Bizimle birlikte çalışacak gönüllü yazarlar arıyoruz! Detaylar için buraya tıklayabilirsiniz.

PlayStation, Discord ile olan iş birliğini duyurdu

Bu iş birliği sayesinde Discord, PlayStation ile entegre olacak.

Discord tarafının kendisini satmaya çalıştığını daha önce rapor etmiştik. Alıcılar arasında 10 milyar dolar teklif eden Microsoft ve Amazon gibi diğer birkaç dev şirket daha bulunuyordu. Nedendir, bilmiyoruz ama Discord, bu tarafların hiçbiri ile anlaşmadı ve bağımsızlığını korudu. İnsanlar şu anda bu şirketin hisselerinin halka açılmasını bekliyor ve belki de Microsoft ile Amazon gibi şirketler o zaman kendi istedikleri kadar hisse satın alabilecek. Yalnız, o adım atılmadan önce Sony Interactive Entertainment, oyuncular için büyük bir adım attı ve PlayStation için Discord ile olan iş birliklerini duyurdu. Bu iş birliği, en çok oyuncuların işine yarayacak gibi duruyor.

PlayStation, Discord ile olan iş birliğini duyurdu

PlayStation ile Discord, 2022 senesinde entegre olacak

Sony Interactive Entertainment tarafından yapılan açıklamalara göre 2022 senesinin ilk yarısı içerisinde Discord, PlayStation Network sisteminin sosyal ve oyun deneyimi alanları ile entegre olacak. Bu entegrasyon işlemi sadece konsollarda değil, markanın resmi mobil uygulamasında da gerçekleştirilecek. Bu sayede arkadaşlar, gruplar ve topluluklar, oyun oynarken birbirleri ile daha rahat iletişime geçebilecek. Discord markasına da yatırım yaptıklarını açıklayan Sony Interactive Entertainment, konu hakkında ne yazık ki daha fazla bilgi vermedi. Yani, şu anda sahip olduğumuz bilgiler sadece bu kadarı ile sınırlı efendim.

Öyle görünüyor ki 2022 senesi içerisinde PlayStation 5 konsolunda Discord uygulamasını göreceğiz. Aynı şekilde PlayStation 4 ve resmi mobil uygulamada da benzer bir adım atılacaktır. Bu sayede oyuncular çok daha rahat, kaliteli ve hiçbir engel olmadan birbirleri ile iletişime geçebilecek. Özellikle de çapraz platform temelli oyunları farklı platformlardan gelen arkadaşlarınız ile oynarken bu durum çok işinize yarayacaktır. Umuyoruz ki Sony Interactive Entertainment ve Discord, bahsi geçen bu sistemi, yeni nesil konsola tam bir şekilde taşıyabilir ve uygulamanın küçültülmüş ve sınırlandırılmış bir sürümünü görmeyiz.