PC ve oyun konsollarından, akıllı telefon ve tabletlere geçiş yapan oyunların sayısının sürekli olarak arttığını görüyoruz. Neredeyse herkeste bulunabilen bu cihazların, video oyunu piyasasına getirisini gören şirketler de platformlar arası geçiş için hazırlıklarını sürdürüyorlar. Bu durumun en yeni örneği olarak ise Birleşik Krallık merkezli Slightly Mad Studios tarafından geliştirilen Project CARS markasının; farklı bir isim ve farklı bir geliştirici ekip yardımıyla, akıllı telefonlar ve tabletlerde görebilecek olmamız.

Project CARS, akıllı telefonlar için geliyor

Project CARS GO mobil oyunu, GAMEVIL ekibine teslim edildi

Akıllı telefonlar ve tabletler için çıkışını gerçekleştirecek olan yarış oyununun adı; Project CARS GO olarak kararlaştırıldı. Bu yeni mobil platform oyunu; ana oyunun geliştiricisi Slightly Mad Studios tarafından desteklense dahi, GAMEVIL ekibi tarafından geliştiriliyor. Mobil platform oyunlarıyla tanınan GAMEVIL ekibiyse, durumdan hayli memnun görünüyor. GAMEVIL ekibinin ABD şubesi başkanı Kyu Lee, mutluluğunu; Slightly Mad Studios ile birlikte çalışarak Project CARS GO oyununu dünyanın dört bir yanındaki mobil yarış hayranlarına ulaştırmaktan heyecan duyuyoruz, diyerek ifade ediyor.

Akıllı telefonlar ve tabletler için geliştirilen Project CARS GO için Kyu Lee tarafından, geliştirilen oyuna dair bazı küçük bilgiler de alıyoruz. Kyu Lee; ana oyunların gerçekliğini ve hissini, mobil platformlara taşıyacak pek çok lisanslı aracın bulunacağını belirtiyor. Ayrıca, GAMEVIL ekibinin ABD bölümü başkanının ağzından; oyundaki araçlara dair detaylı özelleştirme seçeneklerinin bulunacağını da öğreniyoruz. Oyunun mobil platformlara gelen sürümünün, gerçek oyunla ne kadar benzerlik göstereceği, aynı ciddiyetin korunup korunmadığını, oyunun çıkışıyla birlikte anlayacağız.

Etiketler: