NVIDIA GeForce NOW ve Steam Remote Play, artık Xbox konsollarında çalışıyor

NVIDIA GeForce NOW ve Steam Remote Play ile yetinmeyin; Discord ve Google Stadia bile artık Xbox konsollarında.

Xbox konsollarında bir test sistemi bulunuyor. Bu sisteme giriş yapan oyuncular, bazı ürünlerin test süreçlerinde yer alabiliyor. Bu oyuncular aynı zamanda değerlendiriliyor da ve Alpha Skip-Ahead dediğimiz bir grup test oyuncusu da geçtiğimiz günlerden itibaren Xbox konsollarına gelecek olan yeni bir internet tarayıcısını test etmeye başladı. Bu internet tarayıcısı, Microsoft tarafından hazırlanan yeni Chromium temelli Microsoft Edge. İşte bu yeni internet tarayıcısında Chromium gücü olduğu için de oyuncular, direkt olarak konsollarından NVIDIA GeForce NOW, Steam Remote Play Discord ve Google Stadia gibi uygulamaları çalıştırabiliyor.

Xbox Series X ve Xbox Series S

Xbox konsollarında Death Stranding oynamak mı?

NVIDIA GeForce NOW ve Steam Remote Play gibi bulut teknolojisi temelli video oyunu sistemlerinin Xbox konsollarında açılabiliyor olması demek, Death Stranding, Horizon: Zero Dawn ve gelecekte Days Gone oyunlarının oynanabilecek olması anlamına geliyor. Bu oyunlar, iki sistem ile de açılabiliyor. Hatta oyuncular, Cyberpunk 2077 oyununun gerçek zamanlı ışın izleme temelli sürümünü de NVIDIA GeForce NOW aracılığı ile oynayabiliyor. Yalnız, bazı video oyunlarında kontrolcü desteği olmadığı için onları oynamak biraz güç olabiliyor. Ayrıca bu oyunların da doğal yollarla değil, internet üzerinden yayın yoluyla oynandığını belirtmek isteriz.

Bu sırada, haberimizi sonlandırmadan önce çok ufak bir bilgi daha vermek istiyoruz: Xbox markasının önemli isimlerinden olan Jason Ronald tarafından yapılan yeni bir açıklamaya göre Xbox konsolları ve muhtemelen Windows 10 için bilgisayarlara henüz duyurulmamış ama 2021 senesinde piyasaya sürülecek oyunlar bulunuyor. Bu oyunlar ne zaman duyurulur, bilemiyoruz ama kendilerinin bu sene içerisinde piyasaya sürüleceği kesin gibi görünüyor. Tabii bu video oyunlarının şimdilik neler olduğunu bilemiyoruz.