Bizimle birlikte çalışacak yeni yazarlar arıyoruz. Detaylar için lütfen buraya tıklayın.

NBA 2K20, reklam yerleştirme işine yeni bir boyut kazandırdı

Geçilemeyen reklamlar, oyunun tam göbeğine eklendi.

İnternet sitemizde detaylı bir inceleme yazısını ve pek çok rehber içeriğini bulabileceğiniz NBA 2K20 oyununda yeni bir boyuta geçildi. Pek çok spor oyununu, bildiğiniz üzere markalarla iş birliği içine girebiliyor. Bu markalarla olan anlaşmaları, oyunun farklı noktalarına yedirebiliyorlar. Yalnız, bahsettiğimiz basketbol oyunu işi biraz yukarı seviyelere taşıdı ve geçilemeyen reklamları oyunun göbeğine koydu. Nasıl mı, diye soruyorsanız, sizleri alt satırlarımıza alabiliriz.

NBA 2K20

NBA 2K20 ve Converse, ilginç bir iş birliğine gitti

Haberimize konu olan oyunu oynayanların bileceği üzere, bu oyunda MyTeam isminde bir mod bulunmaktadır. FIFA Ultimate Team gibi olan bu oyun modunun içerisinde kazanılan kartlarla daha güçlü bir takım kurulmaya çalışılır. Bu oyun modunun içeriğinde de pek çok tekli oyunculu ve çoklu oyunculu etkinlikler yer alır. Sizlere bahsedeceğimiz konuysa bu tekli oyunculu oyun modlarının bir tanesinin içerisinde şu anda duruyor.

MyTeam modunda bulunan Moments Challenges bölümünde bir meydan okumanın kapağında kırmızı renkli bir Converse logosu yer alıyor. Bu logonun bulunduğu maçın şartlarını yerine getiren ise oyunda doğrudan sunulan özel bir ödül kazanıyor. Bu özel ödül ise Ametist renge sahip bir Julius Erving oyuncu kartı oluyor. Tabii bu ödülü kazanmak için oyunculardan tek bir oyuncuyla 45 sayı atması ve Hall of Fame zorluk seviyesindeki bu maçı kazanmaları isteniyor.

Reklam işi bununla bitiyor zannetmeyin; işin daha büyük bir boyutu daha bulunuyor. NBA 2K20 oyununun neredeyse her müsabakanın yükleme ekranında ve özel olarak izlenebilen bir video kanalı bulunuyor. 2KTV adındaki bu video kanalında artık her videodan önce Converse reklamları görülüyor. Hem basketbol oyuncuları, hem de elektronik spor aktivitelerinin yer aldığı kanaldaki reklamın da internet tarayıcılarında olduğu gibi geçilemediğinin altını çizelim. Bahsettiğimiz bu zorla reklam izletme olayı, oyuncuların tepkisini çekmiş durumda.

Yorumlar

avatar
  Abone Ol  
Bildir