Project Athia, açık dünya tarzında olacak

Project Athia hakkında iki farklı bilginin sahibi olduk.

Sony Interactive Entertainment tarafından düzenlenmiş olan Future of Gaming 2020 etkinliğinde duyurulan oyunlardan bir tanesi de Project Athia idi. PC ve PlayStation 5 için duyurulmuş olan bu oyunun önünde daha bolca senenin olduğu belliydi; oyunun final adı bile daha belirlenmemişti. Şimdi ise Luminous Productions ve Square Enix, bu yapıt hakkında yeni bir detay verdi. Bu detaya göre bahsi geçen oyun, açık dünya tarzına sahip olacak. Oyuncular, bu oyunun dünyasında serbest bir şekilde dolaşabilecek. Aynı zamanda bu oyunun konsol sürümünde ışın izleme teknolojisi de bulunacak. Bu sayede ışıklandırmalar öne çıkacak.

Project Athia

Project Athia, nasıl bir video oyunu olacak?

Daha önce Final Fantasy XV oyununun geliştirilme sürecine destek vermiş olan Luminous Productions, ilk video oyunu ile oyuncuların karşısına PlayStation 5 konsolunun büyük etkinliği sırasında çıktı. Luminous Productions ekibinin ilk yapıtı ise şimdilik Project Athia adı ile biliniyor. Bu oyun için yayımlanmış olan ilk duyuru videosunu hemen yukarıdan, ilk görseli de hemen aşağıdan sizler de rahatlıkla görebilirsiniz. Hem videoya, hem de görsele baktığımız zaman akıllara da zaten ilk olarak Final Fantasy markası geliyor.

Geliştirici ekibin söylediğine göre Project Athia ile amaç, sanatsal bir görsel tasarımı ön planda tutarak, yepyeni teknolojileri içerisinde bulunduran, yine yepyeni bir oyun deneyimini oyunculara sunmak. Dehşetin, umutsuzluğun ama aynı zamanda da güzelliğin bulunacağı bu oyunun dünyası, Luminous Productions ekibinin kreatif vizyonunu içerisinde taşıyacak. Ayrıca, anlayabileceğiniz üzere bu oyunun türü aksiyon ve macera olacak; oyuncular, bu oyun ile bugüne kadar hiç görülmemiş bir maceraya imza atacak.

Şimdilik bu oyunun ne zaman piyasaya sürüleceği bilinmiyor ama oyunun sadece PlayStation 5 için geliştirildiği resmi olarak açıklandı. Yani, Death Stranding gibi üçüncü parti bir stüdyo, PlayStation markası için özel bir oyun geliştiriyor. Şimdilik bu oyunun başka bir platforma gelme gibi bir planı bulmuyor ama oyun çıktıktan seneler sonra, PC ve Xbox Series X platformları da bu oyunu belki tadabilecektir diye tahmin ediyoruz. Peki, bu oyun hakkında sizler neler düşünüyorsunuz? Yorumlarınızı bekliyor olacağız.

Mavi Kol
Kurucu
Abone Ol
Bildir
guest
0 Yorum
Satır Arası Geri Bildirimler
Tüm yorumlara bak.
0
Yorumlarınızı merakla bekliyoruz. x
()
x