Bizimle birlikte çalışacak yeni yazarlar arıyoruz. Detaylar için lütfen buraya tıklayın.
PlayerUnknown's Battlegrounds

PlayerUnknown’s Battlegrounds – Survivor Pass: Badlands incelemesi

Sevilen Battle Royale oynunun yeni sezonunu ve sunduğu içerikleri sizler için değerlendirdik.

Geçtiğimiz günlerde PlayerUnknown’s Battlegrounds oyununun son halini ele alarak, sizler için bir inceleme yazısı paylaşmıştık. Şimdiyse bu oyunun yeni sezonu olan Survivor Pass: Badlands için düşüncelerimizi paylaşmak istiyoruz. Eğer bir PUBG oyuncusuysanız ve yeni sezonun bu yapıma neler kattığını merak ediyorsanız, bu inceleme yazısını da okumanızı öneririz. Sizler de hazırsanız, inceleme yazımıza başlıyoruz.

PlayerUnknown's Battlegrounds

PUBG – Survivor Pass: Badlands ile daha fazla oyun oynamak istiyoruz

En baştan söyleyeyim ki PlayerUnknown’s Battlegrounds – Survivor Pass: Badlands, genel yapısı itibariyle oyuncuları tek bir oyuna bağlamak için kurgulanmış durumda. Bir diğer deyişle, bu sezonun içerisine girdiğinizde, daha fazla müsabakaya katılmak, daha uzun süre oyunu oynamak istiyorsunuz. Şahsen, Battle Royale türüne bayılmayan biri olarak bu sürecin etkisinde kaldığımı belirtmek isterim.

Sezon içeriğindeki günlük ve haftalık görevler, hemen her oyuncunun tabiri yerindeyse hırs yapmasına neden olacak biçimde tasarlanmış durumdalar. Yalnızca hayatta kalarak ya da bir eşya bularak da tamamlanan görevler sayesinde, sezon ilerlemesinde bir adım daha atmak için çabalayacak hale geliyoruz. Görevlerin tamamlanmasıyla kazanılan yetenek puanlarının, oyunlardan gelenden çok daha fazla olması, bizleri bu görevlere itiyor.

Örneğin; sezon görevleri içerisinde, toplamda 200 dakika hayatta kalındığı takdirde 3000 deneyim puanı veren bir görevle başlanıyor. Oyunda uzun süre öldürülmeden durmak sadece 200 civarında deneyim puanı kazandırıyor. Bu arada, karşılaştırmak için bu örneği veriyorum, sezon içerisinde yapılabilir pek çok farklı görev daha bulunuyor.

Bu görevlerinde eşya bulmak, sağlık ögeleri kullanmak, bir çeşit silahla belirli sayıda düşman öldürebilmek gibi yüksek deneyim puanı kazandıracak pek çok günlük, haftalık ve sezonluk görevler PUBG- Survivor Pass: Badlands kapsamında yer alıyor. Bu görev çeşitliliğinde oyunda atacağımız neredeyse her bir adımın ödüllendirilmesi, oyuna olan bağlılığı arttıran bir etmen oluyor.

PlayerUnknown's Battlegrounds

Yeni sezonda sunulan hediyeler tatminkâr seviyede mi?

Dilerseniz biraz da PUBG – Survivor Pass: Badlands sezonu boyunca verilen hediyelerden bahsedelim. Tahmin edebileceğiniz üzere bu hediyelerin büyük bir çoğunluğu görsel eşyalardan oluşuyor. Ayrıca, sezon ilerleyişini hızlandıran bazı kuponları da ilerleyiş esnasında kazanabiliyoruz. Bu sayede yeni eşyalara daha hızlı ulaşmış oluyoruz ki oyunu takip eden okurlarımız bu durumdan zaten haberdardır.

