PlayStation Plus, yeni zammı aldıktan sonraki ilk oyun kataloğu güncellemesi ile karşımıza çıktı. Sony Interactive Entertainment, PlayStation Blog üzerinden yaptığı yeni bir açıklamada, PlayStation Plus için oyun kataloğu içerisine Eylül 2023 döneminde eklenecek olan her bir video oyununu duyurdu. Eğer dilerseniz PlayStation Plus için açıklanan bu yeni oyun listesini hemen aşağıdan sizler de görebilirsiniz. Tüm bu oyunların PlayStation Plus Essential haricindeki abonelik seviyelerinde verildiğini de hatırlatmak istiyoruz; PlayStation Plus Essential, oyun kataloğu özelliğine sahip değil ne yazık ki.

PlayStation Plus Extra/Premium | Oyun Kataloğu

NieR Replicant ver.1.22474487139… | PS4

Eleştirmenlerce beğenilen başyapıt NieR: Automata’nın türünün tek örneği olan bu büyüleyici aksiyon RPG oyununda kılıç ve güçlü büyünün içgüdüsel, benzersiz bir şekilde özelleştirilebilir karışımıyla korkunç düşmanlara karşı savaşın. Uzak, kıyametvari bir gelecekte insanlık, garip yaratıklar ve ölümcül bir kara leke hastalığı tarafından tehdit edilerek yok olmanın eşiğine geliyor. Black Scrawl hastalığına yakalanan bir erkek kardeşin, tek kan bağı olan kız kardeşi Yonah’ı kurtarma macerasını takip edin. Hastalık ve korkunç dehşetlerle boğuşan harap bir dünyada beklenmedik bir müttefik grubuyla birlikte yolculuk ederken NieR dünyasının ardındaki gerçeği ortaya çıkarın.

13 Sentinels: Aegis Rim | PS4

Odin Sphere ve Dragon’s Crown’un arkasındaki hikaye anlatıcıları Vanillaware, 13 Sentinels: Aegis Rim’de iç içe geçen on üç hikayeyi kapsayan bir bilim kurgu gizem destanı yaratıyor. Gerçeği ortaya çıkarın ve muhteşem sanat eserleri ve ortamlar içeren 2D yandan kaydırmalı bir maceraya dalın. Ardından, hızlı tempolu, yukarıdan aşağıya savaşta kaiju ile savaşın. Sentinelleri mechsuit silah cephaneliğiyle özelleştirin ve insanlığı savunmak için savaşın.

Sid Meier’s Civilization VI | PS4

Efsanevi oyun tasarımcısı Sid Meier tarafından yaratılan Civilization, zamana meydan okuyacak bir imparatorluk kurmaya çalıştığınız sıra tabanlı bir strateji oyunudur. Yeni toprakları keşfedin, teknolojiyi araştırın, düşmanlarınızı fethedin ve dünyanın gelmiş geçmiş en büyük medeniyetini kurmaya çalışırken tarihin en ünlü liderleriyle başa baş mücadele edin.

Star Ocean The Divine Force | PS4, PS5

Square Enix ve Tri-Ace, gösterişli, hikaye odaklı bir uzay operası, yenilikçi geçiş mekanikleri ve hızlı tempolu savaşları bir araya getiren aksiyon dolu bir bilim kurgu RPG sunuyor. Serinin altıncı oyunu olmasına rağmen, başından sonuna kadar tüm anlatı oyun içinde yer aldığından bağımsız bir macera olarak çalışıyor. Oyunun başlangıcında iki ana karakterden birini seçin ve hepsi kendine özgü kişiliklere ve savaş stillerine sahip çeşitli müttefikler edinin. Hepsi oynanabilir ve hem savaş içinde hem de dışında aralarında sorunsuzca geçiş yapabilirsiniz.

Sniper Ghost Warrior Contracts 2 | PS4, PS5

Dramatik bir tek oyunculu seferde kanunsuz bir bölgede yeni bir dizi sözleşmeye girişen Sözleşmeli Keskin Nişancı Suikastçı Raven rolünü üstlenin. Görünüşte imkansız bir görevle görevlendirilen göreviniz, sinsi bir suç örgütünü devirmek ve onları adalete teslim etmektir. Düşman bölgesinin derinliklerinde yüksek basınçlı taktiksel savaşı deneyimleyin. Yepyeni ekipmanlarla donatılan, tekrar oynanabilirliği yüksek her sözleşme çeşitli şekillerde tamamlanabilir. Tüm hedefleri tamamlamak için görevi farklı bir yaklaşımla tekrarlayın, kazancınızı gelişmiş araçlar ve silahlar için harcamaya hazır olun.

