Prince of Persia: The Sands of Time Remake duyuruldu

Söylentilerin ve bolca sızıntının ardından Prince of Persia: The Sands of Time Remake oyununu sonunda gördük.

Ubisoft Forward 2020 sırasında, pek de sürpriz olmayan bir şekilde, Ubisoft şirketinin ilk geniş çaplı yeniden yapımı olan Prince of Persia: The Sands of Time Remake oyunu duyuruldu. İlk olarak 2003 yılında piyasaya çıkan bu oyunun orijinal sürümü; yenilikçi oynanışı, ilgi çekici hikayesi ve sevimli karakterleriyle aksiyon-macera oyunlarını yeniden tanımlamıştı. Zamanı bir kez daha geri alan yeniden yapım, şirketin Anvil isimli oyun motoru ile sıfırdan geliştirildi. Eğer dilerseniz bu yeniden yapımın günümüzde nasıl görüneceğini hemen yukarıdaki tanıtım videosundan sizler de izleyebilirsiniz.

Prince of Persia: The Sands of Time Remake

Prince of Persia: The Sands of Time Remake için ön sipariş hediyeleri bile açıklandı

21 Ocak 2021 tarihinden itibaren oyun; PlayStation 4, Xbox One ve PC için Epic Games Store ve de Ubisoft Store üzerinde 40 Euro üzerinden satışa sunulacak. Ubisoft Pune ve Ubisoft Mumbai tarafından geliştirilen bu oyun; dövüş, bulmaca çözme ve zamanı geri alma konularındaki yeni yaklaşımıyla şirketin ilk geniş çaplı yeniden yapımı olacak. Günümüzün oyun sistemleri için güncellenmiş teknolojiyle uygulanan bu yeni tasarım; yeni kamera açıları ve tamamen yeniden yapılan ara sahneler içerir. Ek olarak oyuncular, tamamen yeniden tasarlanmış bir ülke de görecek oyunda.

Prince of Persia: The Sands of Time Remake, ilk olarak 1989’da çıkan ve Prens’in yolculuğu sırasında açılabilecek olan orijinal Prince of Persia oyununu içerecek. Oyunun ön siparişini veren oyuncular, Back To The Origins setine erişebilecekler. Bu sette ise orijinal oyunundan Orijinal Prens kıyafeti, Prens’in Orijinal Silah seti paketi bulunacak. Bunun üzerine, oyuncular oyunu eski zamanında oynuyormuş gibi oyunun ekrandaki görünümünü ve hissini değiştiren Klasik Filtre yer alacak. Bu oyun, yakında belirli satıcılarda ön siparişe açılacak.

Bu oyun ile Zamanın Kumları’nı istemeden Sultan’ın krallığına saldıktan sonra Prens’in kendini telafi etmek için atıldığı yolculuğu yeniden yaşayın. Asıl oyunda olduğu gibi, oyuncular Maharaja’nın kızı Prenses Farah eşliğinde kahraman Prens ile oynayacak ve birlikte sarayda dolaşacak, kılıç kullanan düşmanlarla savaşacak ve tuzak dolu odalarda engelleri aşacak; nihayetinde Zamanın Kumları’nı kontrol eden kötü Vezir ile yüzleşecekler. Oyuncular, düşmanlarla savaşıp parkur sanatında ustalaştıkça ilerlemeye devam edecekler. Yuri Lowenthal, Prens’in orijinal ses ve hareket yakalama aktörü rolünü yeniden canlandıracak.

Kurucu
Abone Ol
Bildir
guest
0 Yorum
Satır Arası Geri Bildirimler
Tüm yorumlara bak.
0
Yorumlarınızı merakla bekliyoruz. x
()
x