuncuların karşısına Survivor Pass isimli yeni bir sistem sunuldu. Bu durum da birçok oyuncunun kafasını karıştırdı. PlayerUnknown’s Battlegrounds: Survivor Pass tam olarak neydi? İşte bu sorunun cevabını şimdi sizlere vereceğiz.

PUBG

PUBG için çıkan Survivor Pass, aslında tanıdık bir sistem

En baştan söylememiz gerekiyor ki PlayerUnknown’s Battlegrounds: Survivor Pass, aslında Event Pass ile oldukça benzer bir şekilde çalışıyor. Zaten hatırlayacak olursanız Event Pass, Sanhok haritasının oyuna eklenmesi ile birlikte oyunculara sunulmuştu. PUBG için gelmiş olan yeni Survivor Pass ise Vikendi isimli karlı haritanın çıkışı ile oyuna eklendi. Bu öge şu an Vikendi haritasına ait bir temayı üzerinde taşıyor ve aynı Event Pass içerisinde olduğu gibi oyuncular, bu öge ile de yeni haritanın temasındaki kozmetik ögelerin sahibi olabiliyor.

Bahsetmiş olduğumuz bu yeni sistem öncelikle kendi içerisinde ikiye ayrılıyor. Burada da karşımıza aynı sistemin hem ücretli, hem de ücretsiz hali çıkıyor. Ücretsiz olan Survivor Pass, seviye atladığı zaman nadir olarak oyunculara kozmetik ögeler veriyor. Ayrıca bu sistem her seviye atladığında oyunculara bir de Coupon veriliyor. Coupon, bu video oyununun yeni bir para birimi ve Coupon Shop üzerinden Coupon birimlerini harcayabiliyorsunuz. Coupon Shop içerisinde de tahmin edebileceğiniz gibi kozmetik eşyalar satılmakta.

Tabii bir de Survivor Pass ögesinin ücretli sürümü bulunuyor. 50 TL civarında bir fiyat etiketine sahip olan özel sistem de oyunculara daha zengin bir ödül yelpazesi sunuyor. Yurt dışında 10 Dolar olan bu sistem, oyunculara 60’dan fazla özel kıyafet, duygu hareketi ve özel görevler sunuyor. Bu görevlerin adı Premium Missions olarak geçiyor ve Premium Missions, oyunculara özel hediyeler veriyor.

Peki, Survivor Pass tam olarak nasıl seviye atlıyor?

Eğer PlayerUnknown’s Battlegrounds oyunundaki bu yeni sistemin seviye atlamasını istiyorsanız, sadece oyunu oynamanız yeterli oluyor. Ayrıca oyunu oynamak haricinde, sisteme bağlı olan görevleri yaparak da tecrübe puanı kazanabiliyorsunuz. Bu görevlerin adı da Beginner, Daily, Weekly, Premium ve Challenge görevleri olarak geçiyor oyunun içerisinde. Tabii bu noktada tekrarlamak gerekiyor: Saymış olduğumuz bazı görevler, sadece ücretli Survivor Pass sistemi sahiplerine veriliyor.

Eğer PUBG içerisinde harcadığınız para size yeterli gelmiyorsa, sistemde seviye atlamanın daha kolay bir yolu da bulunuyor. Bu yol ise tabii ki daha fazla para harcamak. Oyunun mağazasında şu an Survivor Pass ögesine ait seviyeler satın alabiliyorsunuz ve herkesten daha hızlı bir şekilde, daha doğrusu tek bir anda seviye atlayabiliyorsunuz. Bu noktada zaten kredi kartınız konuşuyor.

Peki, gerek emeğinizi, gerek de paranızı harcayıp, kazanmış olduğunuz kozmetik ögelere tam olarak ne oluyor? Öncelikle söylememiz gerekiyor ki kazandığınız tüm ögeler, sonsuza kadar sizin oluyor. Ayrıca bu ögeleri Steam üzerinde veya başka herhangi bir platformda satmanız veya takas etmeniz ne yazık ki imkansız. Yani, Vikendi ile oyuna eklenmiş olan bu sistem ile herkes, kendi kazandığı ögeyi kullanabiliyor.

Kurucu

8
Yorumlar

avatar
4 Yorum Konuları
4 Konu Cevapları
4 Takipçiler
 
En Popüler Yorum
En Sıcak Yorum
  Abone Ol  
En Yeniler En Eskiler En Beğenilenler
Bildir
........
Ziyaretçi
........

Şimdi satın alıp hediyeleri almak münkünmü ?

Berkay Dalkılınç
Ziyaretçi
Berkay Dalkılınç

Sezon bitince yeniden almak zorundmıyız

İbrahim
Ziyaretçi
İbrahim

merhaba seviye 10 görevinin nasıl yapabilirim şöyle diyor Tüm Sv.1-9görevlerini tamamlama

Mahmut
Ziyaretçi
Mahmut

Peki bu survivor pass i alıp 30 level olup diğer seviye ödüllerini açmasakta sezon sonunda tüm itemler geliyor mu ?

Kaan Gezer
Ziyaretçi
Kaan Gezer

Hayır. Sadece kazandığınız ödüllerin sahibi olabiliyorsunuz.