Odin Sphere Leifthrasir | PS4

Bu 2D aksiyon RPG’de savaşan krallıklar kontrol için çarpışırken günlerin sonuna doğru hızla ilerleyen Erion dünyasını deneyimleyin. Efsanevi yaratıklar ve devasa canavarlarla dolu Erion’un büyülü diyarında elle işlenmiş muhteşem karakterlerin kontrolünü elinize alın. Beş karakterin hikayesi iç içe geçerek her bölüm benzersiz bir kahramana ve onların mücadelelerine odaklanıyor. Oyunu daha fazla sahne, yeni canavarlar ve güncellenmiş bir savaş sistemi ile oynamak için Rafine Modu seçin. Ya da oyunun güncellenmiş grafiklere sahip 2007 versiyonunu deneyimlemek için Klasik Modu tekrar ziyaret edin.

Unpacking | PS4, PS5

Unpacking, eşyaları kutulardan çıkarıp yeni bir eve yerleştirme deneyimiyle ilgili bir zen oyunudur. Kısmen blok yerleştirme bulmacası, kısmen ev dekorasyonu olan oyunda, bir yandan tatmin edici bir yaşam alanı yaratmaya davet edilirken, bir yandan da ambalajını açtığınız hayat hakkında ipuçları öğreniyorsunuz. Sekiz ev taşıma süreci boyunca, hiç görmediğiniz bir karakter ve size hiç anlatılmayan bir hikaye ile yakınlık hissini deneyimleme şansı veriliyor.

Planet Coaster: Console Edition | PS4, PS5

Hayallerinizdeki coaster parkını inşa ederken ve detaylara benzersiz bir özen göstererek gerçekten yaşayan bir dünyayı yönetirken kalabalıkları şaşırtın ve memnun edin. Beceri seviyeniz ne olursa olsun, fikirlerinizi hayata geçirin. Bardak altlıkları, tesisler ve manzara dahil olmak üzere önceden hazırlanmış 700’den fazla nesneyi hızla yerleştirmek için Blueprints’ten yararlanın; ayrıntılı parça parça inşaatla sıfırdan inşa edin veya araziyi değiştiren araçlarla zeminin kendisini dönüştürün. İlham mı arıyorsunuz? Frontier Workshop’u keşfedin ve genişleyen imparatorluğunuzda dünyanın en iyi tasarımlarından yararlanın. Bardak altlıkları, manzaralar, binalar ve tüm parkları indirin veya kendi tasarımlarınızı yükleyerek takipçi kitlenizi genişletin.

This War of Mine: Final Cut | PS5

This War Of Mine’da seçkin bir asker olarak değil, kuşatma altındaki bir şehirde hayatta kalmaya çalışan bir grup sivil olarak oynuyorsunuz; yiyecek, ilaç eksikliği ve keskin nişancılar ile düşman leş yiyicilerden gelen sürekli tehlike ile mücadele ediyorsunuz. Gün boyunca saklandığınız yeri korumaya odaklanmanız gerekir: zanaat, ticaret ve hayatta kalanlarınıza bakmak. Geceleri, sivillerinizden birini hayatta kalmanıza yardımcı olacak eşyaları toplamak için bir göreve götürün.

Cloudpunk | PS4, PS5

Yağmurla ıslanmış bir siberpunk metropolünde geçen bu neon-noir hikaye tabanlı keşif oyununda, toplumun her seviyesinden androidler, yapay zeka ve vicdansız insanlar da dahil olmak üzere çok çeşitli karakterlerle tanışacaksınız. Senin adın Rania. Bu, genişleyen Nivalis şehrinde bulunan yarı yasal teslimat şirketi Cloudpunk için çalıştığın ilk gece. Aşağıdaki Marrow’dan, troposferin kenarını kazımadan önce yukarıdaki gri bulutları delen kulelere kadar her yere gidiyorsun. Hiçbir teslimat işi çok tehlikeli değildir ve hiç kimse bir Cloudpunk sürücüsünden daha hızlı değildir.

Contra: Rogue Corps | PS4

Aksiyon dolu seri, destansı savaşlar, özelleştirilebilir teçhizatlar, devasa bosslar ve patlayıcı çok oyunculu aksiyon ile geri dönüyor. Yerel veya çevrimiçi olarak dört oyuncuya kadar oynayın, her biri kendi tuhaf tarzına ve renkli tavrına sahip 4 çirkin karakterden birini seçin ve 100’den fazla silah yapın ve görev sırasında kazandığınız biyonik vücut parçalarıyla karakterinizi güçlendirin.

