Streaming teknolojisi vasıtasıyla; toplamda 650’den fazla sayıdaki PlayStation 2, PlayStation 3 ve PlayStation 4 oyunlarına erişimi sağlayan PlayStation Now sistemi için bazı söylentiler dolaşıyor. Oldukça hızlı bir internet erişimine ihtiyaç duymasından ötürü; ülkemizde ve dünyanın pek çok alanında henüz kullanılmayan abonelik sistemine, oyunları yükleme özelliğinin ekleneceği belirtiliyor. Video oyunu medyasının önemli isimlerinden Kotaku tarafından paylaşılan söylenti haberlerine göre sistem, bir çeşit PlayStation Pass işlevi görecek şekilde güncellemeler görebiliriz. Dilerseniz, Sony tarafından getirilmesi planlandığı iddia edilen unsurlara ve detaylarına, beraberce bir göz atalım.

PlayStation Now için oyun indirme özelliği gelebilir

PlayStation Now, PlayStation Pass gibi çalışabilir

Kotaku kaynaklarının elde ettikleri ve yayımladıkları bilgilere baktığımızda; Sony firmasının, Xbox Game Pass veya Origin Access benzeri bir yapı üzerinde çalışmalarını sürdürdüğünü söyleyebiliriz. Edinilen bilgilere göre; sistem kütüphanesi ilk etapta yalnızca PlayStation 4 oyunları eklenecek. Bu oyunlar indirilebilecek ve kullanıcıların abonelikleri sürdüğü müddetçe oynanabilecek. Ayrıca indirilen oyunlarda, çevrim dışı olarak oynama imkanı sunulacak. Bu yapının PlayStation Now sistemine entegre edilmesi de Sony için ayrı bir artı getirecek. Edinilen bilgilerde ayrıca; bahsettiğimiz sistemin Eylül 2018 gibi kullanıma açılacağı da belirtiliyor.

Yalnızca PlayStation platformlarını kullanan okurlarımız için biraz daha farklı bir biçimde açıklayalım dilerseniz. Sony bünyesindeki, PlayStation Plus sistemini, pek çok kullanıcı biliyordur. Bu sistem sayesinde PlayStation kullanıcıları, çevrim içi oyunlara erişim imkanı sağlarken, her ay da abonelere ücretsiz oyunlar verilir. Bu kullanıcılar; abonelikleri devam ettiği müddetçe, eğer oyunları kütüphanelerine eklemişlerse, bu oyunları indirip oynamak için başka ekstra ücret ödemek durumunda kalmazlar. PlayStation Now için getirilmesi planlanan siteme göre de; abonelik süresince, her ay ayrı ayrı oyunlar yerine, sistem kütüphanesinde bulunan tüm oyunlara erişim sağlanabilecek.

Konuya dair bir ekleme daha yapalım. Sony tarafından tasarlandığı söylenen yeni sistemin, PlayStation 4 cihazına bağlı farklı hesaplar üzerinden de oynanabileceği belirtiyor. Öte taraftan; Kotaku tarafından haberin yayımlanmasının ardından bir Reddit kullanıcısı, PlayStation Now üzerinde Download Now seçeneğini gördüğünü iddia etti. Tüm bu söylentilere karşılık Sony cephesinden henüz resmi bir açıklama yapılmadığını da ekleyelim. İlerleyen zamanlarda yeni gelecek yeni ve resmi açıklamaları sizlerle paylaşmak üzere burada olacağız.

Etiketler:

Yazar Hakkında

Emrah Subaşı

Yazar

Bir roman yazarı ve iki çocuk babası. Hayattaki en büyük hobilerinden bir tanesi video oyunları ve onlarla ilgili çalışmayı çok seviyor.

Tüm yazıları göster