PlayerUnknown’s Battlegrounds içerisinde Metal Rain etkinliği geri dönüyor

PlayerUnknown’s Battlegrounds içerisinde düzenli olarak bazı etkinlikler gerçekleştiriliyor. Bu etkinliklerden bazıları oyuncular tarafından çok sevilirken, bazıları ise hiç sevilmiyor. Metal Rain isimli bir etkinlik ise oyuncuların sevdiği tarzda olan bir moddu. İşte bugün Steam üzerinden yapılan yeni açıklamalara göre PUBG oyununa Metal Rain etkinliği geri dönüyor. Şimdi gelin, haberimizin devamından bu etkinliğin detaylarını sizlere sunalım.

PUBG

PUBG oyuncuları, Metal Rain için hazır olmalılar

Yapılan açıklamalara bakacak olursak, PlayerUnknown’s Battlegrounds oyununun geliştirici ekibi, bu oyun modunu pek de değiştirmemiş. Modun temel hali aynen duruyor. Oyuncuların birkaç kez yardım kutusu isteme hakkı bulunuyor. Bu haklardan bazıları UAZ çağırmak için kullanılabiliyor, bazıları ise direkt olarak yardım kutusu istemekte kullanılıyor. Tabii ki siz bir destek istediğiniz zaman, bunu haritadaki her oyuncu görebiliyor.

Tabii ki Metal Rain, hiçbir yenilik olmadan gelmiyor. PUBG oyununun geliştirici ekibinden gelen açıklamalara göre bu modun kullanıcı arayüzü biraz daha iyileştirildi. Bu iyileştirmeler sonucunda ise artık oyuncular, ne kadar yardım haklarının kaldığını görebiliyor. Ayrıca oyuncular, istedikleri yardımın nereye düşeceğini de haritada artık görebiliyor.

Bahsetmiş olduğumuz oyun içi etkinlik, 19 Temmuz 2018 ile 22 Temmuz 2018 tarihleri arasında aktif olarak oyunda bulunacak. Bu oyun modu, 8 kişilik takımlar ile sadece Erangel haritasında oynanabilecek. NA/EU/AS sunucuları bu etkinliği TPP & FPP modlarında oynayabilecek fakat KR/JP/SEA/OC/SA sunucuları, sadece TPP olarak Metal Rain etkinliğini deneyimleyebilecek.

Bu oyun modunda, yardım çağırabileceğiniz Flare Gun, oyunun dünyasında rastgele olarak bulunacak. Eğer oyuncular beyaz çemberin içinde Flare Gun kullanırsa, normal bir destek kutusu oyunculara verilecek. Fakat bu yardım, beyaz çemberin dışında istenirse, oyunculara zırhlı bir UAZ aracı verilecek.

Kurucu

Yorumlar

avatar
  Abone Ol  
Bildir