Bizimle birlikte çalışacak yeni yazarlar arıyoruz. Detaylar için lütfen buraya tıklayın.

Ödül havuzu 50 Bin TL olan İncehesap tarafının PlayerUnknown’s Battlegrounds turnuvası bitti

PlayerUnknown's Battlegrounds için önemli bir turnuva sonlandı.

Mücadelenin hız kesmediği büyük ödüllü İncehesap tarafının PlayerUnknown’s Battlegrounds DUO turnuvasının kazananları 15 Haziran 2020 tarihinde gerçekleşen büyük final maçları sonunda belli oldu. Toplamda 5 maç ile gerçekleşen büyük final, PUBG Türkiye markasının resmi Twitch hesabından izleyicilerle paylaşıldı. İzleyenler destek olacağı takımların yanında olup onları motive ederken aynı zamanda yayın çekilişleri ile birçok ödül kazandı. Turnuvanın kazananı ise Etiget Esports oldu.

PUBG

Amatör elektronik spor takımlarının mücadelesi, turnuvaya damga vurdu

İncehesap tarafından düzenlenen ve 4 hafta boyunca yüzlerce takımın kıyasıya mücadele gösterdiği PUBG DUO turnuvası, 15 Haziran 2020 tarihinde, pazartesi günü düzenlenen büyük finalle sona erdi. Rekabetin sonunda final maçında 45 puan toplayarak birinci olan Etiget Esports takımı, 3.500 TL nakit ödül, 3.500 TL değerindeki İncehesap hediye çeki ve 2 adet XFX 5700XT THICC III isimli ekran kartının sahibi oldu.

Twitch ve NimoTV üzerinden yayınlanan ve 4 hafta boyunca binlerce izleyici tarafından ilgiyle takip edilen turnuvada kıyasıya mücadelenin sonu gelmedi. Turnuva kayıt zamanlarında her seviye oyuncuya seslenilmişti ve görülen büyük ilgi sonunda kısa zamanda kayıtlar tamamlandı. Ön eleme aşamasında amatör elektronik spor takımları gösterdikleri mücadele ile ön plana çıkmayı başardı.

Profesyonel takımlara karşı gösterdikleri başarılar ile tüm izleyicilerden destek aldılar. Bu amatör takımlardan bazıları turnuvanın ilerleyen aşamalarına kadar mücadelelerini sürdürdü. Bu durum, çok kısa bir süre içinde, elektronik spor camiasına yeni isimlerin katılacağına dair bir izlenim bıraktı.

Turnuvada birçok ganimet savaşı olurken aynı zamanda ilginç anlarda yaşandı. 3. hafta grup finallerinde iki oyuncunun birbirlerine karşı verdikleri mücadele turnuvanın en şaşırtan anı oldu. Oyunculardan birinin cephanesindeki tüm mermileri kontrolsüzce harcamasının ardından rakibini tava fırlatarak alt etmesi turnuvanın unutulmaz anlarındandı. Fırlatılan tavanın isabet ettiği oyuncu, bir süre sonra oyun dışı kaldı ve elendi.

PUBG oyununun turnuvasında Etiget Esports takımının rüzgarı esti

Türkiye’nin önde gelen elektronik spor takımlarından birisi olan Etiget Esports ekibinden turnuvaya katılan üç takım finalde listeye adını yazdırmayı başardı. Etiget Esports takımından, Markel ve Quetpa, 45 puanla turnuvanın galibi olurken, aynı takımdan CodeMarco ve Onur, 12. sırada, akademi oyuncuları Shilla ve Kallers ise 21. sırada büyük finali tamamladılar. 3 takımıyla da büyük destek toplayan Etiget Esports birçok noktada turnuvanın kaderini belirledi.

Turnuvanın final maçında izleyicilerin ve diğer oyuncuların hiç beklemeyeceği bir an yaşandı. Etiget Esports ekibinin iki takımı, harita üzerinde bir depoda karşı karşıya geldiler. Tüm izleyiciler ve sunucular takımların birbirlerine yardım edeceğini düşündü. Oyunculara sunulan kurallar çerçevesinde bunu yapma hakları bulunuyordu. Ancak Etiget Esports takımı, elektronik sporun profesyonelliğine yakışır bir şekilde hareket ederek birbirleriyle mücadeleye giriştiler. Ve mücadele sonunda bir takım diğerini eledi.

Turnuvada ilk 3’e giren takımların aldığı ödüller büyük mücadelenin hakkını verdi. Dereceye girenlerden 1. takım olan Etiget Esports, 3.500 TL, 3.500 TL değerinde İncehesap Hediye Çeki, 2 adet XFX 5700XT THICC III isimli ekran kartı; 2. takım olan Cobra Kai 1.500 TL, 1.500 TL değerinde İncehesap Hediye Çeki, 2 adet ASUS TUF3 5600 XT isimli ekran kartı kazandı. Son olarak turnuvayı 3. sırada tamamlayan Random Friends takımı ise 1.000 TL, 1.000 TL değerinde İncehesap Hediye Çeki ve 2 adet AOC C27G1 monitör ödüllerinin sahibi oldu.

Yaptığı bu uzun soluklu turnuva ile birçok oyuncuyla bir araya gelen İncehesap, izleyenlerden ve katılan takımlardan son derece olumlu dönüşler alarak oyun dünyasında güzel bir projeye imza atmış oldu.

Kurucu
Abone Ol
Bildir
guest
0 Yorum
Satır Arası Geri Bildirimler
Tüm yorumlara bak.
0
Yorumlarınızı merakla bekliyoruz. x
()
x