PlayStation 5 için aksiyon temelli bir Final Fantasy oyunu daha duyurulacak

Final Fantasy Origin isimli bu oyunun duyurusu E3 2021 için saklanıyor.

Geçtiğimiz gün içerisinde çok önemli bir olay yaşandı ve E3 2021 sırasında sunum yapacak olan şirketlerden birinin tüm sunumunun sızdırıldığı iddia edildi. Bu şirket ise Square Enix idi. Şimdilik tüm sunum internete düşmedi ama sunum içerisinde görebileceğimiz tamamen yeni bir oyun, kendisini gösterdi. Söylentilere göre Square Enix, PC ve PlayStation 5 için yeni bir Final Fantasy oyunu duyuracak. Bu oyunun adı Final Fantasy Origin olacak ve Team Ninja tarafından geliştirilecek. Hatırlayacak olursanız Team Ninja, daha önce Ninja Gaiden, Nioh ve Dissidia Final Fantasy NT gibi video oyunları üzerinde görev almıştı.

Final Fantasy XV

Söylentilerin devamına göre bahsi geçen yeni oyun, klasik Final Fantasy oyunları gibi rol yapma türünü ağır bir şekilde içerisinde bulundurmayacak. Ondan ziyade Nioh ve Souls serilerindeki gibi aksiyon ve rol yapma temelli, aynı zamanda da zorlu bir deneyim oyunculara sunulacak. Team Ninja zaten Nioh serisinden ötürü bu konuda oldukça deneyimli. Ayrıca bu oyunun yer alacağı dünya da ilk Final Fantasy oyununun dünyası olarak gösteriliyor. O dünya olmasa bile söylentilere göre oyun, en azından o dünya ile alakalı olacak. Tabii bunların ne demek olduğunu oyun resmi olarak duyurulmadan önce anlayabilmemiz biraz zor.

Bahsi geçen bu oyun, öncelikle PlayStation 5 konsoluna özel olarak duyurulacak. Oyun, bir süre sonra PC için de piyasaya sürülecek. Bu da demek oluyor ki Square Enix ve Sony Interactive Entertainment arasında bir anlaşma bulunacak. Bu oyunu, çıkışından 6 veya 12 ay sonra bilgisayarlarda görebiliriz. Tüm bunların haricinde, bu oyun için yaz aylarında bir alfa demosunun piyasaya sürüleceği de sızdırıldı. Bu demonun adı da Stranger in Paradise olacak. Yalnız, buna karşılık oyun 2021 senesinde piyasaya sürülmeyebilir; kurulan cümlelere göre bu oyunun geliştirilme süreci henüz sona yaklaşmadı ve 2022 senesi hedefleniyor olabilir.

Güncelleme (25 Mayıs 2021)

Orijinal söylentilere göre bahsi geçen yeni video oyununun adı Final Fantasy Origin olacaktı ama sadece saatler önce yeni kaydedilmiş olan yeni bir marka keşfedildi. Resmi belgelere göre Square Enix, Ağustos 2020 içerisinde Final Fantasy Legend ismini kayıt altına aldı ve bu kayıt da sadece dört gün önce halka açık bir hale getirildi. Yani, bu da demek oluyor ki Square Enix tarafında bir hareketlilik var. Tabii ki bu isim, bambaşka bir proje için kullanılıyor olabilir ama raporun detayında bu ismin oyuncak, oyun ve diğer projeler için kullanılacağı belirtiliyor. Yani, aslında söylentilerini duyduğumuz bu oyun için iki farklı isim ihtimali bulunuyor.