Ekibimize yeni yazarlar arıyoruz. Detaylı bilgi için lütfen buraya tıklayınız.

PlayerUnknown’s Battlegrounds Lite nedir?

PlayerUnknown's Battlegrounds Lite, her oyuncuya ücretsiz bir Battle Royale deneyimi sunmayı hedefliyor.

Hatırlar mısınız bilmem ama bundan birkaç ay önce, ortada bir PlayerUnknown’s Battlegrounds: Project Thai vardı. İşte karşımıza yeni yeni çıkmaya başlamış olan PlayerUnknown’s Battlegrounds Lite ile PlayerUnknown’s Battlegrounds: Project Thai aslında aynı şey fakat sizler bu iki video oyununu da ilk defa duyuyorsanız, sizi yazımızın devamına davet ediyoruz; PUBG Lite oyununu detaylıca sizlere açıklayacağız.

PUBG Lite

PUBG Lite da deniyor bu video oyununa

PlayerUnknown’s Battlegrounds Lite, birçok oyuncunun severek oynadığı PlayerUnknown’s Battlegrounds oyununun küçültülmüş bir sürümüdür. Bu video oyunu o kadar küçük ki PlayerUnknown’s Battlegrounds Mobile bile bu yapıtın yanında büyük kalıyor. Oyunun geliştirici ekibi, böyle bir sürüm geliştirmeye başladı; herkesin Battle Royale deneyimi yaşaması istiyor. Ayrıca, temelinde bu video oyunu tamamen ücretsiz oynanıyor. Yani, oyuncular hiçbir şekilde para yatırmıyor bu oyun için.

Bu satırları yazdığımız anlarda PlayerUnknown’s Battlegrounds Lite, açık beta sürecini yaşıyor. Açık beta dediğimiz zaman bu sürece kendinizin de katılabileceğini düşünebilirsiniz ama PUBG Lite oyununun açık betası sadece Tayland sınırları içerisinde deneyimlenebiliyor. Yani, oyun şu an sadece Tayland vatandaşı olan oyunculara açık. Peki, bu oyun ülkemize hiç gelmeyecek mi? Oyunun geliştiricisinin söylediğine göre açık beta ardından PlayerUnknown’s Battlegrounds Lite, tüm dünyaya yayılabilir.

Dediğimiz gibi bu video oyununun geliştirilmesindeki asıl amaç, herkesin Battle Royale deneyimi yaşaması. Bu sebepten ötürü de oyunun sistem gereksinimleri inanılmaz düşük. PUBG Lite oyununu deneyimleyebilmek için en azından bir Intel HD Graphics 4000 sahibi olmanız yetiyor bile. Oyunun önerilen sistem gereksinimlerinde de NVIDIA GeForce GTX 660 kartına yer veriliyor. Yani, dünya üzerindeki herkes bu oyunu oynayabilecektir.

Ayrıca yine dediğimiz gibi bu video oyunu tamamen ücretsiz. Yani, PlayerUnknown’s Battlegrounds gibi onlarca Dolar vermek zorunda değilsiniz Battle Royale deneyimi yaşayabilmek için. Oyunun açık beta sürecinde henüz Battle Pass benzeri bir sistem bulunmuyor ama tam sürümde böyle bir sistem oyuna eklenebilir. Sonuçta oyunun geliştirici ekibi, bir şekilde PlayerUnknown’s Battlegrounds Lite üzerinden para kazanmak isteyecektir. Yine de her şeye rağmen temel oyun tamamen ücretsiz olacak.

PlayerUnknown’s Battlegrounds Lite, özel bir geliştirici takımına sahip

PlayerUnknown’s Battlegrounds oyununun genel stüdyosundan gelen açıklamalara göre şu an stüdyo içerisindeki özel bir takım, sadece PUBG Lite ile ilgilenmek için görevlendirildi. Açıklamalara göre o takım; hem bu video oyununu iyileştirecek, hem hataları temizleyecek, hem de yeni içerikler ekleyecek. Açıklamaların devamına bakacak olursak, bu video oyununa, PlayerUnknown’s Battlegrounds veya PlayerUnknown’s Battlegrounds Mobile içerisinde olmayan, özel içerikler bile gelebilecek.

Şu anda PlayerUnknown’s Battlegrounds Lite oyununun açık beta süreci gerçekleştiriliyor ve bu sürümde sadece Erangel haritası bulunuyor. Oyuncular, Erangel içerisindeki Battle Royale deneyimini tadabiliyor. Ayrıca, bu deneyim Solo/Duo/Squad modlarında, sadece TPP olarak deneyimlenebiliyor. Açıklamalara bakacak olursak, oyuna yakın bir tarihte Solo/Duo/Squad için FPP modu da eklenecek. Ayrıca, oyuna yeni haritalar da eklenebilecek.

Güncelleme (11 Mayıs 2019)

PUBG Lite, ülkemize de geliyor

Bir süredir test sürümünde bulunan PlayerUnknown’s Battlegrounds Lite, Brezilya ile birlikte ülkemizde de aktif hale geliyor. Oyunun test sürümünün ülkemizde aktif olması, etkinliklerle başlıyor. Oyunun geliştirici ekibinin söylediğine göre 9 Mayıs 2019 ve 22 Mayıs 2019 tarihleri arasında etkinliğe kayıt olan oyuncular, M416 Kaplan ve Çita Paraşütü isimli silahların sahibi olabiliyor.

Bahsetmiş olduğumuz bu ödüller, etkinliğe kayıt olan oyunculara, kayıt olurken kullanılan elektronik posta adreslerine, 23 Mayıs 2019 tarihinde gönderilecek. Eğer sizler de PUBG Lite oyununun test sürümüne, benzersiz kozmetik ögeler ile başlamak istiyorsanız, bu etkinliğe ve tabii ki oyuna kayıt olmanızı öneriyoruz.

Kurucu

Yorumlar

avatar
  Abone Ol  
Bildir