NBA 2K22, resmi olarak duyuruldu

NBA 2K22, 10 Eylül 2021 tarihinde üç farklı sürüm olarak çıkışını gerçekleştirecek.

2K Games, son 20 senenin en çok satan NBA oyunu serisinin bir sonraki ürünü olan NBA 2K22 için kapak sporcularının tam listesini duyurdu. İki kez NBA All-Star olmayı başaran Luka Dončić, Standard Edition ve Cross-Gen Digital Bundle sürümlerine ait kapak tasarımlarını süslerken; NBA tarafının en etkili uzun boylularından üçlüsü Kareem Abdul-Jabbar, Dirk Nowitzki ve Kevin Durant sporcuların her birinin oyunu nasıl değiştirdiğini gösteren özel NBA 75th Anniversary Edition sürümü kapağında yer alacaklar. Yani, yine oyuncuların karşısına bolca farklı kapak yıldızı çıkacak gibi görünüyor efendim.

NBA 2K22 oyununun tüm sürümlerinin şu anda dünya çapında 10 Eylül 2021 tarihinde piyasaya sürülmesi planlanıyor ve bugün, ön siparişler de başladı. Sınıfının en iyisi görsel sunum ve yapay zekası, tarihi takımlar ve çok çeşitli basketbol deneyimleri sunan bu video oyunu, tüm basketbol evrenini oyuncunun ellerine bırakıyor. Bu yıl NBA 2K22, oyunun dijital ve fiziksel formatlarda üç sürümünü sunacak: Standard Edition, Cross-Gen Digital Bundle ve özel bir NBA 75th Anniversary Edition. Bu sürümlere ait detayları ise haberimizin devamında sizlere sunmak istiyoruz. Böylece, hangi sürümde, nelerin olduğunu rahatça görebilirsiniz.

Standart sürüm, önceki nesil platformlarda (PlayStation 4, Xbox One, Nintendo Switch ve PC) ve yeni nesil konsollarda (PlayStation 5 ve Xbox Series X/S) oynanabilir olacak. Cross-Gen Digital Bundle, oyunculara aynı PlayStation ve Xbox konsolları içinde önceki ve yeni nesillerde Standard Edition isimli sürüme erişim izni verecek. Yani, standart sürümü satın aldığınız zaman nesiller arası geçiş yapabilmeniz mümkün olmayacak. Eğer nesiller arasında geçiş yapabilmek istiyorsanız, Cross-Gen Digital Bundle sürümünü satın almanız gerekecek.

NBA 2K22 oyununun NBA 75th Anniversary Edition isimli sürümü ise PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One, Xbox Series X/S, Nintendo Switch ve PC için mevcut olacak. PlayStation 4 ile PlayStation 5 ve Xbox One ile Xbox Series X/S platformları için hem Cross-Gen Digital Bundle, hem de NBA 75th Anniversary Edition için çift nesil erişim dahil olacak. Nintendo Switch için NBA 75th Anniversary Edition, yalnızca EMEA bölgesinde dijital formatta satışa sunulacak. Diğer bölgelerde bu sürümü kutulu olarak da bulabileceksiniz.

NBA 75th Anniversary Edition, 75 yılda ligde devrim yaratan, ligin en ikonik uzun adamlarından üçünü kutluyor. Bu isimlerden ilki; Hall of Famer, altı kez NBA Şampiyonu ve altı kez MVP ve tüm zamanların NBA sayı lideri, patentli Skyhook’undan sosyal konulardaki aktivizmine kadar bugünün oyununu hâlâ etkileyen bir efsane olan Kareem Abdul-Jabbar. İkinci isim ise 14 kez All-Star, NBA Şampiyonu ve MVP olan Dirk Nowitzki. Kendisi yalnızca basketbolun küresel genişlemesini değil, aynı zamanda prototipik nokta atışçı büyük adamı olarak oyunun kendisinin evrimini de temsil ediyor.

11 kez All-Star, lig MVP’si ve iki kez NBA Şampiyonu olan, başlı başına bir efsane olan ve ligdeki türünün tek örneği varlığıyla tanınan Kevin Durant, üçüncü kez bir NBA 2K kapak sporcusu olarak ortaya çıkıyor. NBA 75th Anniversary Edition ve Cross-Gen Digital Bundle, güzel sanatlardaki çalışmaları karmaşık kompozisyonlar ve benzersiz bir teknik ve stille tanımlanan Atlanta merkezli sanatçı Charly Palmer tarafından boyanmış kapak sanat eserlerini içeriyor. Palmer’ın çalışmaları ülke çapında sergileniyor; en son Temmuz 2020’de TIME Dergisi’nin kapağı olarak dalgalanan “Amerika Değişmeli” başlıklı “Sivil Haklar” serisi resim ve kompozisyonlarıyla tanınıyor.