NBA 2K20: Zorluk seviyeleri nelerdir ve aralarında ne farklar vardır?

Bu yapımdaki zorluk seviyelerinin neler olduğunu ve zorluk seviyesi değişimlerinin oyunu nasıl etkilediğine beraberce göz atıyoruz.

Video oyunlarında sıklıkla rastladığımız zorluk seviyeleri tercihini NBA 2K20 oyununda da görürüz. Oyun türlerine göre zorluk seviyelerinin farklı etkileri bulunur. Spor oyunlarında da genellikle rakip takımın güçlenmesi üzerine kurulan zorluk seviyeleri, bu yapımda genel anlamıyla kontrol edilen takımın şut oranlarının değişmesi üzerinedir. Tabii, bu yapımda da zorluk seviyesi arttıkça rakip takımın oyuna koyduğu ağırlık artar. Gelin beraberce bu oyundaki zorluk seviyelerine ve zorluk seviyeleri değiştiğinde oluşacak olan farklılıklara bir göz atalım.


NBA 2K20 hakkında internet sitemizde farklı rehberler de bulunuyor. Bu rehberlerden bazılarını hemen aşağıdaki maddelerimizden, tamamını ise bu kategorimizden görebilirsiniz.

NBA 2K20 için yeterli sayıda rehber ürettiğimiz için şimdilik bu oyuna daha fazla destek vermeyi düşünmüyoruz. Yalnız, NBA 2K21 ile rehber çalışmalarına tekrar başlayacağımızdan emin olabilirsiniz.


NBA 2K20

NBA 2K20 oyununda 5 farklı zorluk seviyesi bulunur

Hemen üst kısımda yer alan başlıktan da görüleceği üzere NBA 2K20 oyununda 5 farklı zorluk seviyesi bulunur. Bunlar, oyunda geçen orijinal isimleriyle; Rookie, Pro, All-Star, Superstar ve Hall of Fame olarak tanımlanmışlardır. Tahmin edileceği üzere Rookie en kolay seviyedir. Bu seviyede rakip takım fazla zorlayıcı bir oyun ortaya koymaz. Aynı zamanda, kontrol ettiğimiz oyuncuların şut yüzdeleri büyük oranda başarılıdır. Eğer bir oyuncunun karşısında bir savunma oyuncusu yoksa, doğru zamanlama ile rahatlıkla sayılar atılabilir.

Bu yapımdaki MyTeam modunda Rookie zorluk seviyesinde yapılan maçların sonunda toplanan puanlar 0,75 katsayısı ile çarpılarak MT birimi kazandırırlar. Bu en kolay seviyenin bir sonrasında ise Pro olarak nitelendirilen zorluk seviyesi bulunur. MyTeam modunda Pro seviyesinde yapılan maçların kazançları 1 katsayısı ile çarpılarak verilir. Bu seviyede zorluk biraz daha artsa da oyucuyu zorlayıcı etkisi fazla değildir. Benzer şekilde şutların sayı olma olasılıkları yüksektir.

All-Star seviyesinden sonrası uzmanlık gerektirir

All-Star olarak nitelendirilen zorluk seviyesi, NBA 2K20 oyununun ortalama olarak kabul edilebilecek bir zorlukta oynamayı sağlar. MyTeam modunda bu zorluk seviyesindeki maçlar 1,25 katsayısı ile çarpılarak ödüllendirilir. Bu seviyede, rakip takımın savunma sistemi kısmen daha derinleşir. Abartılı olmadan, gerçek bir basketbol maçına benzer olasılıklar Pro zorluk seviyesinde ortaya çıkar. Bu arada, attığımız şutların isabet oranlarında gözle görülür bir azalma yaşanır. Doğru zamanda şut tuşundan eli çekmek gerekir.

Superstar zorluk seviyesi, bu yapımda bir miktar uzmanlaştıktan sonra denenmesi gereken bir seviyedir. Takımımızın şut yüzdeleri iyiden iyiye düşer. Bu zorluk seviyesinde doğru zamanlarda şut atmak gerekir. Bu nedenden ötürü, özellikle üçlük atışları boşta olan oyunculara arttırmak gerekir. Ayrıca, pas alış verişlerinde rakip takımın oyuncuları daha fazla top kesme ve top çalma işlevlerini gerçekleştirirler. Bu zorluk seviyesinde rakip takım gözle görülür biçimde daha akıllıca ataklar yapar.

Hall of Fame zorluk seviyesi ise uzmanların yaklaşması gereken bir seviyedir. Rakip takım beklenmedik ataklarda bile başarıya ulaşabilir. Kontrol ettiğimiz takımın şut yüzdesi iyiden iyiye düşer ve doğru oyuncularla şut atmak zoraki olur. Ayrıca bu zorluk seviyesinde atılan her pasa dikkat etmeli, savunma yaparken olabildiğince odaklanılmalıdır. Bu arada, MyTeam modunda Superstar seviyesi 1,50 katsayısı, Hall of Fame zorluk seviyesi ise 1,75 katsayısıyla MT birimi kazandırır.

Abone Ol
Bildir
guest
0 Yorum
Satır Arası Geri Bildirimler
Tüm yorumlara bak.
0
Yorumlarınızı merakla bekliyoruz. x
()
x