Bizimle birlikte çalışacak gönüllü yazarlar arıyoruz! Detaylar için buraya tıklayabilirsiniz.

PlayStation Plus Collection, Xbox Game Pass gibi bir şekil alabilir

Jim Ryan; PlayStation Plus Collection, Xbox Game Pass ve Microsoft tarafının ZeniMax Media şirketini satın alması hakkında önemli yorumlar yaptı.

Sony Interactive Entertainment, PlayStation Plus sistemine abone olan PlayStation 5 konsolunun sahiplerinin karşısına çok önemli bir özellik ile çıktı. Bu özellik ise PlayStation Plus Collection idi. İçerisinde 20 adet birbirinden başarılı, kaliteli ve popüler PlayStation 4 oyunu bulunduran bu sistem, şimdiki nesil konsolların çıkış döneminde oyunculara oynanabilecek kaliteli oyun sunma konusunda ciddi bir görev alıyordu. Şimdi ise Sony Interactive Entertainment şirketinin CEO pozisyonunda yer alan Jim Ryan, bu sistem hakkında konuştu ve Xbox Game Pass gibi bir şekil alınabileceğinin sinyallerini verdi.

PlayStation Plus Collection

PlayStation Plus Collection, bir Xbox Game Pass olabilir mi?

Jim Ryan, daha önce çok kritik bir açıklama yaparak, Xbox Game Pass gibi bir sistemin kendilerine çok uzak olduğunu, o kadar kaliteli video oyununu bir abonelik sistemi altında veremeyeceklerini belirtmişti. Şimdi ise yine Jim Ryan tarafından yapılan açıklamalara göre PlayStation Plus Collection, kendi kütüphanesini daha da fazla genişletecek mi, net bir karar verilmedi. Açıklamaların devamına göre şirket, bu sistemin nasıl kullanıldığını gözlemleyecek ve ona göre adımlar atılacak. Yani, oyuncular bu sisteme önem verirse ve sistem, PlayStation Plus için satın alımları yükseltecek olursa, yeni oyunlar eklenebilir.

Tüm bunların haricinde, Jim Ryan kişisine direkt olarak Xbox Game Pass gibi bir sistemin PlayStation konsolları için de gelip, gelmeyeceği soruldu. Jim Ryan, bu soruya, “Bu konu hakkında vereceğimiz haberler var ama şimdi değil.” şeklinde cevap verdi ve çok dikkat çekti. Cevap, bundan sonra PlayStation Now tarafına bağlandı. Jim Ryan, asıl cevabında da PlayStation Now sisteminden mi bahsediyordu, ne yazık ki şu anda bilemiyoruz ama Xbox Game Pass ile PlayStation Now sistemlerini de aynı seviyede görmek biraz zor olacaktır. Sonuçta iki sistem de farklı şekillerde işliyor.

Starfield

Jim Ryan, Starfield ve The Elder Scrolls VI hakkında da konuştu

PlayStation Plus Collection, kesinlikle ilgi çekici bir konu ama bir de Microsoft tarafının ZeniMax Media şirketini satın almış olması gibi büyük bir olay var. Microsoft, bu satın alım sayesinde; DOOM, Fallout, Starfield, Prey, The Elder Scrolls ve çok daha fazla oyun markasını kendi çatısı altına sokmuştu. Ardından da Starfield ve The Elder Scrolls VI gibi video oyunlarının sadece PC ve Xbox platformlarına özel olabileceği söylenmişti. Ondan da sonra daha farklı açıklamalar yapılmıştı, bu tip oyunların er ya da geç PlayStation için gelebileceğinden bahsedilmişti. Şimdi, bu konuya Jim Ryan da değindi.

Jim Ryan, kendisinin de konu hakkında hiçbir bilgi sahibi olmadığını, beklediklerini belirtti. Bu sırada Jim Ryan, Microsoft tarafından yapılmış olan bu satın alıma saygı gösterdiklerini ve atılan adımı da mantıklı bulduğunu belirtti. Ardından da HBO tarafından yapımı üstlenilecek olan The Last of Us serisine değinildi. Yapılan yeni açıklamalara göre bu TV serisi için HBO tarafına yeşil ışık yakıldı. Bu da demek oluyor ki The Last of Us için planlanan TV serisinin yapımına çok yakında başlanacak; belki de seriyi 2021 senesinin sonlarına doğru, belki de 2022 içerisinde görebilmemiz mümkün olacak.