PlayStation Studios çatısı altında açılan yeni stüdyo, bir aksiyon-macera oyunu yapıyor

Bu stüdyonun daha önce yeni bir Uncharted oyunu geliştirebileceği de söylenmişti. Şimdi her şey yerine oturmaya başladı.

Sony Interactive Entertainment, San Diego içerisinde yeni bir oyun geliştirme stüdyosu açtı. Bu olay uzun bir zaman önce gerçekleşti ve o zamanlarda da yeni stüdyonun yeni bir Uncharted oyunu geliştirebileceği söyleniyordu. Şimdi ise LinkedIn üzerinde bu stüdyonun neler yaptığı çok daha detaylı bir şekilde görüntülendi. Elde edilen bilgilere göre PlayStation Studios çatısı altında yer alan yeni stüdyo, AAA seviyesinde bir aksiyon-macera oyunu geliştiriyor. Bu çatı altında yer alan neredeyse her stüdyo zaten aynı türde oyunu yapıyor diye düşünebilirsiniz ama işler, bir sonraki cümlelerde daha farklı bir hal alıyor.

PlayStation Studios

PlayStation Studios tarafından neler göreceğiz?

LinkedIn üzerindeki bilgilere göre bahsi geçen yeni stüdyo, AAA seviyesinde bir aksiyon-macera oyunu yapıyor. Bunu anladık. Aynı zamanda bu oyunun özel bir oyun motoru kullandığı, oyunun PlayStation markası için geliştirildiği ve yeni nesildeki oyuncuların hedef aldığı da belirtiliyor. Yani bu oyun, sadece PlayStation 5 için geliştiriliyor. Son olarak da bahsi geçen stüdyonun halihazırda temeli atılmış olan markalar üzerinde çalışacağı belirtiliyor. Yani, bu oyun yeni bir marka veya seriye ait değil; Uncharted ve The Last of Us gibi halihazırda oyunu çıkmış olan markalara ait. İşte bu da Uncharted hakkındaki söylentileri destekliyor.

Bu sırada, bahsi geçen stüdyonun yeniden yapım seviyesinde oyunlar geliştirebileceğini düşünebilirsiniz ama LinkedIn üzerinde stüdyonun tamamen yeni hikayeler oluşturduğundan da bahsediliyor. Yani, bu stüdyonun yapacağı oyunlar, markayı ileri doğru adım attıran, devam oyunları olacak. Ayrıca, geçmişteki söylentilere göre bu stüdyo, bir başka stüdyonun yardımı ile Uncharted oyunu geliştiriyordu ama LinkedIn üzerinde bu konu hakkında herhangi bir bilgi bulunmuyor. Bu arada, eğer bu söylentiler doğruysa Naughty Dog ekibinin de neler yaptığını açıkçası merak eder bir hale geliyoruz. Destek veren ekip, belki de Naughty Dog stüdyosundan bir takım olabilir.

Kurucu
Abone Ol
Bildir
guest
0 Yorum
Satır Arası Geri Bildirimler
Tüm yorumlara bak.
0
Yorumlarınızı merakla bekliyoruz. x
()
x