Tails Noir | PS4, PS5

Tails Noir bir post-noir anlatı macerasıdır. Rakun özel dedektif Howard Lotor olun ve son derece kişisel bir değişim ve dönüşüm hikayesini ortaya çıkarırken hayvanların yaşadığı distopik Vancouver’ı keşfedin. Gerçeğin peşinde çeşitli karakterlerle anlamlı bağlantılar kurun, diyalog seçimleriyle kimliğinizi şekillendirin ve ifade edin ve Vancouver’ın garip ama tanıdık bir versiyonunun hem çökmüş hem de gelişen bölgelerini keşfedin ve deneyimleyin.

Call of the Sea | PS4, PS5

Kendinizi duygu, gerilim ve gerçeküstü sürprizlerle dolu, hikaye odaklı bir maceraya bırakın. Yıl 1934, Güney Pasifik’in uzak köşelerinde. Norah, kayıp kocasının keşif gezisinin izini sürerek okyanusu aşmış ve kendini yemyeşil bir ada cennetinde bulmuştur – kayıp bir medeniyetin kalıntıları, fantastik manzaralar… ve gizli gizemlerle dolu isimsiz, unutulmuş bir yer. Önceki bir yolculuğun bıraktığı ipuçlarını araştırın, neler olduğunu bir araya getirin ve çeşitli zekice bulmacaları çözün.

West of Dead | PS4

Ölü adam William Mason’ın (Ron Perlman tarafından seslendiriliyor) botlarına binin ve çift çubuk kontrollerinin akıcılığını ve taktiksel siper kullanımını birleştiren bu hızlı tempolu siper nişancısında Araf’ın acımasız ve cesur dünyasına inin. Becerilerinizi test edin – Prosedürel olarak oluşturulan bilinmeyen avlanma alanlarında düşmanlarınızı alt etmeye çalışırken siperin arkasına saklanın.

Star Ocean: Integrity and Faithlessness | PS4

Destansı bilimkurgu RPG efsanesi, serinin bu beşinci bölümüyle muzaffer bir dönüş yapıyor. Pangalaktik Federasyon galaksiye barış ve düzen getirme görevini tamamlamak üzeredir ancak Dünya’dan altı bin ışık yılı uzaklıktaki Faykreed gezegeninde, düşen bir uzay aracının enkazı arasında gizemli bir genç kızın bulunmasıyla çatışmanın közleri bir kez daha kıpırdanmaya başlar.

PAW Patrol The Movie: Adventure City Calls | PS4, PS5

Macera Şehri, işte geliyoruz! Chase, Skye, Marshall ve sokakların yeni kızı Liberty gibi favori yavrularınız olun ve yüksek adrenalinli kurtarma görevlerinde benzersiz yeteneklerini kullanın. PAW Patrol’daki yepyeni yerleri keşfetmek için yeni seviye araçlar ve aletler kullanın: The Movie’deki yepyeni yerleri keşfedin. Ve Pup Pup Boogie, Runners ve daha fazlası gibi mini oyunlarla eğlenin. Bu eğlenceli 3D platform macerasında tek başınıza veya bir arkadaşınızla kanepede birlikte oynayabilirsiniz.

PlayStation Premium | Klasikler

Star Ocean First Departure R | PS4

16-bit RPG’den PSP yeniden yapımına ve şimdi de PS4 HD remaster’a – ilk oyunun bu gelişmiş yeniden canlandırmasında ünlü bilim kurgu RPG serisinin nasıl başladığını öğrenin.

Star Ocean: Till the End of Time | PS4

Seri, üçüncü sürümü için PS2’de ilk kez sahneye çıktı ve öncüllerinin bilim kurgu öğelerini ve gerçek zamanlı savaşını yepyeni, bağımsız bir macerada korudu.

Star Ocean: The Last Hope – 4K & FHD Remaster | PS4

Serinin dördüncü oyunu PlayStation’da ilk olarak 2017’de piyasaya sürülen ve hikayesi orijinal oyundaki olaylardan önce geçen bu PS4 remaster’ı şeklinde piyasaya çıktı.

Dragon’s Crown Pro | PS4

İster büyü ister çelikten hoşlanıyor olun, bu 2D aksiyon RPG, bu klasik, yandan kaydırmalı, beat ’em up için çeşitli menzilli ve yakın dövüş seçenekleri sunar. Altı oynanabilir sınıftan biri olarak bir araya gelin veya tek başınıza yolculuk edin ve her fırsatta yeni maceralarla dolu dolambaçlı bir zindanı keşfedin.

Yazar Hakkında

Kaan Gezer

Kurucu

Video oyunlarını ve müzik bestelemeyi seven bir kişi.

Tüm yazıları göster