Bahsettiğim sezon boyunca kazanılanlar; silah kişiselleştirmesi, karakter kişileştirmesi, ifadeler ve aletler olarak 4 bölüme ayrılmış vaziyetteler. Survivor Pass: Badlands sahipleri burada önemli bir avantaj elde edebilirler çünkü her seviye geçişinde bir hediye kazanacaklar. Bir diğer değişle Premium Pass sahipleri, Free Pass ile ilerleyenlere göre önemli bir farkla yollarına devam edecekler. Free Pass için en az beş seviye atlamak gibi durumlara sıklıkla karşılaşılıyor.

Ayrıca, Premium Pass sahiplerinin kazanabilecekleri bu ödüllerin arasında hızlı seviye artışını sağlayan biletlerin bulunduğunu hatırlatmak isterim. Eğer bir PlayerUnknown’s Battlegrounds oyuncusuysanız ve bu oyuna geniş zaman ayırma imkanına sahipseniz, bahsettiğim Premium Pass içeriğini satın almanızı önerebilirim. Oyundan alacağınız heyecan bir kat daha artacaktır.

Hem hediyelerin seviye atlatma özellikleri, hem de görsel anlamda farklı bir tarz yakalayabilmeniz adına, sezon geçişini yapmanız yararlı olabilir. Tabii ki ben öneriyorum ama kararı verecek olan sizsiniz. Bu kararı verirken, bize sunulan hediyelerin, harcanan çabaya ne kadar değeceğine dair yorumlar yapmak da bizim tarafımıza düşüyor diyerek, hediyelerin uğraşmaya ne kadar değeceğini yorumlayayım.

PlayerUnknown's Battlegrounds

Sezon boyunca verilen kozmetik ögeler, uğruna uğraşmaya değiyor mu?

İnceleme yazısını kaleme aldığım PUBG- Survivor Pass: Badlands ile verilen kozmetik ögelere beraberce bir göz atmak istiyorum. Bu ögelerin tamamını, oyunun resmi bilgilendirme sayfasından görebilirsiniz. Pek çok oyuncunun beğenisini kazanabilecek ve farklı zevklerdeki insanların tercih edebileceği biçimde tasarlanan kozmetik unsurlar, bana göre oyunculara farklılık katabilecek seviyedeler. En azından klasik pantolon ve tişört ikilisinden daha havalı durdukları kesindir.

Bununla birlikte bu ögeleri kazanmak için uzun süreli uğraş vermeye değer mi diye bir soruyu aklımıza getirebiliriz. Kazandıklarımız yalnızca silah kaplamaları olsaydı, bu uğraşa değmeyeceğini söyleyebilirdim. Rastlantısal olarak karşımıza çıkan silahların farklı görünmesi adına onlarca saat oyuna bağlı kalmaya pek gerek görmeyebiliriz.

Öte yandan, sezon boyunca seviye atlama biletleri, oyun içi paralar ve karakterimize giydirebileceğimiz kalıcı kıyafetler kazandığımızdan ötürü, uğraşımızın karşılığını bir şekilde alabildiğimiz görüşündeyim. Ayrıca, silah kaplamalarının da oldukça havalı göründüğünü, özellikle bazılarının benzersiz olduklarını sözlerime eklemem gerekiyor. Silah kaplamaları demişken, yine her türlü tarza sahip oyuncuya göre farklı kaplama modellerini, sezon içeriklerinde görebildiğimizi söyleyebilirim.

Sevilen Battle Royale oyunu PUBG için bu sezonda verilen kıyafetlerin de kalıcı bir etki oluşturacağını düşünüyorum. Oldukça havalı ve eğlenceli kıyafetlerin, bu sezon geçişinin içeriğinde sunulduğunu gördüm. Tüm bunlarla birlikte, sezon ilerleyişinde bulunan ifadeleri kazanarak da karakterinizi daha eğlenceli bir hale sokmanız mümkün olacaktır. Bu unsurların çok büyük çeşitliliğe sahip olmadığını da yeri gelmişken eklemek gerekiyor.    

PlayerUnknown's Battlegrounds

PUBG – Survivor Pass: Badlands ile hayatımız güzelleşir mi?

