No Man’s Sky NEXT güncellemesi için detaylar ve oynanış videosu paylaşıldı

Büyük bir beklentiyle çıkışını gerçekleştirdiği halde, vaat edilen pek çok özellikten yoksun olmasından ötürü ağır eleştirilere maruz kalan No Man’s Sky oyunu için artık tamamlanıyor diyebiliriz. Öncesinde gelen güncellemelerle toparlanan bu video oyunu için gelecek olan en büyük güncelleme NEXT için pek çok önemli detayla birlikte, bir de oynanış videosu paylaşıldı. Hazırlanan videoyu, haberimizin en alt kısmından izleyebileceğinizi belirterek; vakit kaybetmeksizin, yeni güncellemenin oyuna katacağı yeniliklerin detaylarına geçelim.

No Man’s Sky

Tabii bilgilerden önce No Man’s Sky NEXT güncellemesinin çıkış tarihini paylaşalım. Geliştirici ekip tarafından şimdiye dek gelen en büyük farklılığı sunacağı ifade edilen güncelleme, 24 Temmuz 2018 tarihinde oyuncularla buluşacak. Ana oyunun sahipleri için tamamen ücretsiz olarak sunulacak olan bu güncelleme için gelen yenilikleri, haberimizin en alt kısmındaki videodan görebileceğiniz gibi geliştirici ekip tarafından yayımlanan bazı özel başlıkları da yazımızın devamında okuyabilirsiniz. Bakalım, ne gibi yenilikler geliyor?

Güncellemeyle gelen en büyük yeniliklerden bir tanesinin, oyuna eklenecek çok oyunculu ve eşli oyunculu oyun modlarının olduğunu söyleyebiliriz. Artık arkadaşlarla bir grup kurarak evren keşfedilebilecek, maceralara beraberce koşulabilecek. Ayrıca bundan böyle oyunda; arkadaşlar veya diğer oyuncularla, heyecanlı uzay savaşları da yapılabilecek. Takım olarak oluşturulan küçük barınaklar ve karmaşık koloniler de tüm oyuncularla paylaşılabilecek. Tabii pek çok oyuncunun arasında farklı görünmenin önemini unutmayan geliştirici ekibin, yeni karakter özelleştirme seçeneklerini sunduğunu da bilgilere ekleyelim. Bu yeniliklerle birlikte, oyuna özel uzay pisti yarışlarının dahil edildiğini de söylemeden geçmeyelim.

No Man’s Sky oyunu, çoklu oyuncu modlarına geçiş yapıyor

No Man’s Sky NEXT güncellemesiyle birlikte oyuna etki eden görsel farklılıklardan bahsetmezsek olmaz tabii. Bundan böyle oyunda, gemide veya yürüme anlarında hem birinci kişi hem de üçüncü kişi görüş açısı kullanılabilecek. Gezegen halkalarında, açık alanlardaki farklılıklar, zemin dokuları, su ve bulutlar çok daha farklı görünecekler. Ayrıca, gemiler, yan karakterler ve binalar çok daha ayrıntılı görünecek. Geliştirmenin sunduğu bir diğer yenilikler zinciri de binalarla ilgili. Bundan böyle oyunda kurulacak üsler, gezegenin herhangi bir yerine konumlandırılabilecek. Bununla birlikte yüzlerce yeni taban dokusu da oyuna eklenecekler listesinde yer alıyor.

Oyuna eklenecek yeniliklerin bir kısmı da yük taşıma görevleriyle ilgili olarak tasarlandı. Bu bölüme ait birçok komuta temelli yenilik mevcutken, arkadaşlarla oynanabilecek pek çok özellik de oyuna ekleniyor. Üst kısımlarda belirttiğimiz gibi No Man’s Sky NEXT güncellemesine dair farklılıkları görsel anlamda takip etmek isterseniz, hemen alttaki videoyu keyifle seyredebilirsiniz. Oyunun geliştiricisi Hello Games, güncellemenin büyüklüğüne defalarca dikkat çekiyor. Oyunun sahibi olanlar için tamamen ücretsiz olan bu güncelleme, alınan eğlenceyi arttırırken; henüz oyuna sahip olmayan ve satın almak adına tereddüt yaşayanlara da yol gösterebilir.

Yorumlar

avatar
  Abone Ol  
Bildir