PlayStation 5, Xbox Scarlett konsoluna göre daha iyi performans veriyor olabilir

Donanım yarışını kim kazanacak?

Yeni nesilde en iyi performansı hangi oyun konsolu verecek? Sony mi daha güçlü bir ekran kartı bulunduracak, Microsoft cephesi mi? Hangi konsolun işlemcisi daha güçlü olacak? Şimdilik bu tip sorulara, resmi cevaplar veremiyoruz ama ortaya çıkan bazı söylentiler, işleri ciddi anlamda karıştıracak gibi görünüyor; o söylentiler, PlayStation 5, Xbox Scarlett konsoluna göre daha iyi performans veriyor olabilir diyor.

PlayStation 5

PlayStation 5 mi, Xbox Scarlett mi daha iyi olacak?

ResetEra üzerinden ortaya çıkan söylentilere göre şu an PlayStation 5, Xbox Scarlett konsoluna göre daha iyi bir oyun performansı veriyor. Bunun sebebi ise Sony tarafından sağlanan donanımın çok daha gelişmiş seviyede olması ama bilgileri veren kişi, Microsoft tarafının da kısa bir süre içerisinde arayı kapatacağını düşünüyor. Hatta söylentilere göre işin en sonunda, Microsoft bayrağı alacak.

Söylentileri ortaya yayan kişinin söylediğine göre final ürünlerde Sony tarafının konsolu daha iyi bir donanıma sahip olsa bile en iyi oyun performansını Xbox Scarlett verecek; Microsoft, bu alanın ustalarından bir tanesi. Bu kişi, DirectX aracılığı ile oyunların bu konsol üzerinde çok daha iyi bir performans sunacağını düşünüyor. Yani Microsoft, yeni nesilde ustalığını konuşturacak.

Peki, bu konu hakkında sizler ne düşünüyorsunuz? Sizce PlayStation 5 konsolu mu daha güçlü olacak? Yoksa Xbox Scarlett çok daha başarılı bir performans mı sağlayacak? Ayrıca, yeni nesilde hangi konsolu satın almayı düşünüyorsunuz? Dediğimiz gibi, yorumlarınızı mutlaka bekliyor olacağız efendim.

Kurucu

1
Yorumlar

avatar
1 Yorum Konuları
0 Konu Cevapları
1 Takipçiler
 
En Popüler Yorum
En Sıcak Yorum
  Abone Ol  
En Yeniler En Eskiler En Beğenilenler
Bildir
Serkan FPS İsteyen
Ziyaretçi
Serkan FPS İsteyen

Ben bütün oyunların en az 60 fps olmasından yanayım grafikler 1080p bile olsa razıyım !