PlayerUnknown’s Battlegrounds oyununun yeni sezonunda sunulanları inceleme yazısı boyunca değerlendirdim. En başta söylediğim gibi yeni sezonun günlük, haftalık ve sezonluk görev yapısı, bu oyunu defalarca oynamak için oyuncuları harekete geçirebiliyor. Sezonluk görevleri tamamlamak ve verilen yetenek puanlarını kazanmak adına tam oyunu kapatacak olan oyuncular bile son bir şans deneyerek yeni bir ödülü kazanmak için çaba harcayacaklardır.

Badlands sezonunu oynarken Free Pass ile canınızın sıkılacağını da yenilemek isterim. Eğer Free Pass ile yolunuza devam etmek istiyorsanız, yoğun hediye yağmurundan işin doğası gereği faydalanamayacaksınız. Attığınız her adımda ödüller kazanmak istiyorsanız, Survivor Pass: Badlands içeriğine sahip olmanızda yarar var. Eğer bir PUBG hayranıysanız ve bu oyunu uzun süre oynamayı seviyorsanız, fazla yüksek bir miktar olmayan bu içeriği satın alabilirsiniz.

Survivor Pass: Badlands içeriğini satın aldığınızda, oyundaki her bir adımınızda kazanacağının yetenek puanlarıyla birlikte oyundan aldığınız keyif ziyadesiyle artacaktır. Bazı görevlerin zamana dayalı, bazılarının şansa, bazılarının ise yeteneğe bağlı olduğunu hesaba kattığımızda, hemen her oyuncu için kazanılabilecek bir başarım bu sezonun içerisinde yer alıyor.

Toparlamak gerekirse, Survivor Pass: Badlands, eğer sürekli bir PUBG oyuncusuysanız muhakkak deneyimlemeniz gereken bir içerik paketi sunuyor. Alacağınız her bir kozmetik ögenin hayatınızı değiştireceğini söyleyemem ama oyundaki karakterinize farklılık getireceği de bir gerçek. Bu arada PUBG oyununun rakiplerindeki fazlaca fantastik unsurlardan sıkıldıysanız, Badlands sezounuyla birlikte bu oyuna yeniden başlamak için yeni bir bahane bulmuş olacaksınız.

PlayerUnknown's Battlegrounds - Survivor Pass: Badlands
PlayerUnknown's Battlegrounds - Survivor Pass: Badlands içerikleri genel anlamda oyuna olan bağlılığı arttıracak tarzda karşımıza çıkıyor. Yapılan her harekete ödül verecek biçimde düzenlenen ödül sistemi, bu oyunun 5. sezonunda oyunculara hareketlendirme getirebilir. Bununla birlikte sezon içerikleri arasında devrim niteliğinde bir farklılığın bulunmadığını da göz ardı etmemek gerekiyor. Bu Battle Royale oyununun hayranlarının, memnun kalacağı bir yapının bulunduğunu ve oyuna yeni başlayanları bağlayıcı unsurların yen sezonda sunulduğu yorumunu yapabiliriz.
Olumlu
Görevlerin sunduğu hediyeler, oyuna olan bağlılığı arttırıyor.
Eski oyuncuları yeniden çekebilecek eğlenceyi sunuyor.
Hemen her başarının ödüllendirilmesi, farklı oyun tarzlarına sahip olan oyuncuları memnun edecektir.
Sunulan hediyeler, görsel açıdan farklı tarzlara sahip olan her türlü oyuncuya hitap edebilir.
Olumsuz
Premium Pass sahibi olmadan sezonda ilerlemek pek bir anlam ifade etmiyor.
Etkinlik anlamında henüz gözle görülür farklılıklar barındırmıyor.
Oyuna devrim niteliğinde olmasa da önemli değişiklikler getiremiyor.
Market vasıtasıyla oyuncuları mikro ödemelere iterek tembelleştiriyor.
7.8
Abone Ol
Bildir
guest
0 Yorum
Satır Arası Geri Bildirimler
Tüm yorumlara bak.
0
Yorumlarınızı merakla bekliyoruz. x
()
x