Mavi Kol, gönüllü yazarlar arıyor. Detaylar için lütfen buraya tıklayın.

PlayerUnknown’s Battlegrounds ve PlayerUnknown’s Battlegrounds Mobile için devam oyunları duyuruldu

PlayerUnknown's Battlegrounds markası iki yeni oyun ile devam edecek.

PlayerUnknown’s Battlegrounds ve aynı seriye ait olan diğer video oyunlarının arkasındaki şirket olan Krafton, bu seri için yeni video oyunları duyurdu. Bu oyunların resmi adı şimdilik bilinmiyor ama özetle, PlayerUnknown’s Battlegrounds ve PlayerUnknown’s Battlegrounds Mobile için devam oyunları geliyor. Ana yapıt olan ikinci PUBG oyunu, konsollar ve bilgisayarlar için gelecek. Bu oyunun ikinci mobil sürümü ise bu sefer oyunun ana sürümün otantik yapısını koruyarak mobil cihazlara gelecek. Ana oyun, Seoul içerisindeki ana şirket tarafından geliştirilecek. Mobil oyun ise PlayerUnknown’s Battlegrounds Lite oyununu geliştirenler tarafından yapılacak.

PUBG 2

PUBG ve PUBG Mobile için ikinci oyunlar geliyor

PlayerUnknown’s Battlegrounds Lite oyununa verilen destek, uzun bir zaman önce kesilmişti. Şimdi ise bu kesintinin nedeni anlaşıldı. Meğer o ekip, PlayerUnknown’s Battlegrounds Mobile oyununun ikinci sürümü üzerinde çalışıyormuş. Aynı zamanda ana PlayerUnknown’s Battlegrounds oyununa da geleceği belirtilen bazı önemli animasyon yenilemeleri filan iptal edilmişti. Muhtemelen bu iptaller de ikinci oyuna saklanmak için yaşandı. Bu arada, iki oyunun da Unreal Engine 4 veya Unreal Engine 5 ile geliştirileceği tahmin ediliyor ama bu konuda resmi bir açıklama şimdilik bulunmuyor efendim.

PlayerUnknown’s Battlegrounds ve PlayerUnknown’s Battlegrounds Mobile için devam oyunları, henüz global olarak duyurulmadı ama haberimizin en başında verdiğimiz bağlantıya yönelecek olursanız, Krafton tarafından yapılan yerel duyuruyu görebilirsiniz. Bu duyuruda, PlayerUnknown’s Battlegrounds markasının hem PC ve konsollar, hem de mobil cihazlar için devam oyunlarının geliştirildiği çok net bir şekilde söyleniyor. Bu oyunların ne zaman, hangi şartlar altında piyasaya sürüleceği bilinmiyor. Yalnız, bu oyunun ana sürümü, erken erişimini 2017 senesinde bitirmişti. Yani, bir devam oyunu da artık gerekiyordu.

Kurucu
Abone Ol
Bildir
guest
0 Yorum
Satır Arası Geri Bildirimler
Tüm yorumlara bak.
0
Yorumlarınızı merakla bekliyoruz. x
()
x