PlayStation 5 için Silent Hill oyunu, Haziran 2020’de duyurulabilir

Söylentilere göre Silent Hill oyunu şu anda oynanabilir seviyede ve oyuncular için de bir demo hazırlanıyor.

Söylentiler bitmek bilmiyor. Twitter aleminde Dusk Golem olarak da bilinen bir kişi, uzun bir süredir Silent Hill markasına ait önemli bilgiler ortaya koyuyor. Geçtiğimiz saatlerde ise yine Dusk Golem, PlayStation 5 için özel olarak geliştirildiği söylenen oyun hakkında hem yeni bilgiler ortaya koydu, hem de geçmişte belirtilen söylentileri yeniledi. Dilerseniz bu konunun detaylarına, haberimizin devamından bir bakalım.

Silent Hill

Silent Hill, PlayStation 5 için önümüzdeki ay duyurulabilir mi?

Dusk Golem tarafından yapılan yeni açıklamalara göre Konami, 2018 senesinde iki adet Silent Hill oyunu geliştirmeyi planlıyordu ve bunun için birçok stüdyo ile iletişime geçti. Bu iletişimlerin sonucunda Konami ile Sony Interactive Entertainment arasında bir anlaşma yaşandı. 2019 senesinde ise bahsi geçen video oyunu, Japan Studio tarafından geliştirilmeye başlandı. Oyunun, PlayStation 5 için özel bir yapıt olacağı kesinleştirildi ve markanın klasik oyunlarından birçok kişi projeye geri döndü.

Bu arada, geçmişteki söylentilerde Hideo Kojima tarafından geliştirilmekte olan Silent Hills oyununun tekrardan geliştirilebileceği belirtiliyordu ama Dusk Golem, artık böyle bir durumun geçerli olmadığını belirtiyor. Hideo Kojima, bu marka üzerinde çalışmayacak. Ayrıca bu oyun herhangi bir Remake projesi olmayacak, Soft Reboot seviyesinde bir yapıt göreceğiz. Ayrıca bu işin sonucunda da Sony Interactive Entertainment, oyun markasına sahip olmayacak; marka, Konami tarafında kalacak.

Söylentilerin devamına göre bu video oyunu şu anda oynanabilir seviyede. Oyuna ait bir demo da hazırlanıyor ve bu demo, duyurudan kısa bir süre sonra gösterilecek oyunculara. Ayrıca, oyunun duyurusunun da Haziran 2020 içerisinde yapılacağı belirtiyor ama bu oyun gerçekten PlayStation 5 konsoluna özel bir oyun olacak ve Ağustos 2020 içerisindeki PlayStation 5 konsolu söylentileri doğru ise Haziran 2020 yerine Ağustos 2020 içerisindeki büyük etkinlikte de duyurulabilir bu oyun.

Kurucu
Abone Ol
Bildir
guest
0 Yorum
Satır Arası Geri Bildirimler
Tüm yorumlara bak.
0
Yorumlarınızı merakla bekliyoruz. x
()
x