PlayerUnknown’s Battlegrounds için silah uzmanlığı nedir?

PlayerUnknown's Battlegrounds oyununa yeni bir ilerleme sistemi eklendi ama bu sistemin nasıl çalıştığımı biliyor musunuz?

PlayerUnknown’s Battlegrounds oyununun PC sürümü, 28. güncelleme ile yeni bir ilerleme sistemine kavuştu. Oyuncular artık bu Battle Royale oyununda tek bir ilerleme sistemine sahip değil. Karakterlerin kendi seviyesi, sıralamalar ve Battle Pass haricinde artık her silahın da kendisine ait bir ilerlemesi bulunuyor. Bugünkü yazımızda ise sizlere PUBG oyununa yeni eklenmiş olan silah uzmanlığı sisteminin ne olduğunu açıklayacağız.

PUBG

PUBG içerisindeki yeni silah uzmanlığı nasıl çalışıyor?

Bahsetmiş olduğumuz sistem, PlayerUnknown’s Battlegrounds oyununa gelmiş olan yeni bir ilerleme sistemidir. Bu sistem sayesinde de oyuncular, kullandıkları silah özelinde deneyim puanları kazanarak seviye atlayabiliyor. Şu an oyundaki birçok sistem sezonlara bağlı olarak çalışıyor ama silah ustalığı, sezonlardan tamamen bağımsız olarak işliyor. Ayrıca bu sistemde her silah için 100 farklı seviye de bulunuyor.

PUBG oyununa gelmiş olan 28. güncellemeden itibaren oyuncular, lobi içerisinde silahlarının bilgilerine, son maç istatistiklerine ve ustalık sekmesinden de kazandıkları ödüllere bakabilirler. Bu ödüller de kendi içerisinde 3 farklı tipe ayrılmakta. Şu an oyundaki bu sistem ile bağlı olan ödüller Tılsım, Madalya ve Seviye Simgesi olarak geçiyor.

Tılsım ögeleri silahlara takılabilen aksesuarlar olarak oyuncuların karşısına çıkıyor. Bu ögelerin kilitleri, her silah başına 5 seviye atlandığında açılır ve tılsımlar, tüm silah kostümleriyle beraber kullanılabilir. Tılsımlar takas edilemez, satılamaz, BP yerine geçemez ve kazanılan ödüllerin kilitleri de ödüller sayfasından kontrol edilebilir. Son olarak da belirtmeliyiz ki takılan tılsımlar, oyun içinde görülebilir.

Madalyalar ise silahlarla ne kadar iyi performans gösterildiğini öne çıkartır. Her madalya, birden fazla defa kazanılabilinir. Ne kadar çok madalya kazandığınızı sayan bir sayaç bulunur. Seviye simgeleri ise her bir silah için elde edilen seviyelere eşdeğer simgeler şeklinde elde edilebilir. Bu noktada da oyuncuların karşısına en fazla 10 seviye çıkar. Peki, bu ödülleri kazanmak için gerekli olan silah tecrübe puanı nasıl kazanılır?

Silahların da artık tecrübe puanı bulunuyor

PlayerUnknown’s Battlegrounds oyununun geliştirici ekibinden gelen açıklamalara göre bir silahla hasar vermek, kafa atışı yapmak ve yenmek, o silaha tecrübe puanı kazandırıyor. Bu noktadaki yenme yeni bir söylemdir ve oyuncuların ne kadar fazla düşürmesi, bir takımdaki son adımı öldürmesi, tek başına öldürmesi olduğunu hesaplar. Uzaktan yapılan bir öldürme de tecrübe puanını yükseltir.

Muhtemelen tahmin etmezdiniz ama Battle Royale deneyimi boyunca hayatta kaldığınız süre de silahın tecrübe puanına ekleniyor. Bunun haricinde, silah ustalığı sistemi; arkadaş öldürmesini, arkadaşa yapılan hasarı saymaz; doğa ölümlerini saymaz, el bombası, fırlatılabilir silah ve yakın dövüşü saymaz. Bunlarla birlikte, oyunda şu an aktif olan bir maksimum deneyim puanı kazanabileceğiniz bir limit de bulunmakta.

Kurucu
Abone Ol
Bildir
guest
0 Yorum
Satır Arası Geri Bildirimler
Tüm yorumlara bak.
0
Yorumlarınızı merakla bekliyoruz. x
()
x