Bizimle birlikte çalışacak yeni yazarlar arıyoruz. Detaylar için lütfen buraya tıklayın.

NBA 2K20: En hızlı ve en iyi nasıl rozet kazanılır?

Bu yapımda en hızlı rozet kazanmanın yollarıyla ilgili bazı öneriler sunuyoruz.

Oynanış anlamında büyük değişiklikler içermeyen NBA 2K20 oyunu, oyun modlarındaki bazı eklemelerle farklı bir hava kazanmış durumda. Bu oyundaki MyCareer modunda rozet kazanmak da artık geçtiğimiz senelerdeki yöntemi kullanmıyor. Serinin yeni oyunundaki özellikler, rozet kazanmayı 4 farklı sınıfa ayırıyor. Bizler de sizlere en hızlı ve en iyi nasıl rozet kazanabileceğiniz yönünde yardımcı olmak istiyoruz.


NBA 2K20 hakkında internet sitemizde farklı rehberler de bulunuyor. Bu rehberlerden bazılarını hemen aşağıdaki maddelerimizden, tamamını ise bu kategorimizden görebilirsiniz.

NBA 2K20 için yeterli sayıda rehber ürettiğimiz için şimdilik bu oyuna daha fazla destek vermeyi düşünmüyoruz. Yalnız, NBA 2K21 ile rehber çalışmalarına tekrar başlayacağımızdan emin olabilirsiniz.


NBA 2K20

NBA 2K20 ile rozetler, sınıflara ayrılarak karşımıza çıkıyor

Giriş kısmında sizlere NBA 2K20 oyunundaki değişen yapıdan kısaca bahsettik. Dilerseniz bu durumu biraz açarak devam edelim. Şöyle ki, serinin bu yeni oyununda kazanabileceğiniz rozetler 4 sınıfa ayrılıyorlar. Bu sınıflar; bitiricilik, şutörlük, oyun kuruculuğu ve savunma ve ribaunt olmak üzere sıralanıyorlar. MyCareer modunun henüz başındayken bir oyuncu oluşturuyoruz. Bu oyuncuyu oluştururken, üstte saydığımız rozetleri alabilme imkanlarımız da belirleniyor.

MyPlayer oluşturma ekranında bahsettiğimiz dört özellikten hangisinin daha hızlı geliştirmek istediğinizi seçmeniz gerekiyor. Tabii bu 4 sınıfın kendi içerisinde de seçenekler yer alıyor. Karakter oluştururken bize verilen puanları, dilediğimiz biçimde yayabiliyoruz. Yaptığımız dağılım, oyunun ilerleyen kısımlarında kazanacağımız rozetlerin miktarını da bir şekilde belirliyor.

Belirlenen rozet sayılarını ve çeşitlerini, karakter oluşturma ekranının sağ alt köşesinde görebiliyoruz. Buradaki Badge Upgrades yazan kısımda sırasıyla hangi tür rozetten kaçar tane alabileceğimizin listesi yer alıyor. İşte bu kısımı tamamladıktan sonra oyunda yapacaklarımızla birlikte, yeni rozetler kazanma yolunda hareket edebiliyoruz. Daha hızlı nasıl rozet kazanılır, sorusunun yanıtını da izin verirseniz aşağıda kaleme alalım.

Maçlarda yaptığınız her bir hareket, rozet kazanmanız yönünde bir hamle olacaktır

Üst kısımda, rozet kazanabileceğiniz 4 farklı sınıf olduğunu belirttik. Maçlarda yapacağınız hamleleri, kumbaraya attığınız bir bozukluk olarak düşünebilirsiniz. Attığınız sayıdan, çaldığınız topa, aldığınız ribaunttan yaptığınız asiste kadar her bir istatistiksel başarınız, rozet kazanma yolundaki hedefinize yaklaşmanızı sağlar. Bunun için maçlarda karakterinizle gereksiz hareketler yapmaktan kaçınmanızı ve doğru zamanda doğru hamleler yapmaya odaklanmanızı öneririz.

Boş bulduğunuzda attığınız şutlar, şutörlük rozetlerinden bir tanesini almanızın yolunu açar. Benzer şekilde aldığını ribauntlar yada bloklamalarınız sayesinde defans ve ribaunt rozetlerinin açılmasını sağlarsınız. Buradaki en önemli önerimiz, oynadığınız pozisyonun gereklerini bilmeniz ve bu yönde hareket etmeniz olacaktır. Örneğin, MyPlayer olarak kendinize bir pivot oyuncusu oluşturduysanız, gereksiz yere oyun kurucuların elinden top çalmaya çalışmamanız gerekir.

Benzer şekilde, bir oyun kurucusuysanız, zorlandığınız anlarda şut çekmek yerine asist yapabilme yoluna gitmenizde fayda vardır. Adımlarınızı bilinçli atarsanız, oyun size karşılığını bir şekilde verecektir, meraklanmayın. Tabii, oyunun başında bu saydıklarımız hızlıca gelişmeyebilir. Bunun için de kazandığınız MT puanlarını en mantıklı biçimde kullanarak karakterinizi geliştirmenizi önerebiliriz. Karakteriniz geliştikçe, yapabildiklerinizin sayısı artacağından, daha hızlı rozet kazanmanızın yolu açılır.

Yorumlar

avatar
  Abone Ol  
Bildir