Aylar önce PlayStation 4 ve PlayStation 4 Pro konsolları için çıkışını yapan PaRappa the Rapper Remastered, birçok nostalji sever tarafından satın alınmıştı ve indirilmişti. Oyun, Remastered başlığını taşıdığı için de birçok oyuncuyu heyecanlandırmıştı. Sonuçta PlayStation markasının en eski oyunlarından bir tanesi, şimdiki nesil için konsollar gelmişti. Aslında durum hiç de öyle değilmiş. Ortaya çıkan yeni bilgilere göre PlayStation 4 üzerindeki PaRappa the Rapper Remastered, aslında bir PSP emülatör üzerinden çalışıyor.

PaRappa the Rapper Remastered

Sadece PaRappa the Rapper Remastered da değil, fazlası var

PlayStation 4 sistemini kırmayı başaran hacker grubu tarafından verildi bahsetmiş olduğumuz bilgi. Ekip, sistemin detaylarını incelerken, PlayStation 4 üzerinde çıkışını gerçekleştirmiş olan PaRappa the Rapper Remastered oyununun 2006 senesindeki PSP sürümünün bir emülatör ile şimdiki nesil konsollara getirilmiş olduğunu fark etti.

Tabii ki böyle bir durumun yaşanmış olması, hacker grupları için başka bir kapıyı da açtı. PlayStation 4 içerisinde bu şekilde PSP emülatörü ile oyunların çalışıyor olması, hacker gruplarına bir fikir verdi. Bu fikir de, başka PSP oyunlarını konsol üzerinde çalıştırmak ile alakalı oldu. Ekip, Lumines: Puzzle Fusion dahil birçok PSP oyununu PlayStation 4 üzerinde çalıştırmayı denedi ve birçok oyunda da başarılı olundu. Mesela Lumines: Puzzle Fusion, konsol üzerinden oynanabildi ama birçok video oyunu da açıklamalara göre yükleme ekranında kaldı.

Birçok hacker aslında bu duruma hiç şaşırmadı çünkü Sony, PlayStation Store üzerinde satmış olduğu PlayStation Klasikleri oyunlarını da PlayStation 4 üzerinde özel bir PlayStation 2 emülatörü ile çalıştırıyor. Başka oyunların da PSP emülatörü ile çalıştığına şaşırmamak lazım aslında.

Yazar Hakkında

Kaan Gezer

Kurucu

Video oyunlarını ve müzik bestelemeyi seven bir kişi.

Tüm yazıları göster